Reklama
reklama

Lyžaři si přijdou na své i v okolí Brna

Chladné dny a stále nižší teploty dávají tušit, že je zima i se svými sportovními radovánkami za dveřmi a že milovníkům lyžování i snowboardingu se blýská na lepší časy. Po letním spánku se tuzemská střediska a sportovní areály opět probouzejí k životu a připravují se na své první letošní návštěvníky.

Chtějí-li si Brňané užít zimních sportovních radovánek a brázdit zasněžené kopce na lyžích, musí zatím vyrážet za hranice města. Díky poloze jihomoravské metropole však nutně nemusí vážit dalekou cestu, aby mohli nazout lyžáky, a nezřídka kdy se vydávají za sportem i ve všední dny, po práci a v odpoledních hodinách. Například během loňské zimy si mohli místní lyžaři v bezprostřední blízkosti Brna vybírat z bohaté nabídky svahů s ideálními podmínkami. A letošní situace bude obdobná. K nejznámějším a nejhojněji navštěvovaným zimním sportovištím patří Ski Harusák. Brňané sem často míří nejen kvůli jeho výhodné poloze, nachází se v blízkosti Nového Města na Moravě ve vzdálenosti necelých 90 kilometrů od jihomoravské metropole a autem to sem trvá zhruba hodinu a čtvrt. Areál ale boduje i tím, že se zde nachází dvousedačková lanovka, která lyžaře vyveze do horní stanice položené v 734 metrech. Jezdí ve všední dny i o víkendech, ale například i v rámci večerního lyžování. Celý kopec je totiž plně osvětlen. Začínající i pokročilí lyžaři z Brna rádi vyráží směr Chřiby a Buchlovské hory.

Zhruba za 50 kilometrů potkají lyžařské středisko Stupava. Aktuálně se zde zatím nelyžuje, v sezóně na milovníky zimních sportů čekají tři vleky a dětské lano, které využívají nejmenší zdarma. Stojí-li vaše děti poprvé na svahu, vše potřebné se mohou naučit v místní lyžařské či snowboardové škole, zapomenete-li si naopak část výstroje doma, zachrání vás půjčovna i kvalitní servis. Hlavní sjezdovka je na Stupavě dlouhá 500 metrů. Brňany láká i nejníže položený lyžařský areál ve střední Evropě. Spodní část svahu v Němčičkách se nachází v nadmořské výšce 180 m. n. m. a jeho celkové převýšení je 60 metrů. V plné sezóně zde v provozu bývají dvě sjezdovky. A pokud vás sportování zmůže, odpočinout si můžete v místním občerstvení, které je součástí areálu. Autem sem dorazíte zhruba za 50 minut. Stejný čas trvá cesta vozem i do Ski areálu Olešnice s dětským vlekem a sjezdovkou dlouhou 500 metrů. Vyrazit však můžete i na vzdálenější svahy v Jimramově, Karasíně, Dalečíně a Hodoníně u Kunštátu či na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře