Reklama
reklama

Mezi Podivínem a Lednicí se jezdí po novém. Kraj otevřel první silnici opravenou z nových dotací

Po hladkém asfaltovém koberci bez výtluků, uzavírek a omezení rychlosti už projíždí řidiči mezi Podivínem a Lednicí. Opravy čtyř a půl kilometru vozovky a pěti mostů vyšly na více než jednasedmdesát milionů korun.

První projekt spolufinancovaný z dotací nového programového období Evropské unie včera slavnostně otevřel náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák. Silnice byla kvůli opravám dokonce od července do listopadu pro auta úplně uzavřena. „Jsem rád, že se Jihomoravskému kraji daří efektivně čerpat peníze na opravy silnic z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Projekt rekonstrukce vozovky mezi Podivínem a Lednicí je toho důkazem. Šlo o náročnou stavbu nejen pro kraj a silničáře, ale též pro obyvatele okolních obcí i návštěvníky krásného Lednicko-valtického areálu, protože silnice byla v době turistické sezóny uzavřena. Na tu nadcházející je však již připravena v novém a řidičům se po ní bude jezdit pohodlně a hlavně bezpečně,“ uvedl Hanák.

Do IROP již Jihomoravský kraj registroval projekty rekonstrukcí silnic II. a III. tříd za půldruhé miliardy korun, tedy nejvíce ze všech třinácti krajů České republiky. Předstihl tak i kraj Středočeský, který má však o 4 700 kilometrů okresních silnic více než jih Moravy. „Daří se nám, protože jsme nepodcenili projektovou přípravu. Je to práce, která na první pohled není vidět, ale bez ní by žádné opravy silnic nebyly. Jen za letošek jsme již navyšovali částku určenou na projektovou přípravu o 10 milionů korun. Jednou z největších akcí, kterou zahájíme v tomto roce, bude oprava 6,5 kilometru silnice a pěti mostů mezi Deblínem a Tišnovem,“ doplnil Hanák s tím, že náklady pro tuto rekonstrukci odhaduje kraj na více než 300 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře