Reklama
reklama

Měl sen doplout až k moři. Tak ukradl loď na Baťově kanále

Muž ukradl ve Strážnici menší loď, kterou chtěl podle jeho slov doplout až k moři. Jeho sen mu ale překazila voda, která do vody natekla. Za krádež muži hrozí až pět let za mřížemi.
Ukradená loď Foto: PČR JMK
Ukradená loď Foto: PČR JMK

Policisté zadrželi dvaačtyřicetiletého muže, kterého podezřívají z krádeže lodě. K události došlo ve Strážnici na Baťově kanále. Muž tam ukradl zakotvené malé plavidlo a touto lodí se pak plavil, dokud mu to nešlo. Poté loď z vody vytlačil k říčce Velička. Při překonávání jezu se však do lodě dostala voda a tak ji zanechal ponořenou pod jezem.

"Odcizením a následnému poškození lodě vznikla majiteli škoda za desítky tisíc korun. O krádeži byli vyrozuměni policisté místního oddělení, kteří se hned dali do pátrání po ukradení lodi i po zloději," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté po malé chvíli nalezli jak potopenou loď, tak i muže, který se pohyboval opodál. Následně vyšlo najevo, že právě on má krádež na svědomí. V době zadržení měl podle dechové zkoušky 3, 5 promile. Při výslechu uvedl, že měl v hlavě dávný sen, kdy na lodi dopluje až k moři, tak si ho chtěl zkusit uskutečnit. "Policisté mu to překazili a teď ho navíc podezřívají z trestného činu Krádeže. V případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody," dodal Zámečník.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře