Reklama
reklama

Mezi ulicemi Výstavní a Veletržní jsou nová dětská hřiště

Na Starém Brně mezi ulicemi Výstavní a Veletržní mohou obyvatelé využívat bezpečné dětské hřiště, sportoviště na míčové hry a nové cestičky se zelení.

V listopadu roku 2015 se zpracovávala úprava vnitrobloku, která se projednávala i s občany. Ti za hlavní prioritu uvedli dětské hřiště, které v té době neodpovídalo dobré kvalitě ani bezpečí. Také navrhli doplnění prostorů například hřištěm na míčové hry, odpadkovými koši a lavičkami. Následovala architektonická soutěž návrhů, ve které zvítězil Ing. Zdeněk Sendler.

„Obyvatelé Starého Brna čekali na úpravy veřejných prostranství v této oblasti mnoho let. Doufám, že nově upravený vnitroblok jim bude dobře a dlouho sloužit, stejně jako parčík s kavárnou na Mendlově náměstí,“ doplnil Bc. Martin Landa, 1. místostarosta městské části Brno-střed.

Původní dětské hřiště tedy prošlo zásadní úpravou. Herní prvky jsou podloženy dopadovou plochou s litým pryžovým povrchem. Celé dětské hřiště je také nově zastíněno. Náklady na rekonstrukci dosáhly zhruba 5,7 milionu korun.

Zdroj: Brno-střed

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře