Reklama
reklama

Kalendář prací na zahradě: V listopadu dřina v záhonech končí!

Listopad a první mrazíky jsou již tady a noviny Centrumnews vám přináší tipy, co a jak ještě rychle zvládnout na zahradě v listopadu. Zjednodušeně by se dalo říct, že po polovině listopadu veškerá dřina na zahradě končí.

Balkón a terasa

 • Rostliny na balkóně a na terase od nynějška zalévejte jen velmi střídmě. Rostliny pěstované v kontejnerech by nyní měly být na zimovišti.
  Upozornění: Čím tmavší je zimoviště, tím méně zalévejte!
   

Okrasná zahrada

 • V listopadu je ještě čas na výsadbu růží a dřevin a keřů, které shazují listí. Stálezelené dřeviny zalévejte ve dnech, kdy nebude mrznout. Okrasné traviny svažte. Trvalky seřízněte až k zemi.
  Růže ochraňte před škodami způsobenými mrazem přihrnutím hlíny.
  Upozornění: Nevstupujte na trávník, jestliže je zmrzlý! Ve vašich šlépějích zůstane stát voda, která způsobí hnilobu trávníku.

Zeleninová a bylinková zahrada

 • Nyní končí sklizeň rostlin, které jsou mírně mrazuvzdorné, jako špenát, celer a čínské zelí. Odolnost póru a růžičkové kapusty proti zimě závisí na odrůdě.
  Pod sklem nyní můžete vysévat hlávkový salát, ředkvičky a ředkev.
   

Ovocná zahrada

 • V polovině listopadu končí doba výsadby ovocných dřevin. Plody pozdních odrůd ovoce je třeba sklidit včas, než se dostaví silné mrazy. U ovoce k uskladnění by měly být včas vytříděny natlučené a poškozené plody. Ovoce a zeleninu neukládejte v téže místnosti!
   

Vodní zahrada

 • Před prvními stálými mrazy vyjměte včas z jezírka čerpadla a ostatní technické přístroje a před zazimováním je vyčistěte.
  Upozornění: Máte-li v jezírku ryby, dbejte, aby vodní hladina nikdy kompletně nezamrzla na delší dobu!
Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře