Reklama
reklama

Město požádá firmy a univerzity o spolupráci při snižování emisí oxidu uhličitého

Brno před dvěma lety přistoupilo k Paktu starostů a primátorů a dobrovolně se zavázalo, že na svém území sníží emise oxidu uhličitého (CO2) nejméně o 40 procent do roku 2030 a zvýší svou odolnost vůči lokálním dopadům klimatických změn. Největším producentem emisí CO2 na území Brna je terciární sektor. Proto město požádá zástupce tohoto sektoru o pomoc s vytvořením společné strategie, jak emise snižovat.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Rada města Brna schválila výzvu k pomoci se snižováním emisí na území města Brna, jejíž součástí je předběžný návrh společného memoranda o dlouhodobé spolupráci na závazku města k adaptaci na klimatické změny.

„Na základě předchozích jednání oslovíme společnosti, jako IKEA, TESCAN, Olympia Brno nebo stavební firma Komfort, a také univerzity a Asociaci brněnských architektů a stavitelů, aby zvážily uzavření memoranda o snižování uhlíkové stopy. Konkrétní opatření může město aplikovat na vlastních objektech, zařízeních nebo například na vozovém parku, ale k dosažení cíle potřebujeme zapojit terciární sektor, inovační průmysl, výzkum a vývoj i navazující služby, kde analýzy ukazují trend nárůstu spotřeby elektřiny s významným podílem na celkových emisích CO2,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Brno se zapojilo do Paktu starostů a primátorů v roce 2017 a zavázalo se snížit emise CO2 na svém území nejméně o 40 procent do roku 2030 od roku výchozího (rok 2000).

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře