Reklama
reklama

Zateplení oken výměnou původního skla

V dnešní době zdražování energií hledá většina lidí způsob úspory. Možná již máte „nová“ plastová okna nebo euro-okna, ale pokud jsou již více jak pět let stará, jejich zasklení nedosahuje dnes již standardních parametrů součinitele prostupu tepla. Taková okna trpí prostupem chladu přes sklo, ale také rosením. Právě pro tyto případy mají firmy účinné řešení.

Jak odstranit rosení a snížit tepelnou ztrátu u plastových oken a eurooken? Zlepšit vlastnosti všech typů i nových oken lze velice jednoduše. Stačí vyměnit původní sklo s nedostatečnou tepelnou izolací za kvalitní dvojsklo. Tímto způsobem lze velmi jednoduše a účinně omezit a v mnoha případech i odstranit rosení oken, zlepšit tepelnou izolaci, čímž se sníží úniky tepla přes skla, zlepšit hlukovou izolaci a omezit vyhřívání místností v letních měsících.

Dosáhneme toho výměnou zasklení oken. Odborníci doporučují použít dvojsklo s napnutou folií uprostřed izolačního skla. To znamená, že v konečném důsledku jde o třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami - podobně jako u trojskla. Do okenních rámů uzpůsobených pro izolační dvojskla není možné namontovat trojsklo, proto je toto sklo výborným řešením. Izolační dvojsklo s folií má parametry trojskla při zachování tloušťky a hmotnosti dvojskla. Hodnota prostupu tepla zaručí nejen příjemný pocit tepelné pohody v zóně kolem okna, ale také úsporu energie a výrazné omezení rosení oken. To vše za přibližně čtvrtinovou cenu než při výměně celých oken.

Zjistit, zda v oknech dochází k únikům tepla lze jednoduše termovizí. Je to metoda, při níž každý dostane jasný důkaz o úniku tepla. Jde to bez náročných stavebních úprav, bez nepořádku, bez stavebního povolení, velmi rychle, bez narušení provozu místností. Vhodná tato metoda je i pro historické budovy.

Důležité při investici do nového zasklení je jistota v návratnosti. Investice do zateplení bytu nebo domu se vrátí cca do 5 let.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře