Reklama
reklama

Málo místa k parkování? Pro mnohé je řešením kolo

Modré zóny zkomplikovaly mnoho Brňanům parkování. Proto je pro mnohé výhodnější vytáhnout kolo a parkováním se nestresovat. Kdo kolo nemá, může si jej klidně půjčit.
Plné stojany na kolo v centru Brna Foto: Centrum news
V centru si lidé mohou kolo zapůjčit Foto: Centrum news

Cyklisté vyzráli nad rezidentním parkováním. Nemusí platit, sportují a nestresují se s hledáním místa. Kola se stávají čím dál více oblíbenější. Nahrává jim samozřejmě také nadprůměrně teplý podzim.

V Brně je rozšířená také forma půjčování kol. Dají se ale vyzvednout a vrátit jen v centru Brna. Řidiči mohou například zaparkovat tam, kde modré zóny ještě neplatí, a k pohybu v centru využít právě kolo.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře