Reklama
reklama

Podzimní úklid: Jak vyčistit žaluzie?

Žaluzie na oknech jsou věc praktická. Tedy až do chvíle, než se na nich usadí vrstva prachu. Způsobů, jak žaluzie čistit, existuje několik. Vždy ale počítejte s tím, že půjde o pěknou piplačku

Nejúčinnější, ale také nejpracnější metoda doporučuje: vlhkým hadrem stírejte jednu lamelu po druhé z obou stran. Setřete sice všechna místa, ale nad úklidem strávíte skoro celý den.

Nejpoužívanějším způsobem je sklopení lamel a setření celé plochy vlhkým hadrem po směru sklopených lamel. Je to rychlá a poměrně účinná metoda. Ovšem v místě, kde se lamely překrývají, prach zůstane.

Pomoci může i vysavač. Snižte výkon a prach ze žaluzií vysajte.

Pořiďte si rukavice či speciální kartáče, kterými umyjete několik lamel najednou.

Tip na jednoduché a rychlé vyčištění žaluzií zní: objednejte si úklidovou firmu. Cena za metr čtvereční se podle zašpinění pohybuje od deseti korun za metr čtvereční žaluzie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře