Reklama
reklama

Máte rádi tajemná místa? Navštivte Kostnici u svatého Jakuba

Zažijte neopakovatelnou atmosféru království smrti umocněnou svíčkami. Čeká na Vás jen kousek pod městskou dlažbou.

Každý srpnový pátek bude otevřena Kostnice u svatého Jakuba pro noční prohlídky. Za plápolajících svíček se tak můžete ponořit do strhující atmosféry tohoto zvláštního prostoru. Zážitek z návštěvy umocní také působivá hudba brněnského skladatele Miloše Štědroně, kterou vytvořil speciálně pro toto pietní místo. 

Začátek prohlídek bude vždy od 19 hodin a budou se konat každých 30 minut. Poslední prohlídka pak proběhne ve 22:30 hodin. Prohlídky jsou omezeny na počet osob a tak se najednou do podzemních prostor dostane jen skupina 20 osob. Proto je lepší si místa pro noční prohlídky rezervovat.

Kostnice u svatého Jakuba se veřejnosti otevřela v roce 2012. Zájemci si tak na vlastní oči mohou prohlédnout unikátní prostory, které byly objeveny při průzkumu podzemí v roce 2001. Jedná se o druhou největší kostnici v Evropě, co se počtu kosterních pozůstatků týče. Větší už je pouze kostnice v pařížských katakombách. Kostnici je možné navštívit také celoročně v běžnou otevírací dobu a to od úterý do neděle vždy od 9:30 do 18 hodin. 

 

(Zdroj: TIC Brno)

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře