Reklama
reklama

Nový trend ve stavebnictví: Montované domy

Cihly a malta už nejsou ve výstavbě rodinných domů alfou a omegou. Do stavebnictví pronikly montované rodinné domy, které nabízí komfort stěhování již za 18 dní. Tak proč toho nevyužít.

Ačkoliv byl ještě před nedávnem montovaný dům spíše prvkem z amerických filmů, už i u nás je o nich slyšet a hlavně jsou i vidět. Montované domy získávají v českém stavebnictví pomalu, ale jistě, své místo. Je to zejména díky jejich nesporným výhodám, které nabízí oproti klasické výstavbě.

Montované domy, které jsou k nepoznání od běžných cihlových staveb, však nejsou ve světě žádnou novinkou. Objevily se již v 50. letech ve Velké Británii. Vznikly jako rychlá pomoc při stavbě domů po bombardování z druhé světové války. Rychlý způsob výstavby učaroval Spojeným státům americkým, proto zde najdete tyto domy doslova na každém rohu.

Domy se skládají dohromady z jednotlivých kusů prefabrikátů. Tyto díly do sebe zapadají jako skládačka. Jsou vyrobeny z moderních, ale přitom k přírodě šetrných, materiálů. Můžou vám tak garantovat ty nejlepší možné izolační vlastnosti. Nepotřebujete tak do budoucna plánovat zateplování fasády.

Dodávka montovaného domu probíhá včetně osazení dveří i oken. Pak už stavební společnost položí podlahy, obklady a do 18 dní se můžete stěhovat.

Montované domy mají několik pro oproti běžné stavbě z cihel a malty. Jejich cena je výhodnější, mají výrazně kratší dobu výstavby, perfektní tepelnou izolaci, zabudované rozvody vody a elektřiny a jde o konstrukce s vysokou životností. Lidé, kteří dali přednost tomuto typu stavění, si pochvalují rychlý, pohodlný a moderní způsob bydlení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře