Reklama
reklama

Město poskytne na zvýšení bezpečnosti před školami 10 milionů korun. Musí být ale zájem

Zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestě do školy si dává za cíl projekt, do kterého se město Brno letos zapojilo po druhé. Tento rok vyčlenilo na opravy dopravního značení nebo na větší stavební zásahy deset milionů korun. Zažádat si musí ředitelé nebo městské části.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

V roce 2017 bylo z projektu vyčerpáno zhruba 800 tisíc korun. O potřebné úpravy musí projevit zájem ředitelé škol a zástupci městských částí. 

„Ke zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestě do škol můžeme využít různá opatření. Z pozice města Brna jsme v tomto roce zajistili na tuto činnost dostatek financí. Konkrétní návrhy na úpravy však chceme slyšet od ředitelů škol a zástupců městských částí, kteří dané lokality znají nejlépe. Pokud se ředitelé se zástupci městských částí shodnou, že je nutné vytvořit nějaké opatření, předají požadavek k zařazení do projektu na Odbor školství, mládeže a tělovýchovy, který danou záležitost projedná ve spolupráci s Odborem dopravy,“ uvedl náměstek primátora Petr Hladík.

Město v současnosti v rámci projektu řeší 42 podnětů, z toho se jich 25 týká změn dopravního značení a 17 návrhů je zaměřeno na opatření vyžadující stavební úpravy. Všechny návrhy město projednává také s Policií České republiky. Většina návrhů na úpravu dopravního značení proběhne již v únoru. U stavebních úprav probíhají přípravné práce na zadání veřejné zakázky.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře