Reklama
reklama

Naplánujte si prázdniny pod stanem. S rejnokem mezi stromy

Pokud rádi kempujete v přírodě, ale nejste moc nadšení z hledání místa pro postavení stanu bez kamenů a kořenů a z toho, že se při stanování musíte dělit o stan s brouky, stonožkami a pavouky, je nejvyšší čas začít stanovat nad zemí. Doslova ve výšce desítek centimetrů. Ideální je k tomu novinka letošního léta, stan zavěšený jako houpací síť.

Tentsile Stingray, v překladu rejnok. Tak se jmenuje model, určený pro zavěšení mezi stromy, který navrhl britský architekt Alex Shirley-Smith. Spojuje v sobě všestrannou použitelnost houpací sítě s bezpečím stanu. Trojúhelníkový stromový stan připomíná svým tvarem rejnoka, proto se tak i jmenuje.

 

Kromě omezení přístupu pro hmyz má stan zavěšený na stromech ještě další přednosti. Především se při jeho umísťování už nemusíte starat o to, jak vypadá zem pod ním. Žádný kamínek, ani hrbolek vás nebude v noci tlačit do zad, dovnitř nepoteče voda, i když pod ním bude dolík. Ani vás nemusí trápit, zda do země půjdou zatlouct kolíky. A samozřejmě je jedno, jaký celkový sklon má povrch země v místě vašeho tábořiště.

Stan nese název Tentsile Stingray. Stingray znamená rejnok, protože právě jemu se stan docela podobá. Trojúhelníkový tvar přitom není vůbec náhodný. Vychází z počtu úchytů, jimiž je přivázán ke stromům. Tři body jsou minimální počet pro upevnění jakéhokoli předmětu v prostoru. Architekt, který má v lásce stromové domy a na myšlence vytvoření přenosného obydlí zavěšeného ve vzduchu pracoval několik let, se při tvorbě návrhu stanu inspiroval pavoučími sítěmi. Spaní v tomto stanu je pohodlné a bezpečné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře