Reklama
reklama

Město chystá na vánočních trzích na Moravském náměstí kluziště

Letošní brněnskou vánoční novinkou je kluziště o velikosti 800 metrů čtverečních na Moravském náměstí. Bude přístupné od prvního prosincového týdne a bruslit se bude i pod sochou Jošta.
I letos bude po Brně jezdit vánoční tramvaj

„Nová technologie, kterou městská část nakoupila, umožní na kluzišti bruslit i při teplotách až 13 stupňů Celsia, což je opravdu nestandardní a nabízí Brňanům šanci pořádně si letos zabruslit, říká první místostarostka Brna-střed Michaela Dumbrovská.

Brno zastřešuje trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí. Oba začínají 24. 11. 2017 a vánoční strom na Zelném trhu se rozsvítí v 18.00 hodin. Advent na Moravském náměstí bude probíhat v podobném duchu, jako tomu bylo v loňském roce. Organizátoři opět chystají hlavní bar a společný kulturně obchodní prostor, ve kterém se potkají řemeslníci, obchodníci s tematickým zbožím, gastronomie a kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit i na betlém, který vytvoří studenti scénografie brněnské JAMU.

Advent na Zelném trhu se bude držet tradičního a osvědčeného konceptu, tedy prezentace tradičních lidových řemesel a výrobků, adventních zvyků a symbolů. Celkem 121 prodejních stánků, z nichž více než 60 procent bude nabízet řemeslné a dárkové zboží, bude doplněno občerstvením a nápoji.

Klasickou nabídku letos doplní například užitné a artové dřevěné produkty, český cider a přírodní limonády v horké verzi, ručně vyráběné postavičky víl a elfů, vafle a slané i sladké palačinky nebo čokoládové pralinky. Novinkou je propojení s Tržnicí Brno, stánky budou postaveny tak, aby netvořily bariéru, ale naopak zvaly návštěvníky i do tržnice.

„Návštěvníci se můžou těšit na představení vánočních zvyků cizích zemí formou divadelních scének, zpěvu koled či ochutnávek vánočních pokrmů,“ řekla koordinátorka projektu Eva Skácelová. Novinkou budou také herecká vystoupení s názvem Brněnské pověsti ožívají, kdy herci ztvárňují vybrané pověsti mezi návštěvníky přímo na tržišti.

 

Adventní centrum Brna i letos ozdobí vánoční tramvaj. „Loni jsme ji společně s Dopravním podnikem vymysleli a byli jsme překvapení, jak pozitivní ohlasy tramvaj vyvolala. Proto i letos vánoční tramvaj do brněnských ulic vyjede,“ dodává druhý místostarosta Brna-střed Jiří Švachula.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře