Reklama
reklama

Město poskytne na zvýšení bezpečnosti před školami 10 milionů korun. Musí být ale zájem

Zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestě do školy si dává za cíl projekt, do kterého se město Brno letos zapojilo po druhé. Tento rok vyčlenilo na opravy dopravního značení nebo na větší stavební zásahy deset milionů korun. Zažádat si musí ředitelé nebo městské části.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

V roce 2017 bylo z projektu vyčerpáno zhruba 800 tisíc korun. O potřebné úpravy musí projevit zájem ředitelé škol a zástupci městských částí. 

„Ke zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestě do škol můžeme využít různá opatření. Z pozice města Brna jsme v tomto roce zajistili na tuto činnost dostatek financí. Konkrétní návrhy na úpravy však chceme slyšet od ředitelů škol a zástupců městských částí, kteří dané lokality znají nejlépe. Pokud se ředitelé se zástupci městských částí shodnou, že je nutné vytvořit nějaké opatření, předají požadavek k zařazení do projektu na Odbor školství, mládeže a tělovýchovy, který danou záležitost projedná ve spolupráci s Odborem dopravy,“ uvedl náměstek primátora Petr Hladík.

Město v současnosti v rámci projektu řeší 42 podnětů, z toho se jich 25 týká změn dopravního značení a 17 návrhů je zaměřeno na opatření vyžadující stavební úpravy. Všechny návrhy město projednává také s Policií České republiky. Většina návrhů na úpravu dopravního značení proběhne již v únoru. U stavebních úprav probíhají přípravné práce na zadání veřejné zakázky.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře