Reklama
reklama

Město plánuje stavbu areálu sociálních služeb a bydlení na Kociánce

Lidem vyššího věku či těm s těžkou formou poruch autistického spektra bude určen nový moderní komplex, který má vyrůst na Kociánce. Na jeho přípravě se již pracuje.

Brněnští radní vybrali zpracovatele dokumentace pro projekt Areál sociálních služeb a bydlení Kociánka. Stane se jím firma Atelier 99. Ta kromě projektové dokumentace zajistí i výkon autorského dozoru stavby. „V rámci projektu chceme do budoucna na Kociánce vybudovat dům s pečovatelskou službou, domov se zvláštním režimem a domov pro seniory. Vybraný zhotovitel kromě studie vytvoří také dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí. Město pak bude moci ve vhodnou chvíli dát pokyn ke zpracování dalších stupňů projektové dokumentace a k zahájení výstavby,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na Kociánce má vzniknout bezbariérový dům s pečovatelskou službou s 48 bytovými jednotkami. V deseti z nich budou ubytováni imobilní klienti. „Plánujeme také postavit malokapacitní zařízení pro osoby, které trpí těžkou formou poruchy autistického spektra. Mělo by nabídnout 10–12 lůžek. Chystáme také domov pro seniory s kapacitou 160 lůžek a přístavbu domova pro seniory ve stávajícím areálu, čímž se celková kapacita v současnosti už fungujícího zařízení pro osoby vyššího věku se sníženou soběstačností rozšíří na 180 lůžek,“ řekl náměstek primátorky Robert Kerndl.

Kdy se v místě začne stavět zatím vedení města neví. „Zhotovitel připraví projektovou dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí. Další stupně dokumentace pak budou zpracovávané vždy na výzvu města. Za vytvoření dokumentace a autorský dozor zaplatí město podle nabídkové ceny přibližně 15,8 milionu korun bez DPH. Budeme se snažit na projekt získat dotaci, což by uspíšilo jeho realizaci,“ dodal radní pro oblast investic David Grund.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře