Reklama
reklama

Město vybralo firmu, která za miliardu dostaví kanalizaci v pěti městských částech

Brněnští radní vybrali zhotovitele, který se postará o dobudování kanalizačních sítí v pěti městských částech. Náklady se odhadují na miliardu korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Kanalizaci bude stavět společnost s názvem „Kanalizace Brno II“, kterou tvoří OHL ŽS, Hochtief CZ a Firesta – Fišer. Jedná se o městské části Brno-jih, Bosonohy, Líšeň, Maloměřice a Obřany a Tuřany.

„Komise hodnotila nabídky zejména s ohledem na předloženou cenu a předpokládaný čas realizace,“ přiblížil radní pro investice David Grund. Nerozhodovala přitom jen cena, ale i zkušenost dodavatele s výstavbou vodovodů a kanalizací, s realizací pozemních komunikací nebo délka uzavírek významných ulic. Zhotovitel vyčíslil celkovou cenu na více než 1 miliardu korun.

V rámci projektu se také počítá s kompletní obnovou komunikací. V některých místech nejsou vůbec chodníky nebo legální parkovací místa, obojí se zde vybuduje nově. Přibudou i bezpečnostní prvky nebo zeleň. 

Zdroj: MMB

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
27.02.2020 - 19:00
Včera odpoledne usmrtil vlak na Hodonínsku postaršího muže. Přecházel přes koleje a upadl. Jedoucí vlak už nezastavila ani rychlobrzda.
27.02.2020 - 15:30
Radní na svém zasedání upřesnili rozsah investic na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Jedná se o vyšší částku, než byla původně odhadována.
27.02.2020 - 13:30
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny byl vyšetřen mladý muž s teplotou. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby se zrovna nevrátil z Itálie.
27.02.2020 - 10:30
Na levém břehu přehrady se nachází turistická pěší trasa Zouvalka, která se dočká rekonstrukce a terénních úprav. Práce začnou v březnu.
27.02.2020 - 08:24
Zatím neznámý hříšník navštívil brněnskou svatyni, kde se místo zpovědi a zpytování svědomí ze svých zločinů, rozhodl krást. Využíval rozjímání věřících a v nestřežených okamžicích je okrádal.
26.02.2020 - 19:00
Komentáře