Reklama
reklama

Město nechává očkovat proti žloutence lidi bez domova

Magistrát města Brna ve spolupráci s Nemocnicí Milosrdných bratří začal s očkováním proti žloutence u lidí bez domova. Do konce října je v plánu proočkovat až dvě stě lidí. Cena očkovací vakcíny je tisíc korun a náklady jsou hrazeny z rozpočtu města.

Každý čtvrtek se v městském středisku krizové pomoci, které sídlí na ulici Masná, budou očkovat lidé proti žloutence typu A. Očkování je určeno lidem bez domova, tedy lidem, kteří přebývají v noclehárnách, denních centrech, klientům krizové pomoci a lidem, kteří trvale či dlouhodobě nemají střechu nad hlavu a jsou tedy nejvíce ohroženi touto nemocí. Na očkování však musejí být lidé předem pozváni sociálními kurátory, neboť kapacita očkovacího dne je dvacet lidí.

Celkem je naplánováno naočkovat dvě stě lidí bez domova, kteří jsou přímo ohrožení žloutenkou. Samotné očkování by mělo trvat do přelomu října a listopadu, pokud zájem o očkování převýší kapacitu dvou set lidí, je magistrát připraven s projektem pokračovat. „Lidé jsou očkování jednorázovou vakcínou, takže stačí jedna návštěva a budou chráněni dalších čtyři až pět let. Jde o dobrovolnou aktivitu a očekáváme, že zájem klientů poroste. Výhodou totiž je, že se očkuje ve středisku, kde tito lidé běžně využívají nabízených služeb,“ uvedl Ladislav Ptáček, který je vedoucím oddělení sociálních kurátorů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře