Reklama
reklama

Zasklení lodžie dodá bytu a domu šmrnc a prodlouží léto

Dodatečné zasklení lodžií a balkónů v panelových a rodinných domech poskytuje možnost využít další obytné prostory. Šedivé a zaprášené lodžie v panelových domech se tak mohou změnit na příjemné a čisté zimní zahrady nebo zahradní posezení. Zasklení balkonu, terasy nebo verandy zvyšuje komfort bydlení a může přinést i úspory výdajů za topení.

Díky zasklení se zvětší obývací prostory bytu nebo domu, která se pak dají využít jako zimní zahrada. V místnostech bytu se rovněž sníží hlučnost a prašnost a zasklení může  navíc odradit zloděje od vloupání. Zasklít lze přitom i balkony nebo terasy bez střechy.

Zasklený prostor je nutné často větrat, zvláště když na balkóně založíte zimní zahradu. Pokud zasklenou lodžii či balkon dostatečně nevětráte, mohou se prostory zapařit, okna se začnou rosit a mohla by se objevit plíseň. Zejména v horkých letních dnech by měl v bytě vzniknout průvan – je třeba otevřít současně okno v místnosti a zasklenou lodžii či balkon. Pokud průvanu nedocílíte, vznikne skleníkový efekt, kdy je v bytě větší teplota než venku. Výsledkem bude plíseň.

Zasklení balkonu či lodžie obvyklé velikosti stojí asi 15 až 25 tisíc korun. Při výběru firmy, která bude zasklení vašeho balkonu realizovat, dejte na dobré reference od bývalých zákazníků. Přihlédněte především ke kvalitě skel, kterými je v zasklívací systém osazován. Sklo by mělo být minimálně 4 až 6 milimetrů silné.

K zasklení balkonu či lodžie většinou nestačí ohlášení stavebnímu úřadu, ale je zapotřebí splnit dané požadavky a získat stavební povolení. Na podrobnosti se informujte na příslušném stavebním úřadu. V bytovém domě se předpokládá, že se dohodnou vlastníci všech bytových jednotek, aby zasklení balkonů působilo jednotně a vylepšilo vzhled fasády domu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře