Reklama
reklama

Město pokračuje v projektu sdíleného bydlení pro zdravotní sestry

Brněnské nemocnice pociťují nedostatek zdravotních sester a město se snaží tento stav řešit. Jedním z opatření je sdílené bydlení pro zdravotní sestry, díky kterému budou poskytnuty byty nemocnicím zaměstnávajícím lékařský personál ze vzdálenějších regionů republiky či ze zahraničí.

Brno se snaží vyřešit nedostatek zdravotních sester tím, že nabídne nemocnicím sdílené bydlení pro lékařský personál ze vzdálenějších regionů republiky či ze zahraničí. V listopadu byly zástupcům nemocnic nabídnuty čtyři byty na ulici Kobližná. Další tři budou upraveny ze stávajících neobsazených bytů svěřených městské části Brno-střed. Náměstek primátora Petr Hladík uvedl, že další čtyři byty připravují na Zámečnické a městská část Brno-střed pak poskytne dalších dvanáct bytů. S ohledem na jejich stav je však bude nutné opravit.

Dvanáct bytů poskytnutých městskou částí Brno-střed je rozděleno do tří skupin. Na každou skupinu bude proveden samostatný průzkum trhu na zpracování projektové dokumentace v režimu zakázek malého rozsahu. Většina bytů se nachází v domech, které jsou památkově chráněny. Do projektu sdíleného bydlení pro zdravotní sestry byl přiřazen také byt na ulici Svitavské.

„V dubnu letošního roku Rada města Brna schválila Úrazové nemocnici nájem opraveného bytu na Masarykově ulici. V tomto bytě již bydlí sestřičky a další byt se připravuje k opravě,“ uvedl Petr Hladík. Předpokládané náklady na sdílené bydlení pro zdravotní sestry činí deset milionů korun, z nichž bude pět milionů použito v letošním roce. Financování bude hrazeno z Fondu bytové výstavby, mimo úpravy tří bytů, jež jsou ve správě městské části. Projekt by měl být dokončen v roce 2019.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře