Reklama
reklama

Stavět na podzim má svá úskalí. Zaměřte se na ploty nebo bazény

Začínat jakoukoliv stavbu na podzim, má svá úskalí. Při podzimní stavbě je potřeba počítat s tím, že se proti vám občas spikne příroda a tak trochu vám naruší harmonogram stavebních prací.

Odborníci radí začít na podzim s takovými stavbami, které nechcete do Vánoc dokončit. Na podzim doporučují vytvořit základy staveb, hrubé stavby domů.

Ovšem na opravy nebo méně náročné stavby, jako jsou ploty, se klidně můžete vrhnout i na podzim. „V podzimním termínu jsme během dvou až tří týdnů schopni postavit plot okolo rodinného domu nebo zahrady bez nutnosti přerušení stavby. Doporučoval bych ale začít s výkopovými pracemi do konce října,“ podotýká stavitel Martin Veselý.

Rozhodně například nedoporučuje provést fasádu domu. „Tak, aby mohla být provedena kvalitní fasáda, je lepší odložit tuto práci až na jaro,“ dodává Veselý.

Také při stavbě bazénů platí: Na podzim kopejte, v létě se koupejte! Podzim je nejvhodnější dobou, kdy začít řešit stavbu, pokud uvažujete o zapuštěném bazénu. Důvodů pro stavbu bazénu rozloženou do dvou etap je hned několik. Na podzim nebo začátkem zimy provede firma základní výkop, do kterého zednická četa sestaví konstrukci, vyplní ji ocelovou výztuží a betonem. „Pomocí metody takzvaného ztraceného bednění, netrvá hrubá stavba bazénu jakéhokoli rozměru a tvaru déle než jeden týden,“ říká Rudolf  Pejša ze společnosti Bazény Desjoyaux.

Až do jara potom může okolní zemina pracovat a dokonale slehne, což je další výhodou rozložené stavby bazénu. Na jaře nebo začátkem léta potom stačí jediný den, kdy firma natáhne do bazénu liner, tedy silnou fólii, která pokrývá betonovou vanu bazénu. Tentýž den se dokončí i elektrické připojení a zapojí se filtrační jednotka.

Při stavbě v jakémkoliv ročním období je ale nutné počítat s tím, že budete muset čelit špíně, prachu a hluku, který s sebou každá stavba nese.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře