Reklama
reklama

Maloměřice čekají na obchvat. Již 10 let

Zmatek, nervozita a ranní kolony. Tak vypadá každý všední den v ulicích Fryčajova a Karlova. Během léta stav navíc komplikují stavební práce na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova.

Obchvat Maloměřic se řeší již několik let, zatím však bez výsledku. Představitelé magistrátu a městských částí se stále nemohou dohodnout na jeho konečné podobě. Vede tudy jediná severovýchodní výpadovka z Brna a hustá doprava komplikuje život nejen řidičům, ale především místním obyvatelům.

Trápí je hluk, emise i například nebezpečný pohyb v blízkosti silnice. „Doprava nás tady trápí hodně. Přes silnici nejde ráno a odpoledne skoro přejít. Sama mám malé děti a tak je musím neustále hlídat. A když se potřebujeme ráno někam dostat, musíme vyjíždět s obrovským předstihem. Úplně tak odpadá výhoda, že nebydlíme zase tak daleko od středu města. Bylo by fajn, kdyby hlavní cesta vedla jinudy,“ uvedla Alice Králová z Maloměřic.

Variant, kudy obchvat vést, bylo několik. Patřila mezi ně například i asanace Fryčajovy a průtah přes Obřany či odklon dopravy přes Panskou Líchu na silnici vedoucí na Soběšice. Žádná si však nezískala potřebnou podporu. Městská část se snaží trasu objezdu vyřešit tak, aby minimálně omezila stávající zástavbu. Což je v Maloměřicích problém. Podle zastupitelů městské části je nejlepší návrh, který povede dopravu z Kulkovy ulice ke starému železničnímu most. V cestě mu však stojí archeologické naleziště Hradisko.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře