Reklama
reklama

Lvice Kivu se zabydluje v brněnské zoo. Přijela z Ústí nad Labem

Od včerejška se může brněnská zoo chlubit novým přírůstkem. Z Ústí nad Labem totiž přicestovala samice lva konžského. Lvice Kivu se narodila se v roce 2012 v portugalské Zoo Lisabon a do Zoo v Ústí přišla o dva roky později. Chov lvů se tak do brněnské zoo vrací po čtrnácti letech.

Během úterního odpoledne přicestovala do brněnské zoo lvice Kivu, která se nyní seznamuje s novým prostředím. Navíc dlouho ani nezůstane sama. Společnost jí bude dělat samec Lolek z polské Zoo Gdaňsk. Ten však přicestuje později, jelikož je zvyklý žít ve větší skupině složené z jeho rodičů a sourozenců a těžko by snášel sám první dny života v novém a neznámém prostředí. „Oba lvi budou mít v ubikaci k dispozici vlastní box a seznamovat se budou přes kontaktní místo. Teprve po asi dvou týdnech se poprvé setkají na odstavném dvorku. První přímý kontakt může být bouřlivý, ale chovatelé budou připraveni situaci zvládnout“, uvedla mluvčí brněnské zoo Gabriela Tomíčková.

Chov lvů se do brněnské zoo vrací po čtrnácti letech, a zatímco návštěvníci zoo se těší, až uvidí nové přírůstky, tak chovatelé se pečlivě připravují na práci s těmito zvířaty. „Při výběru zoologické zahrady, která poskytne lvy do naší nové expozice, jsme hledali takovou, která chová lvy konžské, poddruh pocházející z oblasti Kalahari,“ vysvětluje ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Lví areál bude totiž součástí komplexní expozice Kalahari, představující zvířenu ze suchých oblastí jihozápadní Afriky, v jejímž středu se nachází poušť Kalahari. Novou expozici lvů brněnská zoo slavnostně otevře 26. srpna 2017.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře