Reklama
reklama

Kalendář prací na zahradě: V listopadu dřina v záhonech končí!

Listopad a první mrazíky jsou již tady a noviny Centrumnews vám přináší tipy, co a jak ještě rychle zvládnout na zahradě v listopadu. Zjednodušeně by se dalo říct, že po polovině listopadu veškerá dřina na zahradě končí.

Balkón a terasa

 • Rostliny na balkóně a na terase od nynějška zalévejte jen velmi střídmě. Rostliny pěstované v kontejnerech by nyní měly být na zimovišti.
  Upozornění: Čím tmavší je zimoviště, tím méně zalévejte!
   

Okrasná zahrada

 • V listopadu je ještě čas na výsadbu růží a dřevin a keřů, které shazují listí. Stálezelené dřeviny zalévejte ve dnech, kdy nebude mrznout. Okrasné traviny svažte. Trvalky seřízněte až k zemi.
  Růže ochraňte před škodami způsobenými mrazem přihrnutím hlíny.
  Upozornění: Nevstupujte na trávník, jestliže je zmrzlý! Ve vašich šlépějích zůstane stát voda, která způsobí hnilobu trávníku.

Zeleninová a bylinková zahrada

 • Nyní končí sklizeň rostlin, které jsou mírně mrazuvzdorné, jako špenát, celer a čínské zelí. Odolnost póru a růžičkové kapusty proti zimě závisí na odrůdě.
  Pod sklem nyní můžete vysévat hlávkový salát, ředkvičky a ředkev.
   

Ovocná zahrada

 • V polovině listopadu končí doba výsadby ovocných dřevin. Plody pozdních odrůd ovoce je třeba sklidit včas, než se dostaví silné mrazy. U ovoce k uskladnění by měly být včas vytříděny natlučené a poškozené plody. Ovoce a zeleninu neukládejte v téže místnosti!
   

Vodní zahrada

 • Před prvními stálými mrazy vyjměte včas z jezírka čerpadla a ostatní technické přístroje a před zazimováním je vyčistěte.
  Upozornění: Máte-li v jezírku ryby, dbejte, aby vodní hladina nikdy kompletně nezamrzla na delší dobu!
Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře