Reklama
reklama

Málo míst ve školkách. V Bystrci je v plánu stavba další mateřinky

Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.

V Bystrci by se mělo začít stavět mezi lety 2020 a 2022. Vedení města již schválilo výzvu k podání nabídky na projektové práce a autorský dozor stavby. Ta by se měla nacházet v areálu se zahradou, pískovištěm, prolézačkami a dalšími hracími prvky. Budova bude dvoupodlažní a doplní ji kuchyň.

Náklady na projektovou dokumentaci by neměly přesáhnout přibližně 2,3 milionu korun bez DPH, investice do realizace stavby by pak měly vyjít na necelých 50 milionů korun.

„Na kritický nedostatek míst v mateřských školách v Bystrci související s demografickým vývojem obyvatelstva a s masivní developerskou aktivitou jsme reagovali už otevřením druhé budovy Mateřské školy Kamechy v roce 2017. Nyní chceme k dosavadním šesti veřejným školkám v Bystrci přidat další,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. Kapacita plánované školky při ulici Nad Dědinou by měla být 84 dětí.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře