Reklama
reklama

Měl sen doplout až k moři. Tak ukradl loď na Baťově kanále

Muž ukradl ve Strážnici menší loď, kterou chtěl podle jeho slov doplout až k moři. Jeho sen mu ale překazila voda, která do vody natekla. Za krádež muži hrozí až pět let za mřížemi.
Ukradená loď Foto: PČR JMK
Ukradená loď Foto: PČR JMK

Policisté zadrželi dvaačtyřicetiletého muže, kterého podezřívají z krádeže lodě. K události došlo ve Strážnici na Baťově kanále. Muž tam ukradl zakotvené malé plavidlo a touto lodí se pak plavil, dokud mu to nešlo. Poté loď z vody vytlačil k říčce Velička. Při překonávání jezu se však do lodě dostala voda a tak ji zanechal ponořenou pod jezem.

"Odcizením a následnému poškození lodě vznikla majiteli škoda za desítky tisíc korun. O krádeži byli vyrozuměni policisté místního oddělení, kteří se hned dali do pátrání po ukradení lodi i po zloději," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté po malé chvíli nalezli jak potopenou loď, tak i muže, který se pohyboval opodál. Následně vyšlo najevo, že právě on má krádež na svědomí. V době zadržení měl podle dechové zkoušky 3, 5 promile. Při výslechu uvedl, že měl v hlavě dávný sen, kdy na lodi dopluje až k moři, tak si ho chtěl zkusit uskutečnit. "Policisté mu to překazili a teď ho navíc podezřívají z trestného činu Krádeže. V případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody," dodal Zámečník.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet...
24.07.2019 - 11:18
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V...
24.07.2019 - 07:19
Foto z autonehody Foto: PČR JMK
V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič automobilu Audi utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován do...
23.07.2019 - 18:23
Zámecká zahrada a biotop Oslavany Foto: FB biotopu
Letos poprvé se lidem otevřel biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si lidé moohou vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy.
23.07.2019 - 07:00
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Komentáře