Reklama
reklama

Město chystá na vánočních trzích na Moravském náměstí kluziště

Letošní brněnskou vánoční novinkou je kluziště o velikosti 800 metrů čtverečních na Moravském náměstí. Bude přístupné od prvního prosincového týdne a bruslit se bude i pod sochou Jošta.
I letos bude po Brně jezdit vánoční tramvaj

„Nová technologie, kterou městská část nakoupila, umožní na kluzišti bruslit i při teplotách až 13 stupňů Celsia, což je opravdu nestandardní a nabízí Brňanům šanci pořádně si letos zabruslit, říká první místostarostka Brna-střed Michaela Dumbrovská.

Brno zastřešuje trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí. Oba začínají 24. 11. 2017 a vánoční strom na Zelném trhu se rozsvítí v 18.00 hodin. Advent na Moravském náměstí bude probíhat v podobném duchu, jako tomu bylo v loňském roce. Organizátoři opět chystají hlavní bar a společný kulturně obchodní prostor, ve kterém se potkají řemeslníci, obchodníci s tematickým zbožím, gastronomie a kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit i na betlém, který vytvoří studenti scénografie brněnské JAMU.

Advent na Zelném trhu se bude držet tradičního a osvědčeného konceptu, tedy prezentace tradičních lidových řemesel a výrobků, adventních zvyků a symbolů. Celkem 121 prodejních stánků, z nichž více než 60 procent bude nabízet řemeslné a dárkové zboží, bude doplněno občerstvením a nápoji.

Klasickou nabídku letos doplní například užitné a artové dřevěné produkty, český cider a přírodní limonády v horké verzi, ručně vyráběné postavičky víl a elfů, vafle a slané i sladké palačinky nebo čokoládové pralinky. Novinkou je propojení s Tržnicí Brno, stánky budou postaveny tak, aby netvořily bariéru, ale naopak zvaly návštěvníky i do tržnice.

„Návštěvníci se můžou těšit na představení vánočních zvyků cizích zemí formou divadelních scének, zpěvu koled či ochutnávek vánočních pokrmů,“ řekla koordinátorka projektu Eva Skácelová. Novinkou budou také herecká vystoupení s názvem Brněnské pověsti ožívají, kdy herci ztvárňují vybrané pověsti mezi návštěvníky přímo na tržišti.

 

Adventní centrum Brna i letos ozdobí vánoční tramvaj. „Loni jsme ji společně s Dopravním podnikem vymysleli a byli jsme překvapení, jak pozitivní ohlasy tramvaj vyvolala. Proto i letos vánoční tramvaj do brněnských ulic vyjede,“ dodává druhý místostarosta Brna-střed Jiří Švachula.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
m roku 2016 vybrala porota vítězný návrh na novou podobu parku na Moravském náměstí – místa, které se postupem času stalo jen spojnicí několika ulic. Kdy se tedy Brňané dočkají moderního místa, které...
22.04.2018 - 07:37
Vydáte-li se v nejbližších dnech ze stověžaté matičky po nejstarší české dálnici směr jihomoravská metropole a budete-li kromě provozu a aut kolem sebe sledovat i okolí, jistě vašemu oku neujde...
21.04.2018 - 10:29
Dobrá zpráva pro všechny milovníky kol. Dva nové úseky cyklostezky o celkové délce tří kilometrů mezi Třebíčem a Dukovany jsou od čtvrtka 19. dubna 2018 otevřené. Navazují na stávající, více než...
20.04.2018 - 20:00
Hry a vzdělávací aktivity. Takovým způsobem pojme Zoo Brno Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna. Organizátoři slibují bohatý, zábavný a informacemi o přírodě nabitý program.
20.04.2018 - 18:00
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muž ve svátečním obleku přišel kamarádovi oznámit, že se chce zabít. Následně odešel. Po hodinovém intenzivním pátrání policie muže našla opilého v ulici na Vinohradech.
20.04.2018 - 11:54
Ulice Údolní Foto: MMB/ Z. Kolařík
Horní část ulice Údolní čeká dlouho připravovaná rekonstrukce. Pracovat se bude v úseku od ulice Úvoz po odbočku k bazénu na Kraví Hoře. Tato etapa prací potrvá 12 měsíců,
20.04.2018 - 08:00
Komentáře