Reklama
reklama

Město požádá firmy a univerzity o spolupráci při snižování emisí oxidu uhličitého

Brno před dvěma lety přistoupilo k Paktu starostů a primátorů a dobrovolně se zavázalo, že na svém území sníží emise oxidu uhličitého (CO2) nejméně o 40 procent do roku 2030 a zvýší svou odolnost vůči lokálním dopadům klimatických změn. Největším producentem emisí CO2 na území Brna je terciární sektor. Proto město požádá zástupce tohoto sektoru o pomoc s vytvořením společné strategie, jak emise snižovat.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Rada města Brna schválila výzvu k pomoci se snižováním emisí na území města Brna, jejíž součástí je předběžný návrh společného memoranda o dlouhodobé spolupráci na závazku města k adaptaci na klimatické změny.

„Na základě předchozích jednání oslovíme společnosti, jako IKEA, TESCAN, Olympia Brno nebo stavební firma Komfort, a také univerzity a Asociaci brněnských architektů a stavitelů, aby zvážily uzavření memoranda o snižování uhlíkové stopy. Konkrétní opatření může město aplikovat na vlastních objektech, zařízeních nebo například na vozovém parku, ale k dosažení cíle potřebujeme zapojit terciární sektor, inovační průmysl, výzkum a vývoj i navazující služby, kde analýzy ukazují trend nárůstu spotřeby elektřiny s významným podílem na celkových emisích CO2,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Brno se zapojilo do Paktu starostů a primátorů v roce 2017 a zavázalo se snížit emise CO2 na svém území nejméně o 40 procent do roku 2030 od roku výchozího (rok 2000).

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O...
18.09.2019 - 12:24
Zastávka na Moravském náměstí Foto: MMB
Z téměř 1500 brněnských zastávek má přístřešek asi třetina. Poměr by se měl začít navyšovat. Na základě pokynu města prověří možné umístění dalších přístřešků dopravní podnik.
18.09.2019 - 06:00
Do univerzitní červené barvy se symbolicky převlékne hrad Špilberk. Dominanta Brna změní háb ve čtvrtek 19. září od 22. hodiny. Právě na tento den připadá 120. výročí největší technické univerzity v...
17.09.2019 - 20:00
Jihomoravští pneumologové otevřou ve středu 18. září dveře svých ambulancí a nabídnou lidem vyšetření plic. Cílem této akce je upozornit na smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF) – a...
17.09.2019 - 16:00
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps
Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
17.09.2019 - 12:00
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si...
17.09.2019 - 07:00
Komentáře