Reklama
reklama

Kalendář prací na zahradě: V listopadu dřina v záhonech končí!

Listopad a první mrazíky jsou již tady a noviny Centrumnews vám přináší tipy, co a jak ještě rychle zvládnout na zahradě v listopadu. Zjednodušeně by se dalo říct, že po polovině listopadu veškerá dřina na zahradě končí.

Balkón a terasa

 • Rostliny na balkóně a na terase od nynějška zalévejte jen velmi střídmě. Rostliny pěstované v kontejnerech by nyní měly být na zimovišti.
  Upozornění: Čím tmavší je zimoviště, tím méně zalévejte!
   

Okrasná zahrada

 • V listopadu je ještě čas na výsadbu růží a dřevin a keřů, které shazují listí. Stálezelené dřeviny zalévejte ve dnech, kdy nebude mrznout. Okrasné traviny svažte. Trvalky seřízněte až k zemi.
  Růže ochraňte před škodami způsobenými mrazem přihrnutím hlíny.
  Upozornění: Nevstupujte na trávník, jestliže je zmrzlý! Ve vašich šlépějích zůstane stát voda, která způsobí hnilobu trávníku.

Zeleninová a bylinková zahrada

 • Nyní končí sklizeň rostlin, které jsou mírně mrazuvzdorné, jako špenát, celer a čínské zelí. Odolnost póru a růžičkové kapusty proti zimě závisí na odrůdě.
  Pod sklem nyní můžete vysévat hlávkový salát, ředkvičky a ředkev.
   

Ovocná zahrada

 • V polovině listopadu končí doba výsadby ovocných dřevin. Plody pozdních odrůd ovoce je třeba sklidit včas, než se dostaví silné mrazy. U ovoce k uskladnění by měly být včas vytříděny natlučené a poškozené plody. Ovoce a zeleninu neukládejte v téže místnosti!
   

Vodní zahrada

 • Před prvními stálými mrazy vyjměte včas z jezírka čerpadla a ostatní technické přístroje a před zazimováním je vyčistěte.
  Upozornění: Máte-li v jezírku ryby, dbejte, aby vodní hladina nikdy kompletně nezamrzla na delší dobu!
Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře