Reklama
reklama

Město odpustí část nájmu podnikatelům, kteří si pronajímají městské nebytové prostory

Jarní preventivní opatření mající za cíl zabránit šíření nemoci COVID-19 výrazně omezila možnosti podnikání. Brno chce pomoci podnikatelům, kteří si pronajímají městské nebytové prostory, a část nájmu jim odpustí. Celkem se jedná o více než 2 miliony korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Více než dva miliony mohou lidé získat od města zpět na nájemném za dobu, kdy museli omezit provoz nebo provozovny uzavřít kvůli opatřením proti šíření nového koronaviru.

„Že jsme ochotni v otázce nájemného vyjít podnikatelům v zasažených oblastech vstříc, jsme avizovali od samotného začátku krize. Aby byly kroky města efektivní a nedublovaly pomoc státu, čekali jsme s vyhlášením programu až na patřičné vládní kroky,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková. Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo v létě program COVID – Nájemné, ve kterém lidé mohou získat zpět až polovinu nájemného za druhé čtvrtletí letošního roku. Podmínkou je, aby jim pronajímatel odpustil alespoň 30 procent.

Na výzvu města, která měla termín do poloviny srpna, se přihlásilo 56 podnikatelů. Většina má prostory pronajaté od Odboru správy majetku Magistrátu města Brna. 

Zdroj: MMB

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře