Reklama
reklama

Naplánujte si prázdniny pod stanem. S rejnokem mezi stromy

Pokud rádi kempujete v přírodě, ale nejste moc nadšení z hledání místa pro postavení stanu bez kamenů a kořenů a z toho, že se při stanování musíte dělit o stan s brouky, stonožkami a pavouky, je nejvyšší čas začít stanovat nad zemí. Doslova ve výšce desítek centimetrů. Ideální je k tomu novinka letošního léta, stan zavěšený jako houpací síť.

Tentsile Stingray, v překladu rejnok. Tak se jmenuje model, určený pro zavěšení mezi stromy, který navrhl britský architekt Alex Shirley-Smith. Spojuje v sobě všestrannou použitelnost houpací sítě s bezpečím stanu. Trojúhelníkový stromový stan připomíná svým tvarem rejnoka, proto se tak i jmenuje.

 

Kromě omezení přístupu pro hmyz má stan zavěšený na stromech ještě další přednosti. Především se při jeho umísťování už nemusíte starat o to, jak vypadá zem pod ním. Žádný kamínek, ani hrbolek vás nebude v noci tlačit do zad, dovnitř nepoteče voda, i když pod ním bude dolík. Ani vás nemusí trápit, zda do země půjdou zatlouct kolíky. A samozřejmě je jedno, jaký celkový sklon má povrch země v místě vašeho tábořiště.

Stan nese název Tentsile Stingray. Stingray znamená rejnok, protože právě jemu se stan docela podobá. Trojúhelníkový tvar přitom není vůbec náhodný. Vychází z počtu úchytů, jimiž je přivázán ke stromům. Tři body jsou minimální počet pro upevnění jakéhokoli předmětu v prostoru. Architekt, který má v lásce stromové domy a na myšlence vytvoření přenosného obydlí zavěšeného ve vzduchu pracoval několik let, se při tvorbě návrhu stanu inspiroval pavoučími sítěmi. Spaní v tomto stanu je pohodlné a bezpečné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře