Reklama
reklama

Maloměřičtí se dočkají nového sběrného střediska odpadů

Nové sběrné středisko v městské části Maloměřice a Obřany vznikne v ulici Slaměníkova. Napomůže tak k ekologické likvidaci odpadu a usnadní lidem třídění odpadu v této části města.

V městské části Brno – Maloměřice sběrné středisko odpadů nefunguje od roku 2010, neboť vjezd do bývalého střediska vedl přes soukromý pozemek. Lidé do bývalého střediska Slaměníkova ročně odevzdali 400 tun odpadů.  „V ulici Slaměníkova vznikne sběrné středisko odpadů na místě současného parkoviště. Prostor bude oplocen a vybaven dvěma branami. Velikost střediska je dostatečná, umožní tak bezpečnou manipulaci s kontejnery i průjezd automobilů. Pro obsluhu střediska bude zřízena buňka vybavená sociálním zařízením, vodou a elektřinou. Celkové náklady projektu se předpokládají na 2,7 milionu korun. Většinu nákladů by měla pokrýt dotace z operačního programu Ministerstva životního prostředí,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V současnosti je ve městě 37 sběrných středisek a další tři střediska se připravují v Lazaretní ulici v Židenicích, Sochorově ulici v Žabovřeskách a Tomešově ulici v městské části Brno-střed. „Efektivní nakládání s odpadem musí být hlavním cílem dnešní společnosti. V samotném důsledku vlastně není nic odpad a vše se dá nějakým způsobem znovu využít. Snažíme se také co nejvíce usnadnit přístup a možnosti občanům Brna,“ doplnil Hladík.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře