Reklama
reklama

Masarykova univerzita bude mít svou tramvaj. Škola slaví sto let

K příležitosti stého výročí založení brněnské Masarykovy univerzity pokřtí její rektor Mikuláš Bek speciální tramvaj, která toto významné výročí bude připomínat.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

U příležitosti oslav stého výročí založení Masarykovy univerzity pokřtí zástupci školy speciální tramvaj. Křest se uskuteční v pátek 18. ledna ve 12 hodin.

Křest se bude konat na Moravském náměstí na kolejích v rámci pěší zóny u kostela sv. Tomáše. Tramvaj pokřtí rektor Mikuláš Bek a prorektorka Hana Svatoňová speciální edicí sektu MUNI 100. "Přijďte spolu s námi „rozjet“ tramvaj a s ní i oslavy MUNI 100," zvou organizátoři veřejnost.

Masarykova univerzita byla založena v roce 1919 jako druhá česká univerzita a počtem studentů v akreditovaných studijních programech je druhou největší vysokou školu v České republice.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře