Reklama
reklama

Město poskytne na zvýšení bezpečnosti před školami 10 milionů korun. Musí být ale zájem

Zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestě do školy si dává za cíl projekt, do kterého se město Brno letos zapojilo po druhé. Tento rok vyčlenilo na opravy dopravního značení nebo na větší stavební zásahy deset milionů korun. Zažádat si musí ředitelé nebo městské části.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

V roce 2017 bylo z projektu vyčerpáno zhruba 800 tisíc korun. O potřebné úpravy musí projevit zájem ředitelé škol a zástupci městských částí. 

„Ke zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestě do škol můžeme využít různá opatření. Z pozice města Brna jsme v tomto roce zajistili na tuto činnost dostatek financí. Konkrétní návrhy na úpravy však chceme slyšet od ředitelů škol a zástupců městských částí, kteří dané lokality znají nejlépe. Pokud se ředitelé se zástupci městských částí shodnou, že je nutné vytvořit nějaké opatření, předají požadavek k zařazení do projektu na Odbor školství, mládeže a tělovýchovy, který danou záležitost projedná ve spolupráci s Odborem dopravy,“ uvedl náměstek primátora Petr Hladík.

Město v současnosti v rámci projektu řeší 42 podnětů, z toho se jich 25 týká změn dopravního značení a 17 návrhů je zaměřeno na opatření vyžadující stavební úpravy. Všechny návrhy město projednává také s Policií České republiky. Většina návrhů na úpravu dopravního značení proběhne již v únoru. U stavebních úprav probíhají přípravné práce na zadání veřejné zakázky.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře