Reklama
reklama

Město nabízí neziskovým organizacím nájem stánku na adventních trzích zdarma

Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
Adventní trhy na Zelném trhu

Tři stánky umístí město na adventní trhy na Moravském náměstí, dva na Zelný trh. Brno chce pomoct neziskovkám, jejichž posláním je převážně humanitární pomoc, sociální a zdravotní péče, ochrana zvířat a podobně. Pronájem stánku bude zdarma. Nájemce uhradí pouze spotřebovanou elektrickou energii.

Prodejní místa poskytne město na určitá časová období tak, aby se vystřídalo co nejvíce neziskových organizací, které projeví zájem.  I v minulých letech město zapojilo neziskové organizace do brněnského adventu. V loňském roce se v předvánočním období na Zelném trhu i na Moravském náměstí prezentovala například Liga vozíčkářů s ručně vyráběnými předměty hendikepovaných klientů. Hospic sv. Alžběty představil ručně vyráběná mýdla a dárkové předměty. Nadační fond Emil lákal na vánoční dobroty a výrobky chráněné dílny a útulek Tibet nabídl pamlsky pro psy a dárkové předměty se zvířecí tématikou. Během adventních dnů se na obou prostranstvích představilo 27 neziskových organizací, výtěžek z prodeje putoval na jejich další činnost a rozvoj.   

O přidělení prodejního místa lze zažádat do 31. 10. 2017 do 15 hodin prostřednictvím Žádosti o poskytnutí prodejního místa. Dle prostranství, pro které se žadatelé rozhodnou, zvolí formulář Advent na Zelňáku nebo Advent na Moraváku. Přihlášku lze podat všemi způsoby, tedy poštou, elektronicky, osobně či datovou schránkou.

Přihláška je k dispozici na www.brno-stred.cz v sekci Veřejné zakázky – výzvy.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře