Reklama
reklama

Ústřední topení snášejí rostliny v bytech celkem dobře. Ocení ale snížení teploty

Bytové  rostliny vytvářejí v našich  domovech zdravější prostředí. Zároveň splňují estetickou funkci, a jsou tedy neodmyslitelnou součástí moderního bydlení. Předpokladem pro to, aby se rostlinám v interiéru dařilo, je poskytnout jim vhodné vegetační podmínky. Kromě důležitých světelných podmínek je to i teplota. Které rostliny můžeme nechat v přítomnosti  topiva a se kterými naopak honem do chladu? Na to jsme se zeptali floristy Jana Kříže.

„Teplota je důležitým faktorem, ovlivňujícím existenci květin. Hned, jakmile si přineseme květinu domů, měli bychom si zjistit její nároky na teplotu. Dříve, když se vytápělo kachlovými kamny, byla teplota vzduchu v noci o něco nižší než přes den, což odpovídalo přirozenému prostředí rostlin. Dnes ale ne všechny rostliny dobře snášejí ústřední topení. Proto je dobré na tento fakt myslet a nastavit na noc nižší teplotu. Rostliny to ocení. Obecně řezané květy mají rádi chlad. Takže ty dávat vždy z dosahu jakéhokoliv zdroje tepla, taktéž například banánovník, či kamélie“ radí Kříž. „Naopak třeba kaktusy a sukulenty, nebo některé druhy palem při dostatku světla vyniknou v teplých a prostorných místnostech. Daří se zde také muškátům, nebo citrusům. Ve světlých místnostech s vyšší teplotou je nejtepleji v okolí tepelných zdrojů, na okenních parapetech, nebo na poličkách umístěných na stěnách. Sem totiž stoupá teplý vzduch z umělého zdroje tepla. I tato místa proto lze využít na pěstování teplomilných interiérových rostlin“ dodává.

Důležité je ovšem prostudovat si důkladně odbornou literaturu a dbát rad a doporučení,  jak s kterou rostlinou pracovat. Protože pouze při správném zacházení nám květiny dají to, co od nich očekáváme. Zkrášlí náš byt a navodí pocit zdravějšího a příjemnějšího bydlení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře