Reklama
reklama

Zasklení lodžie dodá bytu a domu šmrnc a prodlouží léto

Dodatečné zasklení lodžií a balkónů v panelových a rodinných domech poskytuje možnost využít další obytné prostory. Šedivé a zaprášené lodžie v panelových domech se tak mohou změnit na příjemné a čisté zimní zahrady nebo zahradní posezení. Zasklení balkonu, terasy nebo verandy zvyšuje komfort bydlení a může přinést i úspory výdajů za topení.

Díky zasklení se zvětší obývací prostory bytu nebo domu, která se pak dají využít jako zimní zahrada. V místnostech bytu se rovněž sníží hlučnost a prašnost a zasklení může  navíc odradit zloděje od vloupání. Zasklít lze přitom i balkony nebo terasy bez střechy.

Zasklený prostor je nutné často větrat, zvláště když na balkóně založíte zimní zahradu. Pokud zasklenou lodžii či balkon dostatečně nevětráte, mohou se prostory zapařit, okna se začnou rosit a mohla by se objevit plíseň. Zejména v horkých letních dnech by měl v bytě vzniknout průvan – je třeba otevřít současně okno v místnosti a zasklenou lodžii či balkon. Pokud průvanu nedocílíte, vznikne skleníkový efekt, kdy je v bytě větší teplota než venku. Výsledkem bude plíseň.

Zasklení balkonu či lodžie obvyklé velikosti stojí asi 15 až 25 tisíc korun. Při výběru firmy, která bude zasklení vašeho balkonu realizovat, dejte na dobré reference od bývalých zákazníků. Přihlédněte především ke kvalitě skel, kterými je v zasklívací systém osazován. Sklo by mělo být minimálně 4 až 6 milimetrů silné.

K zasklení balkonu či lodžie většinou nestačí ohlášení stavebnímu úřadu, ale je zapotřebí splnit dané požadavky a získat stavební povolení. Na podrobnosti se informujte na příslušném stavebním úřadu. V bytovém domě se předpokládá, že se dohodnou vlastníci všech bytových jednotek, aby zasklení balkonů působilo jednotně a vylepšilo vzhled fasády domu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře