Reklama
reklama

Majitelé domu v Šitbořicích vykopali na zahradě minu z druhé světové války

Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

O tom, že se při práci na zahradě dá naleznout cokoli, svědčí událost, která se stala v sobotu 18. května. Kolegové přijali na operačním středisku oznámení, že v Šitbořicích u rodinného domku v předzahrádce nalezli majitelé podezřelý předmět. Vyslaná hlídka potvrdila, že se jedná o nález munice a na místo přivolala pyrotechnika.

"Odborník stanovil, že se jedná o dělostřeleckou minu ráže 120 mm, která pochází z období 2. světové války. Minu bylo potřeba zneškodnit co nejrychleji, a tak byla vyhrazena bezpečná plocha, kde pyrotechnik provedl bezpečný odpal," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Celá událost se obešla bez zranění.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře