Reklama
reklama

Lyžaři si přijdou na své i v okolí Brna

Chladné dny a stále nižší teploty dávají tušit, že je zima i se svými sportovními radovánkami za dveřmi a že milovníkům lyžování i snowboardingu se blýská na lepší časy. Po letním spánku se tuzemská střediska a sportovní areály opět probouzejí k životu a připravují se na své první letošní návštěvníky.

Chtějí-li si Brňané užít zimních sportovních radovánek a brázdit zasněžené kopce na lyžích, musí zatím vyrážet za hranice města. Díky poloze jihomoravské metropole však nutně nemusí vážit dalekou cestu, aby mohli nazout lyžáky, a nezřídka kdy se vydávají za sportem i ve všední dny, po práci a v odpoledních hodinách. Například během loňské zimy si mohli místní lyžaři v bezprostřední blízkosti Brna vybírat z bohaté nabídky svahů s ideálními podmínkami. A letošní situace bude obdobná. K nejznámějším a nejhojněji navštěvovaným zimním sportovištím patří Ski Harusák. Brňané sem často míří nejen kvůli jeho výhodné poloze, nachází se v blízkosti Nového Města na Moravě ve vzdálenosti necelých 90 kilometrů od jihomoravské metropole a autem to sem trvá zhruba hodinu a čtvrt. Areál ale boduje i tím, že se zde nachází dvousedačková lanovka, která lyžaře vyveze do horní stanice položené v 734 metrech. Jezdí ve všední dny i o víkendech, ale například i v rámci večerního lyžování. Celý kopec je totiž plně osvětlen. Začínající i pokročilí lyžaři z Brna rádi vyráží směr Chřiby a Buchlovské hory.

Zhruba za 50 kilometrů potkají lyžařské středisko Stupava. Aktuálně se zde zatím nelyžuje, v sezóně na milovníky zimních sportů čekají tři vleky a dětské lano, které využívají nejmenší zdarma. Stojí-li vaše děti poprvé na svahu, vše potřebné se mohou naučit v místní lyžařské či snowboardové škole, zapomenete-li si naopak část výstroje doma, zachrání vás půjčovna i kvalitní servis. Hlavní sjezdovka je na Stupavě dlouhá 500 metrů. Brňany láká i nejníže položený lyžařský areál ve střední Evropě. Spodní část svahu v Němčičkách se nachází v nadmořské výšce 180 m. n. m. a jeho celkové převýšení je 60 metrů. V plné sezóně zde v provozu bývají dvě sjezdovky. A pokud vás sportování zmůže, odpočinout si můžete v místním občerstvení, které je součástí areálu. Autem sem dorazíte zhruba za 50 minut. Stejný čas trvá cesta vozem i do Ski areálu Olešnice s dětským vlekem a sjezdovkou dlouhou 500 metrů. Vyrazit však můžete i na vzdálenější svahy v Jimramově, Karasíně, Dalečíně a Hodoníně u Kunštátu či na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře