Reklama
reklama

Město chystá na vánočních trzích na Moravském náměstí kluziště

Letošní brněnskou vánoční novinkou je kluziště o velikosti 800 metrů čtverečních na Moravském náměstí. Bude přístupné od prvního prosincového týdne a bruslit se bude i pod sochou Jošta.
I letos bude po Brně jezdit vánoční tramvaj

„Nová technologie, kterou městská část nakoupila, umožní na kluzišti bruslit i při teplotách až 13 stupňů Celsia, což je opravdu nestandardní a nabízí Brňanům šanci pořádně si letos zabruslit, říká první místostarostka Brna-střed Michaela Dumbrovská.

Brno zastřešuje trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí. Oba začínají 24. 11. 2017 a vánoční strom na Zelném trhu se rozsvítí v 18.00 hodin. Advent na Moravském náměstí bude probíhat v podobném duchu, jako tomu bylo v loňském roce. Organizátoři opět chystají hlavní bar a společný kulturně obchodní prostor, ve kterém se potkají řemeslníci, obchodníci s tematickým zbožím, gastronomie a kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit i na betlém, který vytvoří studenti scénografie brněnské JAMU.

Advent na Zelném trhu se bude držet tradičního a osvědčeného konceptu, tedy prezentace tradičních lidových řemesel a výrobků, adventních zvyků a symbolů. Celkem 121 prodejních stánků, z nichž více než 60 procent bude nabízet řemeslné a dárkové zboží, bude doplněno občerstvením a nápoji.

Klasickou nabídku letos doplní například užitné a artové dřevěné produkty, český cider a přírodní limonády v horké verzi, ručně vyráběné postavičky víl a elfů, vafle a slané i sladké palačinky nebo čokoládové pralinky. Novinkou je propojení s Tržnicí Brno, stánky budou postaveny tak, aby netvořily bariéru, ale naopak zvaly návštěvníky i do tržnice.

„Návštěvníci se můžou těšit na představení vánočních zvyků cizích zemí formou divadelních scének, zpěvu koled či ochutnávek vánočních pokrmů,“ řekla koordinátorka projektu Eva Skácelová. Novinkou budou také herecká vystoupení s názvem Brněnské pověsti ožívají, kdy herci ztvárňují vybrané pověsti mezi návštěvníky přímo na tržišti.

 

Adventní centrum Brna i letos ozdobí vánoční tramvaj. „Loni jsme ji společně s Dopravním podnikem vymysleli a byli jsme překvapení, jak pozitivní ohlasy tramvaj vyvolala. Proto i letos vánoční tramvaj do brněnských ulic vyjede,“ dodává druhý místostarosta Brna-střed Jiří Švachula.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře