Reklama
reklama

Zateplení oken výměnou původního skla

V dnešní době zdražování energií hledá většina lidí způsob úspory. Možná již máte „nová“ plastová okna nebo euro-okna, ale pokud jsou již více jak pět let stará, jejich zasklení nedosahuje dnes již standardních parametrů součinitele prostupu tepla. Taková okna trpí prostupem chladu přes sklo, ale také rosením. Právě pro tyto případy mají firmy účinné řešení.

Jak odstranit rosení a snížit tepelnou ztrátu u plastových oken a eurooken? Zlepšit vlastnosti všech typů i nových oken lze velice jednoduše. Stačí vyměnit původní sklo s nedostatečnou tepelnou izolací za kvalitní dvojsklo. Tímto způsobem lze velmi jednoduše a účinně omezit a v mnoha případech i odstranit rosení oken, zlepšit tepelnou izolaci, čímž se sníží úniky tepla přes skla, zlepšit hlukovou izolaci a omezit vyhřívání místností v letních měsících.

Dosáhneme toho výměnou zasklení oken. Odborníci doporučují použít dvojsklo s napnutou folií uprostřed izolačního skla. To znamená, že v konečném důsledku jde o třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami - podobně jako u trojskla. Do okenních rámů uzpůsobených pro izolační dvojskla není možné namontovat trojsklo, proto je toto sklo výborným řešením. Izolační dvojsklo s folií má parametry trojskla při zachování tloušťky a hmotnosti dvojskla. Hodnota prostupu tepla zaručí nejen příjemný pocit tepelné pohody v zóně kolem okna, ale také úsporu energie a výrazné omezení rosení oken. To vše za přibližně čtvrtinovou cenu než při výměně celých oken.

Zjistit, zda v oknech dochází k únikům tepla lze jednoduše termovizí. Je to metoda, při níž každý dostane jasný důkaz o úniku tepla. Jde to bez náročných stavebních úprav, bez nepořádku, bez stavebního povolení, velmi rychle, bez narušení provozu místností. Vhodná tato metoda je i pro historické budovy.

Důležité při investici do nového zasklení je jistota v návratnosti. Investice do zateplení bytu nebo domu se vrátí cca do 5 let.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře