Reklama
reklama

Zateplení oken výměnou původního skla

V dnešní době zdražování energií hledá většina lidí způsob úspory. Možná již máte „nová“ plastová okna nebo euro-okna, ale pokud jsou již více jak pět let stará, jejich zasklení nedosahuje dnes již standardních parametrů součinitele prostupu tepla. Taková okna trpí prostupem chladu přes sklo, ale také rosením. Právě pro tyto případy mají firmy účinné řešení.

Jak odstranit rosení a snížit tepelnou ztrátu u plastových oken a eurooken? Zlepšit vlastnosti všech typů i nových oken lze velice jednoduše. Stačí vyměnit původní sklo s nedostatečnou tepelnou izolací za kvalitní dvojsklo. Tímto způsobem lze velmi jednoduše a účinně omezit a v mnoha případech i odstranit rosení oken, zlepšit tepelnou izolaci, čímž se sníží úniky tepla přes skla, zlepšit hlukovou izolaci a omezit vyhřívání místností v letních měsících.

Dosáhneme toho výměnou zasklení oken. Odborníci doporučují použít dvojsklo s napnutou folií uprostřed izolačního skla. To znamená, že v konečném důsledku jde o třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami - podobně jako u trojskla. Do okenních rámů uzpůsobených pro izolační dvojskla není možné namontovat trojsklo, proto je toto sklo výborným řešením. Izolační dvojsklo s folií má parametry trojskla při zachování tloušťky a hmotnosti dvojskla. Hodnota prostupu tepla zaručí nejen příjemný pocit tepelné pohody v zóně kolem okna, ale také úsporu energie a výrazné omezení rosení oken. To vše za přibližně čtvrtinovou cenu než při výměně celých oken.

Zjistit, zda v oknech dochází k únikům tepla lze jednoduše termovizí. Je to metoda, při níž každý dostane jasný důkaz o úniku tepla. Jde to bez náročných stavebních úprav, bez nepořádku, bez stavebního povolení, velmi rychle, bez narušení provozu místností. Vhodná tato metoda je i pro historické budovy.

Důležité při investici do nového zasklení je jistota v návratnosti. Investice do zateplení bytu nebo domu se vrátí cca do 5 let.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře