Reklama
reklama

Masarykova univerzita zrušila klasické studijní obory. Uchazeči se budou hlásit na programy

Brněnská Masarykova univerzita dnes otevřela přijímací řízení pro uchazeče o studium bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Univerzita pozměnila nabídku studia a uchazeči se nebudou hlásit na studijní obor, ale na studijní program se specializací.
Masarykova univerzita Foto: Centrum news

Uchazeči se rozhodnou pro jednooborové studium nebo studium sdružené. Pro jednooborové studium je možné si navíc vybrat specializaci, kterou budou mít absolventi uvedenou i na diplomu. Dřívější dvouoborová studia nahradilo studium sdružené, ve kterém si student vybere jeden studijní plán hlavní a druhý vedlejší. Výjimkou jsou učitelské programy, kde zůstává dvojoborové studium nezměněno.

Do každého studijního programu může uchazeč podat pouze jednu přihlášku, následně může volit různé varianty průchodu studiem, tedy studijní plány.

Pokud bude chtít student studovat chemii, může si vybrat studium chemie jednooborově, nebo jednooborově se specializací. V případě chemie univerzita nabízí například specializaci na biofyzikální chemii.

Student, který chtěl například studovat žurnalistiku na Fakultě sociálních studií, musel si dříve vybrat ještě další studijní obor, kterému se ve studiích musel věnovat stejnou měrou. Nyní lze žurnalistiku studovat i na bakalářském stupni jednooborově, popřípadě si k ní může student vybrat obor vedlejší, například psychologii nebo dokonce obor z jiné fakulty.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Na východní obchvat městské části Brno-Žebětín se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. Brněnští radní souhlasili s rozšířením obchvatu o cyklopruhy a chodníky. Chtějí tak zvýšit...
20.05.2019 - 13:55
Komentáře