Reklama
reklama

Maraton hudby opět slavil úspěch

Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.

Multižánrový festival nabídl muziku nejrůznějších stylů, představení nového cirkusu i pouliční divadlo. Od loňského pilotního ročníku vyrostl do největšího letního městského hudebního festivalu. Na obří scéně města vystoupili čeští i zahraniční umělci, hudebníci i perfomeři. Jejich vystoupení přilákala spoustu Brňanů i návštěvníků města. „Brno se předvedlo v tom nejlepším světle a ukázalo, že tady rozhodně nuda není,“ dává najevo svou radost ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková. 

První den Maratonu hudby si užili především jazzoví fanoušci. Hlavní scéna v Sono Centru byla plná nadšených fanoušků. Zahajovací den rovněž patřil vystoupením pouličním muzikantům, kteří vystupovali na netradičních místech jako byl balkón v Radnické ulici, či v kabrioletu zaparkovaném u hlavního nádraží. Sobota patřila naopak folklóru a lidové hudbě řecké, makedonské a srbské komunity. Jedním z vrcholů festivalu pak proběhl na zaplněném nádvoří hradu Špilberk, kde posluchače roztančila česká kapela Circus Brothers a další. Neděle byla především ve znamení zklidnění a klasické hudby. Na Moravském náměstí také vystoupil soubor V.O.S.A. Theatre s akrobatickým balónem. Nejen toto čekalo návštěvníky druhého ročníku Maratonu hudby.

 

 

Zdroj: TIC Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře