Reklama
reklama

Lupič v Líšni těžce zranil staršího muže. Policie po surovci pátrá

Neznámý agresor zaútočil ve čtvrtek poblíž líšeňského supermarketu Albert na muže teleskopickým obuškem a snažil se jej okrást. Když neuspěl, z místa utekl. Kriminalisté žádají o pomoc svědky.

Těsně před devátou hodinou došlo ve čtvrtek v Brně-Líšni u supermarketu Albert k loupežnému přepadení. Neznámý pachatel zbil kovovým teleskopickým obuškem pětapadesátiletého muže a způsobil mu vážná zranění. Během útoku se surovec snažil sebrat batoh, ve kterém měl poškozený nemalou finanční hotovost. „Zavazadlo s penězi muž uchránil a lupič z místa uprchl,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Popis pachatele

Během vyšetřování kriminalisté zjistili, že lupič je ve věku 20 až 30 let. „Je sportovní, štíhlé, asi sto osmdesát centimetrů vysoké postavy, na sobě měl černou mikinu a tmavé kalhoty. Má krátce střižené tmavé vlasy a obličej měl krytý tmavou rouškou,“ popsal mluvčí Bohumil Malášek. Agresor z místa incidentu utekl do Puchýřovy ulice.

Policie hledá svědky

V době nevydařené loupeže se podle policie na líšeňském parkovišti a na autobusové zastávce pohybovali i další lidé, kteří by mohli kriminalistům sdělit důležité informace k nalezení pachatele.

„Hledají především svědka v tmavé mikině s kapucí a nápisem Calvin Klein, kraťasech, pod nimiž měl tříčtvrteční černé elasťáky, a na nohou světlé tenisky. Ten se pohyboval v těsné blízkosti autobusové zastávky. Incident jistě viděla také žena ve věku 20 – 30 let ve výrazné kostkované halence, džínách a s mikinou kolem pasu,“ dodal Bohumil Malášek.

Lupiče navíc z parkoviště pronásledovali i dva svědci. Zhruba čtyřicetiletý muž v modré mikině a modrých riflích s kšiltovkou a asi padesátiletý muž oblečený do pruhovaného svetru s tmavou vestou a šedých kalhot.

„Informace k loupežnému přepadení mohou svědci sdělit na tísňovou linku 158. Policie děkuje za spolupráci,“ dodal Malášek.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře