Reklama
reklama

Stavět na podzim má svá úskalí. Zaměřte se na ploty nebo bazény

Začínat jakoukoliv stavbu na podzim, má svá úskalí. Při podzimní stavbě je potřeba počítat s tím, že se proti vám občas spikne příroda a tak trochu vám naruší harmonogram stavebních prací.

Odborníci radí začít na podzim s takovými stavbami, které nechcete do Vánoc dokončit. Na podzim doporučují vytvořit základy staveb, hrubé stavby domů.

Ovšem na opravy nebo méně náročné stavby, jako jsou ploty, se klidně můžete vrhnout i na podzim. „V podzimním termínu jsme během dvou až tří týdnů schopni postavit plot okolo rodinného domu nebo zahrady bez nutnosti přerušení stavby. Doporučoval bych ale začít s výkopovými pracemi do konce října,“ podotýká stavitel Martin Veselý.

Rozhodně například nedoporučuje provést fasádu domu. „Tak, aby mohla být provedena kvalitní fasáda, je lepší odložit tuto práci až na jaro,“ dodává Veselý.

Také při stavbě bazénů platí: Na podzim kopejte, v létě se koupejte! Podzim je nejvhodnější dobou, kdy začít řešit stavbu, pokud uvažujete o zapuštěném bazénu. Důvodů pro stavbu bazénu rozloženou do dvou etap je hned několik. Na podzim nebo začátkem zimy provede firma základní výkop, do kterého zednická četa sestaví konstrukci, vyplní ji ocelovou výztuží a betonem. „Pomocí metody takzvaného ztraceného bednění, netrvá hrubá stavba bazénu jakéhokoli rozměru a tvaru déle než jeden týden,“ říká Rudolf  Pejša ze společnosti Bazény Desjoyaux.

Až do jara potom může okolní zemina pracovat a dokonale slehne, což je další výhodou rozložené stavby bazénu. Na jaře nebo začátkem léta potom stačí jediný den, kdy firma natáhne do bazénu liner, tedy silnou fólii, která pokrývá betonovou vanu bazénu. Tentýž den se dokončí i elektrické připojení a zapojí se filtrační jednotka.

Při stavbě v jakémkoliv ročním období je ale nutné počítat s tím, že budete muset čelit špíně, prachu a hluku, který s sebou každá stavba nese.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře