Reklama
reklama

Zasklení lodžie dodá bytu a domu šmrnc a prodlouží léto

Dodatečné zasklení lodžií a balkónů v panelových a rodinných domech poskytuje možnost využít další obytné prostory. Šedivé a zaprášené lodžie v panelových domech se tak mohou změnit na příjemné a čisté zimní zahrady nebo zahradní posezení. Zasklení balkonu, terasy nebo verandy zvyšuje komfort bydlení a může přinést i úspory výdajů za topení.

Díky zasklení se zvětší obývací prostory bytu nebo domu, která se pak dají využít jako zimní zahrada. V místnostech bytu se rovněž sníží hlučnost a prašnost a zasklení může  navíc odradit zloděje od vloupání. Zasklít lze přitom i balkony nebo terasy bez střechy.

Zasklený prostor je nutné často větrat, zvláště když na balkóně založíte zimní zahradu. Pokud zasklenou lodžii či balkon dostatečně nevětráte, mohou se prostory zapařit, okna se začnou rosit a mohla by se objevit plíseň. Zejména v horkých letních dnech by měl v bytě vzniknout průvan – je třeba otevřít současně okno v místnosti a zasklenou lodžii či balkon. Pokud průvanu nedocílíte, vznikne skleníkový efekt, kdy je v bytě větší teplota než venku. Výsledkem bude plíseň.

Zasklení balkonu či lodžie obvyklé velikosti stojí asi 15 až 25 tisíc korun. Při výběru firmy, která bude zasklení vašeho balkonu realizovat, dejte na dobré reference od bývalých zákazníků. Přihlédněte především ke kvalitě skel, kterými je v zasklívací systém osazován. Sklo by mělo být minimálně 4 až 6 milimetrů silné.

K zasklení balkonu či lodžie většinou nestačí ohlášení stavebnímu úřadu, ale je zapotřebí splnit dané požadavky a získat stavební povolení. Na podrobnosti se informujte na příslušném stavebním úřadu. V bytovém domě se předpokládá, že se dohodnou vlastníci všech bytových jednotek, aby zasklení balkonů působilo jednotně a vylepšilo vzhled fasády domu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře