Reklama
reklama

Podzimní úklid: Jak vyčistit žaluzie?

Žaluzie na oknech jsou věc praktická. Tedy až do chvíle, než se na nich usadí vrstva prachu. Způsobů, jak žaluzie čistit, existuje několik. Vždy ale počítejte s tím, že půjde o pěknou piplačku

Nejúčinnější, ale také nejpracnější metoda doporučuje: vlhkým hadrem stírejte jednu lamelu po druhé z obou stran. Setřete sice všechna místa, ale nad úklidem strávíte skoro celý den.

Nejpoužívanějším způsobem je sklopení lamel a setření celé plochy vlhkým hadrem po směru sklopených lamel. Je to rychlá a poměrně účinná metoda. Ovšem v místě, kde se lamely překrývají, prach zůstane.

Pomoci může i vysavač. Snižte výkon a prach ze žaluzií vysajte.

Pořiďte si rukavice či speciální kartáče, kterými umyjete několik lamel najednou.

Tip na jednoduché a rychlé vyčištění žaluzií zní: objednejte si úklidovou firmu. Cena za metr čtvereční se podle zašpinění pohybuje od deseti korun za metr čtvereční žaluzie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře