Reklama
reklama

Masarykova univerzita zrušila klasické studijní obory. Uchazeči se budou hlásit na programy

Brněnská Masarykova univerzita dnes otevřela přijímací řízení pro uchazeče o studium bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Univerzita pozměnila nabídku studia a uchazeči se nebudou hlásit na studijní obor, ale na studijní program se specializací.
Masarykova univerzita Foto: Centrum news

Uchazeči se rozhodnou pro jednooborové studium nebo studium sdružené. Pro jednooborové studium je možné si navíc vybrat specializaci, kterou budou mít absolventi uvedenou i na diplomu. Dřívější dvouoborová studia nahradilo studium sdružené, ve kterém si student vybere jeden studijní plán hlavní a druhý vedlejší. Výjimkou jsou učitelské programy, kde zůstává dvojoborové studium nezměněno.

Do každého studijního programu může uchazeč podat pouze jednu přihlášku, následně může volit různé varianty průchodu studiem, tedy studijní plány.

Pokud bude chtít student studovat chemii, může si vybrat studium chemie jednooborově, nebo jednooborově se specializací. V případě chemie univerzita nabízí například specializaci na biofyzikální chemii.

Student, který chtěl například studovat žurnalistiku na Fakultě sociálních studií, musel si dříve vybrat ještě další studijní obor, kterému se ve studiích musel věnovat stejnou měrou. Nyní lze žurnalistiku studovat i na bakalářském stupni jednooborově, popřípadě si k ní může student vybrat obor vedlejší, například psychologii nebo dokonce obor z jiné fakulty.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře