Reklama
reklama

Maraton hudby opět slavil úspěch

Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.

Multižánrový festival nabídl muziku nejrůznějších stylů, představení nového cirkusu i pouliční divadlo. Od loňského pilotního ročníku vyrostl do největšího letního městského hudebního festivalu. Na obří scéně města vystoupili čeští i zahraniční umělci, hudebníci i perfomeři. Jejich vystoupení přilákala spoustu Brňanů i návštěvníků města. „Brno se předvedlo v tom nejlepším světle a ukázalo, že tady rozhodně nuda není,“ dává najevo svou radost ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková. 

První den Maratonu hudby si užili především jazzoví fanoušci. Hlavní scéna v Sono Centru byla plná nadšených fanoušků. Zahajovací den rovněž patřil vystoupením pouličním muzikantům, kteří vystupovali na netradičních místech jako byl balkón v Radnické ulici, či v kabrioletu zaparkovaném u hlavního nádraží. Sobota patřila naopak folklóru a lidové hudbě řecké, makedonské a srbské komunity. Jedním z vrcholů festivalu pak proběhl na zaplněném nádvoří hradu Špilberk, kde posluchače roztančila česká kapela Circus Brothers a další. Neděle byla především ve znamení zklidnění a klasické hudby. Na Moravském náměstí také vystoupil soubor V.O.S.A. Theatre s akrobatickým balónem. Nejen toto čekalo návštěvníky druhého ročníku Maratonu hudby.

 

 

Zdroj: TIC Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Komentáře