Reklama
reklama

Městské Wi-Fi přibývají. Veřejné připojení chystá i Brno

Brno se již brzy připojí k ostatním městům, která svým obyvatelům, ale i turistům nabízejí na frekventovaných místech využití bezplatného internetového připojení.

Vyhledat náhradní autobusové spojení, zjistit na jaký film zajít do kina nebo vyhledat otvírací dobu knihovny. To vše zvládnete s chytrým telefonem a připojením k internetu. Ne každý však chce platit za data a využívá raději služeb Wi-Fi. Brno se nyní připojí k ostatním městům s veřejným připojením a na frekventovaných místech ve městě budou mít lidé možnost se bezplatně připojit k Wi-Fi. Radní dnes schválili rámcovou smlouvu a učinili tak první krok k této službě.

Do dvou týdnů by mělo být stanoveno, kterých lokalit se bude projekt týkat a poté bude stanoven harmonogram postupného zavedení této služby. Projekt bude financován městem jako veřejná podpora Technickým sítím Brno. Limitní částka, kterou lze takto vyčerpat, je ekvivalent dvě stě tisíc eur za tři po sobě jdoucí fiskální období. Na jeden rok je to šestašedesát tisíc eur, čemuž bude přizpůsoben i počet připojených lokalit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře