Reklama
reklama

Mateřské školy v Brně rozšiřují své kapacity

V novém školním roce přibudou místa v brněnských mateřských školách. Díky stavebním úpravám a výstavbě nových pavilonů ve třech mateřských školách a vybudování nové mateřské školy na Kamechách vznikne deset nových tříd pro 280 dětí.

V letošním školním roce by snad neměl vzniknout problém s nedostatkem místa v mateřských školách v Brně. Ve třech z nich dochází k rozšíření stávajících kapacit, nově dojde také k otevření mateřské školy na Kamechách. „Školka na Kamechách bude otevřena na začátku října a vzhledem k velké administrativní náročnosti bude přijímací řízení probíhat s elektronickou podporou, stejně jako v případě květnových zápisů do ostatních mateřinek,“ uvedl náměstek primátora Petr Hladík a doplnil, že zbývající tři mateřské školy nebudou přijímat do nových tříd tak velké množství dětí, a proto si přijímací řízení budou řešit individuálně, bez elektronické podpory.

Mezi tyto zbývající mateřské školy patří ty, u kterých došlo k rozšíření stávajících kapacit. Konkrétně se jedná o mateřskou školu při ZŠ Přemyslovo nám. 1 ve Slatině, kde vznikne jedna nová třída. V Komíně vznikne také jedna třída navíc, a to v mateřské škole při ZŠ Pastviny 7. Mateřská škola Žabka v Žebětíně se dočká rozšíření dokonce o dvě třídy. S tímto rozšířením vznikne ještě šest nových tříd v nově vznikající MŠ na Kamechách.

„Město také pomůže vedením škol, které otevřou své kapacity na začátku října, získat a udržet kvalitní zaměstnance již od začátku školního roku. Proto město uhradí platy těchto pracovníků i v září. To také urychlí práce spojené s vybavováním a přípravou objektů na jejich otevření,“ doplnil náměstek Hladík. Na pokrytí provozních nákladů nově vzniklých kapacit v letošním roce obdrží jednotlivé městské části peníze z rozpočtu města, kde je pro tyto účely vyčleněna částka osm set tisíc korun. Návrh na její rozdělení bude předložen k projednání voleným orgánům města v průběhu měsíce října.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře