Reklama
reklama

Maloměřice čekají na obchvat. Již 10 let

Zmatek, nervozita a ranní kolony. Tak vypadá každý všední den v ulicích Fryčajova a Karlova. Během léta stav navíc komplikují stavební práce na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova.

Obchvat Maloměřic se řeší již několik let, zatím však bez výsledku. Představitelé magistrátu a městských částí se stále nemohou dohodnout na jeho konečné podobě. Vede tudy jediná severovýchodní výpadovka z Brna a hustá doprava komplikuje život nejen řidičům, ale především místním obyvatelům.

Trápí je hluk, emise i například nebezpečný pohyb v blízkosti silnice. „Doprava nás tady trápí hodně. Přes silnici nejde ráno a odpoledne skoro přejít. Sama mám malé děti a tak je musím neustále hlídat. A když se potřebujeme ráno někam dostat, musíme vyjíždět s obrovským předstihem. Úplně tak odpadá výhoda, že nebydlíme zase tak daleko od středu města. Bylo by fajn, kdyby hlavní cesta vedla jinudy,“ uvedla Alice Králová z Maloměřic.

Variant, kudy obchvat vést, bylo několik. Patřila mezi ně například i asanace Fryčajovy a průtah přes Obřany či odklon dopravy přes Panskou Líchu na silnici vedoucí na Soběšice. Žádná si však nezískala potřebnou podporu. Městská část se snaží trasu objezdu vyřešit tak, aby minimálně omezila stávající zástavbu. Což je v Maloměřicích problém. Podle zastupitelů městské části je nejlepší návrh, který povede dopravu z Kulkovy ulice ke starému železničnímu most. V cestě mu však stojí archeologické naleziště Hradisko.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře