Reklama
reklama

Ústřední topení snášejí rostliny v bytech celkem dobře. Ocení ale snížení teploty

Bytové  rostliny vytvářejí v našich  domovech zdravější prostředí. Zároveň splňují estetickou funkci, a jsou tedy neodmyslitelnou součástí moderního bydlení. Předpokladem pro to, aby se rostlinám v interiéru dařilo, je poskytnout jim vhodné vegetační podmínky. Kromě důležitých světelných podmínek je to i teplota. Které rostliny můžeme nechat v přítomnosti  topiva a se kterými naopak honem do chladu? Na to jsme se zeptali floristy Jana Kříže.

„Teplota je důležitým faktorem, ovlivňujícím existenci květin. Hned, jakmile si přineseme květinu domů, měli bychom si zjistit její nároky na teplotu. Dříve, když se vytápělo kachlovými kamny, byla teplota vzduchu v noci o něco nižší než přes den, což odpovídalo přirozenému prostředí rostlin. Dnes ale ne všechny rostliny dobře snášejí ústřední topení. Proto je dobré na tento fakt myslet a nastavit na noc nižší teplotu. Rostliny to ocení. Obecně řezané květy mají rádi chlad. Takže ty dávat vždy z dosahu jakéhokoliv zdroje tepla, taktéž například banánovník, či kamélie“ radí Kříž. „Naopak třeba kaktusy a sukulenty, nebo některé druhy palem při dostatku světla vyniknou v teplých a prostorných místnostech. Daří se zde také muškátům, nebo citrusům. Ve světlých místnostech s vyšší teplotou je nejtepleji v okolí tepelných zdrojů, na okenních parapetech, nebo na poličkách umístěných na stěnách. Sem totiž stoupá teplý vzduch z umělého zdroje tepla. I tato místa proto lze využít na pěstování teplomilných interiérových rostlin“ dodává.

Důležité je ovšem prostudovat si důkladně odbornou literaturu a dbát rad a doporučení,  jak s kterou rostlinou pracovat. Protože pouze při správném zacházení nám květiny dají to, co od nich očekáváme. Zkrášlí náš byt a navodí pocit zdravějšího a příjemnějšího bydlení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře