Reklama
reklama

Lyžaři si přijdou na své i v okolí Brna

Chladné dny a stále nižší teploty dávají tušit, že je zima i se svými sportovními radovánkami za dveřmi a že milovníkům lyžování i snowboardingu se blýská na lepší časy. Po letním spánku se tuzemská střediska a sportovní areály opět probouzejí k životu a připravují se na své první letošní návštěvníky.

Chtějí-li si Brňané užít zimních sportovních radovánek a brázdit zasněžené kopce na lyžích, musí zatím vyrážet za hranice města. Díky poloze jihomoravské metropole však nutně nemusí vážit dalekou cestu, aby mohli nazout lyžáky, a nezřídka kdy se vydávají za sportem i ve všední dny, po práci a v odpoledních hodinách. Například během loňské zimy si mohli místní lyžaři v bezprostřední blízkosti Brna vybírat z bohaté nabídky svahů s ideálními podmínkami. A letošní situace bude obdobná. K nejznámějším a nejhojněji navštěvovaným zimním sportovištím patří Ski Harusák. Brňané sem často míří nejen kvůli jeho výhodné poloze, nachází se v blízkosti Nového Města na Moravě ve vzdálenosti necelých 90 kilometrů od jihomoravské metropole a autem to sem trvá zhruba hodinu a čtvrt. Areál ale boduje i tím, že se zde nachází dvousedačková lanovka, která lyžaře vyveze do horní stanice položené v 734 metrech. Jezdí ve všední dny i o víkendech, ale například i v rámci večerního lyžování. Celý kopec je totiž plně osvětlen. Začínající i pokročilí lyžaři z Brna rádi vyráží směr Chřiby a Buchlovské hory.

Zhruba za 50 kilometrů potkají lyžařské středisko Stupava. Aktuálně se zde zatím nelyžuje, v sezóně na milovníky zimních sportů čekají tři vleky a dětské lano, které využívají nejmenší zdarma. Stojí-li vaše děti poprvé na svahu, vše potřebné se mohou naučit v místní lyžařské či snowboardové škole, zapomenete-li si naopak část výstroje doma, zachrání vás půjčovna i kvalitní servis. Hlavní sjezdovka je na Stupavě dlouhá 500 metrů. Brňany láká i nejníže položený lyžařský areál ve střední Evropě. Spodní část svahu v Němčičkách se nachází v nadmořské výšce 180 m. n. m. a jeho celkové převýšení je 60 metrů. V plné sezóně zde v provozu bývají dvě sjezdovky. A pokud vás sportování zmůže, odpočinout si můžete v místním občerstvení, které je součástí areálu. Autem sem dorazíte zhruba za 50 minut. Stejný čas trvá cesta vozem i do Ski areálu Olešnice s dětským vlekem a sjezdovkou dlouhou 500 metrů. Vyrazit však můžete i na vzdálenější svahy v Jimramově, Karasíně, Dalečíně a Hodoníně u Kunštátu či na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře