Reklama
reklama

Místo obchodního domu polyfunkční městská čtvrť. Budova Tesca na Dornychu se bude bourat

Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět. Jaká bude podoba chystaného projektu?

Území jižně od brněnského hlavního nádraží mezi ulicemi Dornych, Úzká a Uhelná se výrazně promění. Záměrem investora je celou plochu uvolnit a na místě stávajících objektů vybudovat polyfunkční městskou čtvrť, která propojí historické centrum města s plánovanou Jižní čtvrtí.

Obchodní dům nahradí náměstí a šest samostatných objektů. Prostor, na jehož podobě pracují tuzemští i zahraniční architekti, bude napojený na uliční síť a podchod pod nádražím a po přesunu hlavního nádraží také na nově vzniklé městské parky. Počítá se tu však například i s podzemním parkováním.

„Chceme zde vytvořit stále živý a volně přístupný veřejný prostor ,náměstí‘ se všemi funkcemi, které k tomu patří,“ sdělil Simon Johnson, výkonný ředitel skupiny Crestyl. „Již první zveřejněné pracovní vizualizace ukazují, že u každé z budov se počítá s individuální architekturou. Vše samozřejmě připravujeme v úzkém kontaktu s Kanceláří architekta města Brna i samotným městem, aby projekt odpovídal jeho dalšímu plánovanému rozvoji. Respektujeme tak budoucí požadavky na celou lokalitu, které nyní vznikají dle dokončované územní studie Jižní čtvrti,“ dodal.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře