Reklama
reklama

Maloměřičtí se dočkají nového sběrného střediska odpadů

Nové sběrné středisko v městské části Maloměřice a Obřany vznikne v ulici Slaměníkova. Napomůže tak k ekologické likvidaci odpadu a usnadní lidem třídění odpadu v této části města.

V městské části Brno – Maloměřice sběrné středisko odpadů nefunguje od roku 2010, neboť vjezd do bývalého střediska vedl přes soukromý pozemek. Lidé do bývalého střediska Slaměníkova ročně odevzdali 400 tun odpadů.  „V ulici Slaměníkova vznikne sběrné středisko odpadů na místě současného parkoviště. Prostor bude oplocen a vybaven dvěma branami. Velikost střediska je dostatečná, umožní tak bezpečnou manipulaci s kontejnery i průjezd automobilů. Pro obsluhu střediska bude zřízena buňka vybavená sociálním zařízením, vodou a elektřinou. Celkové náklady projektu se předpokládají na 2,7 milionu korun. Většinu nákladů by měla pokrýt dotace z operačního programu Ministerstva životního prostředí,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V současnosti je ve městě 37 sběrných středisek a další tři střediska se připravují v Lazaretní ulici v Židenicích, Sochorově ulici v Žabovřeskách a Tomešově ulici v městské části Brno-střed. „Efektivní nakládání s odpadem musí být hlavním cílem dnešní společnosti. V samotném důsledku vlastně není nic odpad a vše se dá nějakým způsobem znovu využít. Snažíme se také co nejvíce usnadnit přístup a možnosti občanům Brna,“ doplnil Hladík.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře