Reklama
reklama

Mezi ulicemi Výstavní a Veletržní jsou nová dětská hřiště

Na Starém Brně mezi ulicemi Výstavní a Veletržní mohou obyvatelé využívat bezpečné dětské hřiště, sportoviště na míčové hry a nové cestičky se zelení.

V listopadu roku 2015 se zpracovávala úprava vnitrobloku, která se projednávala i s občany. Ti za hlavní prioritu uvedli dětské hřiště, které v té době neodpovídalo dobré kvalitě ani bezpečí. Také navrhli doplnění prostorů například hřištěm na míčové hry, odpadkovými koši a lavičkami. Následovala architektonická soutěž návrhů, ve které zvítězil Ing. Zdeněk Sendler.

„Obyvatelé Starého Brna čekali na úpravy veřejných prostranství v této oblasti mnoho let. Doufám, že nově upravený vnitroblok jim bude dobře a dlouho sloužit, stejně jako parčík s kavárnou na Mendlově náměstí,“ doplnil Bc. Martin Landa, 1. místostarosta městské části Brno-střed.

Původní dětské hřiště tedy prošlo zásadní úpravou. Herní prvky jsou podloženy dopadovou plochou s litým pryžovým povrchem. Celé dětské hřiště je také nově zastíněno. Náklady na rekonstrukci dosáhly zhruba 5,7 milionu korun.

Zdroj: Brno-střed

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře