Reklama
reklama

Lyžaři si přijdou na své i v okolí Brna

Chladné dny a stále nižší teploty dávají tušit, že je zima i se svými sportovními radovánkami za dveřmi a že milovníkům lyžování i snowboardingu se blýská na lepší časy. Po letním spánku se tuzemská střediska a sportovní areály opět probouzejí k životu a připravují se na své první letošní návštěvníky.

Chtějí-li si Brňané užít zimních sportovních radovánek a brázdit zasněžené kopce na lyžích, musí zatím vyrážet za hranice města. Díky poloze jihomoravské metropole však nutně nemusí vážit dalekou cestu, aby mohli nazout lyžáky, a nezřídka kdy se vydávají za sportem i ve všední dny, po práci a v odpoledních hodinách. Například během loňské zimy si mohli místní lyžaři v bezprostřední blízkosti Brna vybírat z bohaté nabídky svahů s ideálními podmínkami. A letošní situace bude obdobná. K nejznámějším a nejhojněji navštěvovaným zimním sportovištím patří Ski Harusák. Brňané sem často míří nejen kvůli jeho výhodné poloze, nachází se v blízkosti Nového Města na Moravě ve vzdálenosti necelých 90 kilometrů od jihomoravské metropole a autem to sem trvá zhruba hodinu a čtvrt. Areál ale boduje i tím, že se zde nachází dvousedačková lanovka, která lyžaře vyveze do horní stanice položené v 734 metrech. Jezdí ve všední dny i o víkendech, ale například i v rámci večerního lyžování. Celý kopec je totiž plně osvětlen. Začínající i pokročilí lyžaři z Brna rádi vyráží směr Chřiby a Buchlovské hory.

Zhruba za 50 kilometrů potkají lyžařské středisko Stupava. Aktuálně se zde zatím nelyžuje, v sezóně na milovníky zimních sportů čekají tři vleky a dětské lano, které využívají nejmenší zdarma. Stojí-li vaše děti poprvé na svahu, vše potřebné se mohou naučit v místní lyžařské či snowboardové škole, zapomenete-li si naopak část výstroje doma, zachrání vás půjčovna i kvalitní servis. Hlavní sjezdovka je na Stupavě dlouhá 500 metrů. Brňany láká i nejníže položený lyžařský areál ve střední Evropě. Spodní část svahu v Němčičkách se nachází v nadmořské výšce 180 m. n. m. a jeho celkové převýšení je 60 metrů. V plné sezóně zde v provozu bývají dvě sjezdovky. A pokud vás sportování zmůže, odpočinout si můžete v místním občerstvení, které je součástí areálu. Autem sem dorazíte zhruba za 50 minut. Stejný čas trvá cesta vozem i do Ski areálu Olešnice s dětským vlekem a sjezdovkou dlouhou 500 metrů. Vyrazit však můžete i na vzdálenější svahy v Jimramově, Karasíně, Dalečíně a Hodoníně u Kunštátu či na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře