Reklama
reklama

Maloměřice čekají na obchvat. Již 10 let

Zmatek, nervozita a ranní kolony. Tak vypadá každý všední den v ulicích Fryčajova a Karlova. Během léta stav navíc komplikují stavební práce na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova.

Obchvat Maloměřic se řeší již několik let, zatím však bez výsledku. Představitelé magistrátu a městských částí se stále nemohou dohodnout na jeho konečné podobě. Vede tudy jediná severovýchodní výpadovka z Brna a hustá doprava komplikuje život nejen řidičům, ale především místním obyvatelům.

Trápí je hluk, emise i například nebezpečný pohyb v blízkosti silnice. „Doprava nás tady trápí hodně. Přes silnici nejde ráno a odpoledne skoro přejít. Sama mám malé děti a tak je musím neustále hlídat. A když se potřebujeme ráno někam dostat, musíme vyjíždět s obrovským předstihem. Úplně tak odpadá výhoda, že nebydlíme zase tak daleko od středu města. Bylo by fajn, kdyby hlavní cesta vedla jinudy,“ uvedla Alice Králová z Maloměřic.

Variant, kudy obchvat vést, bylo několik. Patřila mezi ně například i asanace Fryčajovy a průtah přes Obřany či odklon dopravy přes Panskou Líchu na silnici vedoucí na Soběšice. Žádná si však nezískala potřebnou podporu. Městská část se snaží trasu objezdu vyřešit tak, aby minimálně omezila stávající zástavbu. Což je v Maloměřicích problém. Podle zastupitelů městské části je nejlepší návrh, který povede dopravu z Kulkovy ulice ke starému železničnímu most. V cestě mu však stojí archeologické naleziště Hradisko.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře