Reklama
reklama

Dům za cenu panelákového bytu. Freedomky a nový typ rodinného bydlení

Nezávislé a svobodné bydlení pro rodinu. Takový byl sen předního českého fotografa Lukáše Pelecha, který se splnil ve Freedomku. Se svou rodinou se jako první přestěhoval do typu Z, který v nové podobě společnost Freedomky na jaře oficiálně přivádí na trh. Rozpočet na pořízení nízkonákladového domu s minimální ekologickou stopou přitom nepřesáhne cenu městského bytu. Jak se v takovém Freedomku žije, se dozvěděli návštěvníci Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně.

Freedomky určené pro bydlení rodin s dětmi jsou jarní novinkou v oblasti nízkoenergetických domů. Nově nabízejí modulární řešení ve tvaru písmen Z, L, U a V v několika designových variantách o zastavěné ploše až 140 m2.

Freedomek typu Z už má reálnou podobu. Stojí nedaleko Prahy, poblíž zámku Štiřín, a nabízí komfortní bydlení na rozloze 74 m2. Majitelem domku, který je designově a funkčně promyšlen do posledního centimetru, je známý český fotograf Lukáš Pelech.

„Koupi Freedomku předcházela naše dvouletá anabáze s hledáním vhodného domu k bydlení. Když už jsme byli s výběrem téměř zoufalí, naše architektka nám napůl žertem řekla: »Tak si tam dejte třeba Freedomek.« Na druhý den jsme se rozjeli do Brna a bylo rozhodnuto,“ popisuje první setkání s Freedomky Lukáš Pelech.
Freedomek s kompletním návrhem od architekta včetně zakázkové výroby interiéru a nábytkem na míru vyšel Pelechovy na 3,2 milionu korun. „A to i přesto, že je atypický. Hodně jsme si vyhráli s jeho interiérem. Využil jsem své profesní spolupráce s řadou českých firem, máme tedy koupelnu od Jiky, židle a stoly od TONu, svítidla od Brokisu,“ doplňuje Lukáš Pelech.

Čtyři pokoje zatím manželům a jejich rok a půl staré dceři stačí. V budoucnu ale plánují připojení dalších modulů.
Podobu interiéru, který splňuje přesné požadavky náročného klienta, navrhli architekti z ateliéru Marka Jana Štěpána. Samotná stavba přitom trvala stejně dlouho jako u ostatních typů. Řemeslníci Freedomek Z postavili za dva měsíce. Do dvou dnů pak dům osadili, napojili a nachystali k bydlení.
O tom, jak se ve Freedomku žije, se dozvěděli návštěvníci Mezinárodního veletrhu v Brně přímo z úst jeho obyvatele, fotografa Lukáše Pelecha. Na místě si pak mohli prohlédnout, jak vypadá modul M.

Freedomky jsou designově promyšlené domky z kvalitních materiálů. Splňují i ty největší nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše. Jsou jedinečné svým přístupem k myšlence moderního a svobodného bydlení, unikátním designem a použitými technologiemi. Právě v oblasti použitých materiálů a jejich zpracování jsou Freedomky na světové špičce. Získaly veškeré potřebné certifikáty kvality i použitých technologií. Díky nim nabízí uživateli téměř bezúdržbové a nízkonákladové bydlení a vyšší životnost stavby než u klasických dřevostaveb.

„Dům nepotřebuje téměř žádnou údržbu, šetří váš čas,“ podotýká Marek Jan Štěpán. Ani u větších modelů se přitom nemusí měnit difúzně otevřená stěna, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře