Reklama
reklama

Město nabízí neziskovým organizacím nájem stánku na adventních trzích zdarma

Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
Adventní trhy na Zelném trhu

Tři stánky umístí město na adventní trhy na Moravském náměstí, dva na Zelný trh. Brno chce pomoct neziskovkám, jejichž posláním je převážně humanitární pomoc, sociální a zdravotní péče, ochrana zvířat a podobně. Pronájem stánku bude zdarma. Nájemce uhradí pouze spotřebovanou elektrickou energii.

Prodejní místa poskytne město na určitá časová období tak, aby se vystřídalo co nejvíce neziskových organizací, které projeví zájem.  I v minulých letech město zapojilo neziskové organizace do brněnského adventu. V loňském roce se v předvánočním období na Zelném trhu i na Moravském náměstí prezentovala například Liga vozíčkářů s ručně vyráběnými předměty hendikepovaných klientů. Hospic sv. Alžběty představil ručně vyráběná mýdla a dárkové předměty. Nadační fond Emil lákal na vánoční dobroty a výrobky chráněné dílny a útulek Tibet nabídl pamlsky pro psy a dárkové předměty se zvířecí tématikou. Během adventních dnů se na obou prostranstvích představilo 27 neziskových organizací, výtěžek z prodeje putoval na jejich další činnost a rozvoj.   

O přidělení prodejního místa lze zažádat do 31. 10. 2017 do 15 hodin prostřednictvím Žádosti o poskytnutí prodejního místa. Dle prostranství, pro které se žadatelé rozhodnou, zvolí formulář Advent na Zelňáku nebo Advent na Moraváku. Přihlášku lze podat všemi způsoby, tedy poštou, elektronicky, osobně či datovou schránkou.

Přihláška je k dispozici na www.brno-stred.cz v sekci Veřejné zakázky – výzvy.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře