Reklama
reklama

Město nabízí neziskovým organizacím nájem stánku na adventních trzích zdarma

Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
Adventní trhy na Zelném trhu

Tři stánky umístí město na adventní trhy na Moravském náměstí, dva na Zelný trh. Brno chce pomoct neziskovkám, jejichž posláním je převážně humanitární pomoc, sociální a zdravotní péče, ochrana zvířat a podobně. Pronájem stánku bude zdarma. Nájemce uhradí pouze spotřebovanou elektrickou energii.

Prodejní místa poskytne město na určitá časová období tak, aby se vystřídalo co nejvíce neziskových organizací, které projeví zájem.  I v minulých letech město zapojilo neziskové organizace do brněnského adventu. V loňském roce se v předvánočním období na Zelném trhu i na Moravském náměstí prezentovala například Liga vozíčkářů s ručně vyráběnými předměty hendikepovaných klientů. Hospic sv. Alžběty představil ručně vyráběná mýdla a dárkové předměty. Nadační fond Emil lákal na vánoční dobroty a výrobky chráněné dílny a útulek Tibet nabídl pamlsky pro psy a dárkové předměty se zvířecí tématikou. Během adventních dnů se na obou prostranstvích představilo 27 neziskových organizací, výtěžek z prodeje putoval na jejich další činnost a rozvoj.   

O přidělení prodejního místa lze zažádat do 31. 10. 2017 do 15 hodin prostřednictvím Žádosti o poskytnutí prodejního místa. Dle prostranství, pro které se žadatelé rozhodnou, zvolí formulář Advent na Zelňáku nebo Advent na Moraváku. Přihlášku lze podat všemi způsoby, tedy poštou, elektronicky, osobně či datovou schránkou.

Přihláška je k dispozici na www.brno-stred.cz v sekci Veřejné zakázky – výzvy.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře