Reklama
reklama

Martina Pártlová: Mrchy mi jdou hrát nejlíp

Zpěvačka Martina Pártlová se narodila v Českých Budějovicích a do podvědomí veřejnosti se dostala díky pěvecké televizní soutěži X Factor. Od soutěže uplynulo devět let a v současné době Martina zpívá se skupinou Čechomor, nebo ji diváci mohou vidět v muzikálových představeních.

Je to již devět let od soutěže X Factor, která Vás prvně proslavila. Jak se zpětně díváte na svoji účast?
Dneska se na všechno dívám s úsměvem a ráda na tu dobu vzpomínám, ale tenkrát to bylo dost o nervy. Vlastně vůbec nevím, co mě napadlo tam jít s mojí trémou a žádnými zkušenostmi co se týká vystupování před lidmi. Do té doby jsem si zpívala maximálně tak při práci nebo někde v karaoke baru. Jsem ale samozřejmě ráda, že jsem do toho šla. Nechtěla jsem si někdy v osmdesáti letech vyčítat, že jsem to nezkusila.

Jaké jsou pěvecké soutěže z pohledu soutěžících? Asi to pro ně musí být celkem dřina…
Nevím, jaký to je pocit z pohledu všech soutěžících. Já byla výjimečně dost zodpovědná a snažila jsem se do těch čtyř dnů, které jsme na to měli, všechno naučit. Navíc neumím anglicky, takže jsem se každý text učila jako básničku. Když vypadlo jedno slovo, byla pryč celá věta (smích).

Myslíte si, že účast v takové soutěži je dobrá pro začínající zpěváky?
Nevím jak dnes, ale tenkrát určitě byla. Teď si nejsem jistá, jestli je pro všechny dost práce. Občas to má jepičí život, ale občas se může i zadařit. Myslím, že mě to zrovna úplně nevystřelilo někam hodně vysoko, každopádně se tím dnes můžu živit a jsem za to šťastná. Ještě jsem chytla dobrou vlnu.

V současné době zpíváte s kapelou Čechomor a objíždíte republiku v rámci koncertního turné. Jak jste se dostala k tomu, že je z Vás nyní stálý host kapely?
Myslím, že za tohle může hlavně žena Karla Holase Karolína, která mě klukům ukázala. Tuším, že se jí líbil náš cover s Rudou z Ostravy – Ostrava!!! Pak mi zavolal, teď už náš manager Petr Tolar, domluvili jsme si schůzku a bylo to. Ještě jsem se teda asi třikrát zeptala, jestli si opravdu nespletl číslo. Nikdy mě totiž ani ve snu nenapadlo, že mě může taková věc potkat. Nicméně na jaře budu společně s klukama vydávat desku, a na to se těším jak malej Jarda.

Neuvažovala jste někdy o tom, že byste začala zpívat své vlastní písničky?
Samozřejmě že uvažovala, ale není to úplně lehké. Sama moc texty skládat neumím a zatím jsem nenarazila na textaře, který by mě nějak uchvátil. Já sama psala text k songu Mezi nebem a zemí, kterou jsem dělala s raperem Skipe a i když to bylo docela jednoduché, protože to bylo ze života, tak do toho moc fušovat nechci. Taky jsem spolupracovala s raperem Elkou na songu Promiň, singl Bolím pro mě napsal Marek Ztracený, a protože mě zná, tak se dost trefil do toho, co jsem zrovna prožívala... Teď trošku koketujeme s Karlem Holasem o tom, že by mi napsal desku. Ale nechci to nijak zakřiknout, je to ještě v plenkách.

Je někdo, s kým byste si v životě opravdu hodně chtěla zazpívat duet? (Kdyby tomu nebránila žádná omezení samozřejmě)
U nás by to byl asi Marek Ztracený, protože je to můj kamarád, líbí se mi, jak dělá svoji muziku a fascinuje mě jeho energie na pódiu. Pak samozřejmě s kapelou Lucie, což je moje láska od malička, ze zpěvaček by to byla Debbi, líbí se mi její hlas. Nebo bych si střihla něco s Troublegang. Z těch zahraničních by to byla asi LP, Pink nebo Ed Sheran.

Diváci Vás mohou vidět i na jevišti, kde hrajete v muzikálech. V současné době to jsou muzikály Alenka v kraji zázraků, Johanka z Arku a Sněhová královna. Role, které ztvárňujete jsou přitom celkem odlišné. Jak se na ně připravujete?
Asi jako na každý muzikál. Naučím se texty, písničky a pak si to zkouším doma před zrcadlem nebo před Verčou (Veronika Arichteva pozn. red.)

Je některá muzikálová role, kterou jste hrála opravdu ráda?
Mám ráda všechny, ale asi nejvíc se vyřádím v Alence v kraji zázraků, kde hraji Srdcovou královnu. Je to hysterická namyšlená zlá mrcha, a ty mi jdou nejlíp.

Právě v roli Srdcové královny nosíte obří červenou paruku. Jaký je to pocit v ní hrát? Zvykla jste si?
Občas nasazování paruky dost bolí a trošku u toho nadávám, ale paruka dělá celou moji postavu, takže musím něco vydržet.

A některá role, kterou byste si ráda zahrála, ale zatím nebyla příležitost?
Nemám žádné vysněné role, raději bych jednou ráda zpívala a vyprodala Strahov. Nebo aspoň O2 arenu, no dobře tak aspoň nějaký klubík (smích).

Plánuje v nejbližší době ještě nějaké další muzikály?
Plánujeme pokračování muzikálu Kapka medu pro Verunku, kde bych opět měla hrát královnu přírodních sil Kapesku. Na žádný jiný muzikál se nechystám.

A chodíte také do divadla sama jako divák?
No moc ne, jsem ostuda, ale pokud ano, tak se jdeme podívat na mého kolegu Ernesta Čekana do Divadla Radka Brzobohatého. Je skvělý naprosto ve všech rolích a vždycky se nasměju. Nejvíc se mi líbil asi muzikál Cyrano a Vyhazovači.

Se svými kamarádkami Veronikou Arichtevou a Nikol Štíbrovou točíte vtipná videa 3v1, která mají na internetu miliony shlédnutí. Myslíte si, že jejich hlavní úspěch spočívá v tom, že se nebojíte udělat si legraci samy ze sebe?
Ano, máme to založené hlavně na sebemrskačství a taky předvádíme hodně situací, které každý aspoň jednou zažil a trošku se v tom vidí. Samozřejmě spousta videí je přehnaných a jsou hnaná až do extrému, ale i to je právě ten důvod, proč si naše vrstevnice videa pustí.

Chystáte teď nějaké další video 3v1?
Já doufám že ano, zatím jsem se ale časově vůbec nesešly.

S kamarádkami máte také vlastní večerní show 3v1 na Evropě2. Dovedete si představit, že byste se moderováním někdy i živila, nebo to berete jen jako koníček a příjemné zpestření dne?
Zatím si to představit nedovedu. Jsem starý trémista, ale kdo ví, časem možná... Zkrátka nevím, nepřemýšlela jsem nad tím. Zatím je to spíš koníček.

Tak jako ve videích, i ve večerní show 3v1 se nebojíte udělat si legraci samy ze sebe i z ostatních. Nebály jste se někdy, že už jste v rádiu trošku přestřelily? Přeci jen, je to živé vysílání…
To se bojíme pokaždé, bohužel to, co tam plácneme, už se nedá vrátit, takže nad tím asi nemá smysl přemýšlet. Evropa 2 věděla do čeho s námi jde. Občas jsme neřízené střely, ale myslím že všechny tři víme, kde jsou nějaké hranice.

Ze sociálních sítí je patrné, že často cestujete. Plánujete v současné době nějakou další dovolenou?
Letos už to asi nestíhám, ale můj sen je Vietnam a v lednu bych se tam ráda podívala. Nebo třeba na Kubu. Takhle, hlavně někam do tepla. Nemám ráda zimu, takže uteču kamkoliv.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra policie.
11.11.2019 - 18:50
Kapela Mandrage    Foto: Lukáš Wagneter
Ještě do letošních Vánoc vydá kapela Mandrage novou desku, na kterou v únoru 2020 naváže koncertní šňůrou po velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a...
11.11.2019 - 16:03
Varování. Fotka budovy v textu může způsobit návaly nevolnosti, salta v žaludku, malátnost, krvácení z očí, rudé čelo od úderů dlaně a touhu odstěhovat se z Brna.
11.11.2019 - 07:38
Olympijský park bude v Brně Foto: ČOV
Letní olympijské hry se uskuteční příští rok v Tokiu, ale Brňané si je užijí i doma. Díky Olympijskému festivalu, který se už podruhé uskuteční v Brně, si jeho návštěvníci vyzkouší na 50 sportů a pro...
11.11.2019 - 07:00
Jihomoravští cestující nebudou moct od prvního ledna v některých vlacích využívat klasické jízdenky Českých drah. Kraj bude jízdenky prodávat sám. Spolu s dalšími třemi kraji se zástupci...
10.11.2019 - 17:13
Kapela Mirai stoupá strmě vzhůru. Vznikla teprve v roce 2014, ale už teď je jednou z nejoblíbenějších v Česku. Jestli alespoň občas posloucháte rádio, refrén jejich nejznámější písničky vám...
10.11.2019 - 07:30
Komentáře