Reklama
reklama

Lvice Kivu se zabydluje v brněnské zoo. Přijela z Ústí nad Labem

Od včerejška se může brněnská zoo chlubit novým přírůstkem. Z Ústí nad Labem totiž přicestovala samice lva konžského. Lvice Kivu se narodila se v roce 2012 v portugalské Zoo Lisabon a do Zoo v Ústí přišla o dva roky později. Chov lvů se tak do brněnské zoo vrací po čtrnácti letech.

Během úterního odpoledne přicestovala do brněnské zoo lvice Kivu, která se nyní seznamuje s novým prostředím. Navíc dlouho ani nezůstane sama. Společnost jí bude dělat samec Lolek z polské Zoo Gdaňsk. Ten však přicestuje později, jelikož je zvyklý žít ve větší skupině složené z jeho rodičů a sourozenců a těžko by snášel sám první dny života v novém a neznámém prostředí. „Oba lvi budou mít v ubikaci k dispozici vlastní box a seznamovat se budou přes kontaktní místo. Teprve po asi dvou týdnech se poprvé setkají na odstavném dvorku. První přímý kontakt může být bouřlivý, ale chovatelé budou připraveni situaci zvládnout“, uvedla mluvčí brněnské zoo Gabriela Tomíčková.

Chov lvů se do brněnské zoo vrací po čtrnácti letech, a zatímco návštěvníci zoo se těší, až uvidí nové přírůstky, tak chovatelé se pečlivě připravují na práci s těmito zvířaty. „Při výběru zoologické zahrady, která poskytne lvy do naší nové expozice, jsme hledali takovou, která chová lvy konžské, poddruh pocházející z oblasti Kalahari,“ vysvětluje ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Lví areál bude totiž součástí komplexní expozice Kalahari, představující zvířenu ze suchých oblastí jihozápadní Afriky, v jejímž středu se nachází poušť Kalahari. Novou expozici lvů brněnská zoo slavnostně otevře 26. srpna 2017.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře