Reklama
reklama

Město chystá na vánočních trzích na Moravském náměstí kluziště

Letošní brněnskou vánoční novinkou je kluziště o velikosti 800 metrů čtverečních na Moravském náměstí. Bude přístupné od prvního prosincového týdne a bruslit se bude i pod sochou Jošta.
I letos bude po Brně jezdit vánoční tramvaj

„Nová technologie, kterou městská část nakoupila, umožní na kluzišti bruslit i při teplotách až 13 stupňů Celsia, což je opravdu nestandardní a nabízí Brňanům šanci pořádně si letos zabruslit, říká první místostarostka Brna-střed Michaela Dumbrovská.

Brno zastřešuje trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí. Oba začínají 24. 11. 2017 a vánoční strom na Zelném trhu se rozsvítí v 18.00 hodin. Advent na Moravském náměstí bude probíhat v podobném duchu, jako tomu bylo v loňském roce. Organizátoři opět chystají hlavní bar a společný kulturně obchodní prostor, ve kterém se potkají řemeslníci, obchodníci s tematickým zbožím, gastronomie a kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit i na betlém, který vytvoří studenti scénografie brněnské JAMU.

Advent na Zelném trhu se bude držet tradičního a osvědčeného konceptu, tedy prezentace tradičních lidových řemesel a výrobků, adventních zvyků a symbolů. Celkem 121 prodejních stánků, z nichž více než 60 procent bude nabízet řemeslné a dárkové zboží, bude doplněno občerstvením a nápoji.

Klasickou nabídku letos doplní například užitné a artové dřevěné produkty, český cider a přírodní limonády v horké verzi, ručně vyráběné postavičky víl a elfů, vafle a slané i sladké palačinky nebo čokoládové pralinky. Novinkou je propojení s Tržnicí Brno, stánky budou postaveny tak, aby netvořily bariéru, ale naopak zvaly návštěvníky i do tržnice.

„Návštěvníci se můžou těšit na představení vánočních zvyků cizích zemí formou divadelních scének, zpěvu koled či ochutnávek vánočních pokrmů,“ řekla koordinátorka projektu Eva Skácelová. Novinkou budou také herecká vystoupení s názvem Brněnské pověsti ožívají, kdy herci ztvárňují vybrané pověsti mezi návštěvníky přímo na tržišti.

 

Adventní centrum Brna i letos ozdobí vánoční tramvaj. „Loni jsme ji společně s Dopravním podnikem vymysleli a byli jsme překvapení, jak pozitivní ohlasy tramvaj vyvolala. Proto i letos vánoční tramvaj do brněnských ulic vyjede,“ dodává druhý místostarosta Brna-střed Jiří Švachula.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře