Reklama
reklama

Nový trend ve stavebnictví: Montované domy

Cihly a malta už nejsou ve výstavbě rodinných domů alfou a omegou. Do stavebnictví pronikly montované rodinné domy, které nabízí komfort stěhování již za 18 dní. Tak proč toho nevyužít.

Ačkoliv byl ještě před nedávnem montovaný dům spíše prvkem z amerických filmů, už i u nás je o nich slyšet a hlavně jsou i vidět. Montované domy získávají v českém stavebnictví pomalu, ale jistě, své místo. Je to zejména díky jejich nesporným výhodám, které nabízí oproti klasické výstavbě.

Montované domy, které jsou k nepoznání od běžných cihlových staveb, však nejsou ve světě žádnou novinkou. Objevily se již v 50. letech ve Velké Británii. Vznikly jako rychlá pomoc při stavbě domů po bombardování z druhé světové války. Rychlý způsob výstavby učaroval Spojeným státům americkým, proto zde najdete tyto domy doslova na každém rohu.

Domy se skládají dohromady z jednotlivých kusů prefabrikátů. Tyto díly do sebe zapadají jako skládačka. Jsou vyrobeny z moderních, ale přitom k přírodě šetrných, materiálů. Můžou vám tak garantovat ty nejlepší možné izolační vlastnosti. Nepotřebujete tak do budoucna plánovat zateplování fasády.

Dodávka montovaného domu probíhá včetně osazení dveří i oken. Pak už stavební společnost položí podlahy, obklady a do 18 dní se můžete stěhovat.

Montované domy mají několik pro oproti běžné stavbě z cihel a malty. Jejich cena je výhodnější, mají výrazně kratší dobu výstavby, perfektní tepelnou izolaci, zabudované rozvody vody a elektřiny a jde o konstrukce s vysokou životností. Lidé, kteří dali přednost tomuto typu stavění, si pochvalují rychlý, pohodlný a moderní způsob bydlení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře