Reklama
reklama

Město poskytne na zvýšení bezpečnosti před školami 10 milionů korun. Musí být ale zájem

Zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestě do školy si dává za cíl projekt, do kterého se město Brno letos zapojilo po druhé. Tento rok vyčlenilo na opravy dopravního značení nebo na větší stavební zásahy deset milionů korun. Zažádat si musí ředitelé nebo městské části.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

V roce 2017 bylo z projektu vyčerpáno zhruba 800 tisíc korun. O potřebné úpravy musí projevit zájem ředitelé škol a zástupci městských částí. 

„Ke zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestě do škol můžeme využít různá opatření. Z pozice města Brna jsme v tomto roce zajistili na tuto činnost dostatek financí. Konkrétní návrhy na úpravy však chceme slyšet od ředitelů škol a zástupců městských částí, kteří dané lokality znají nejlépe. Pokud se ředitelé se zástupci městských částí shodnou, že je nutné vytvořit nějaké opatření, předají požadavek k zařazení do projektu na Odbor školství, mládeže a tělovýchovy, který danou záležitost projedná ve spolupráci s Odborem dopravy,“ uvedl náměstek primátora Petr Hladík.

Město v současnosti v rámci projektu řeší 42 podnětů, z toho se jich 25 týká změn dopravního značení a 17 návrhů je zaměřeno na opatření vyžadující stavební úpravy. Všechny návrhy město projednává také s Policií České republiky. Většina návrhů na úpravu dopravního značení proběhne již v únoru. U stavebních úprav probíhají přípravné práce na zadání veřejné zakázky.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře