Reklama
reklama

Mateřské školy v Brně rozšiřují své kapacity

V novém školním roce přibudou místa v brněnských mateřských školách. Díky stavebním úpravám a výstavbě nových pavilonů ve třech mateřských školách a vybudování nové mateřské školy na Kamechách vznikne deset nových tříd pro 280 dětí.

V letošním školním roce by snad neměl vzniknout problém s nedostatkem místa v mateřských školách v Brně. Ve třech z nich dochází k rozšíření stávajících kapacit, nově dojde také k otevření mateřské školy na Kamechách. „Školka na Kamechách bude otevřena na začátku října a vzhledem k velké administrativní náročnosti bude přijímací řízení probíhat s elektronickou podporou, stejně jako v případě květnových zápisů do ostatních mateřinek,“ uvedl náměstek primátora Petr Hladík a doplnil, že zbývající tři mateřské školy nebudou přijímat do nových tříd tak velké množství dětí, a proto si přijímací řízení budou řešit individuálně, bez elektronické podpory.

Mezi tyto zbývající mateřské školy patří ty, u kterých došlo k rozšíření stávajících kapacit. Konkrétně se jedná o mateřskou školu při ZŠ Přemyslovo nám. 1 ve Slatině, kde vznikne jedna nová třída. V Komíně vznikne také jedna třída navíc, a to v mateřské škole při ZŠ Pastviny 7. Mateřská škola Žabka v Žebětíně se dočká rozšíření dokonce o dvě třídy. S tímto rozšířením vznikne ještě šest nových tříd v nově vznikající MŠ na Kamechách.

„Město také pomůže vedením škol, které otevřou své kapacity na začátku října, získat a udržet kvalitní zaměstnance již od začátku školního roku. Proto město uhradí platy těchto pracovníků i v září. To také urychlí práce spojené s vybavováním a přípravou objektů na jejich otevření,“ doplnil náměstek Hladík. Na pokrytí provozních nákladů nově vzniklých kapacit v letošním roce obdrží jednotlivé městské části peníze z rozpočtu města, kde je pro tyto účely vyčleněna částka osm set tisíc korun. Návrh na její rozdělení bude předložen k projednání voleným orgánům města v průběhu měsíce října.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře