Reklama
reklama

Město chystá na vánočních trzích na Moravském náměstí kluziště

Letošní brněnskou vánoční novinkou je kluziště o velikosti 800 metrů čtverečních na Moravském náměstí. Bude přístupné od prvního prosincového týdne a bruslit se bude i pod sochou Jošta.
I letos bude po Brně jezdit vánoční tramvaj

„Nová technologie, kterou městská část nakoupila, umožní na kluzišti bruslit i při teplotách až 13 stupňů Celsia, což je opravdu nestandardní a nabízí Brňanům šanci pořádně si letos zabruslit, říká první místostarostka Brna-střed Michaela Dumbrovská.

Brno zastřešuje trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí. Oba začínají 24. 11. 2017 a vánoční strom na Zelném trhu se rozsvítí v 18.00 hodin. Advent na Moravském náměstí bude probíhat v podobném duchu, jako tomu bylo v loňském roce. Organizátoři opět chystají hlavní bar a společný kulturně obchodní prostor, ve kterém se potkají řemeslníci, obchodníci s tematickým zbožím, gastronomie a kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit i na betlém, který vytvoří studenti scénografie brněnské JAMU.

Advent na Zelném trhu se bude držet tradičního a osvědčeného konceptu, tedy prezentace tradičních lidových řemesel a výrobků, adventních zvyků a symbolů. Celkem 121 prodejních stánků, z nichž více než 60 procent bude nabízet řemeslné a dárkové zboží, bude doplněno občerstvením a nápoji.

Klasickou nabídku letos doplní například užitné a artové dřevěné produkty, český cider a přírodní limonády v horké verzi, ručně vyráběné postavičky víl a elfů, vafle a slané i sladké palačinky nebo čokoládové pralinky. Novinkou je propojení s Tržnicí Brno, stánky budou postaveny tak, aby netvořily bariéru, ale naopak zvaly návštěvníky i do tržnice.

„Návštěvníci se můžou těšit na představení vánočních zvyků cizích zemí formou divadelních scének, zpěvu koled či ochutnávek vánočních pokrmů,“ řekla koordinátorka projektu Eva Skácelová. Novinkou budou také herecká vystoupení s názvem Brněnské pověsti ožívají, kdy herci ztvárňují vybrané pověsti mezi návštěvníky přímo na tržišti.

 

Adventní centrum Brna i letos ozdobí vánoční tramvaj. „Loni jsme ji společně s Dopravním podnikem vymysleli a byli jsme překvapení, jak pozitivní ohlasy tramvaj vyvolala. Proto i letos vánoční tramvaj do brněnských ulic vyjede,“ dodává druhý místostarosta Brna-střed Jiří Švachula.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře