Reklama
reklama

Dům za cenu panelákového bytu. Freedomky a nový typ rodinného bydlení

Nezávislé a svobodné bydlení pro rodinu. Takový byl sen předního českého fotografa Lukáše Pelecha, který se splnil ve Freedomku. Se svou rodinou se jako první přestěhoval do typu Z, který v nové podobě společnost Freedomky na jaře oficiálně přivádí na trh. Rozpočet na pořízení nízkonákladového domu s minimální ekologickou stopou přitom nepřesáhne cenu městského bytu. Jak se v takovém Freedomku žije, se dozvěděli návštěvníci Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně.

Freedomky určené pro bydlení rodin s dětmi jsou jarní novinkou v oblasti nízkoenergetických domů. Nově nabízejí modulární řešení ve tvaru písmen Z, L, U a V v několika designových variantách o zastavěné ploše až 140 m2.

Freedomek typu Z už má reálnou podobu. Stojí nedaleko Prahy, poblíž zámku Štiřín, a nabízí komfortní bydlení na rozloze 74 m2. Majitelem domku, který je designově a funkčně promyšlen do posledního centimetru, je známý český fotograf Lukáš Pelech.

„Koupi Freedomku předcházela naše dvouletá anabáze s hledáním vhodného domu k bydlení. Když už jsme byli s výběrem téměř zoufalí, naše architektka nám napůl žertem řekla: »Tak si tam dejte třeba Freedomek.« Na druhý den jsme se rozjeli do Brna a bylo rozhodnuto,“ popisuje první setkání s Freedomky Lukáš Pelech.
Freedomek s kompletním návrhem od architekta včetně zakázkové výroby interiéru a nábytkem na míru vyšel Pelechovy na 3,2 milionu korun. „A to i přesto, že je atypický. Hodně jsme si vyhráli s jeho interiérem. Využil jsem své profesní spolupráce s řadou českých firem, máme tedy koupelnu od Jiky, židle a stoly od TONu, svítidla od Brokisu,“ doplňuje Lukáš Pelech.

Čtyři pokoje zatím manželům a jejich rok a půl staré dceři stačí. V budoucnu ale plánují připojení dalších modulů.
Podobu interiéru, který splňuje přesné požadavky náročného klienta, navrhli architekti z ateliéru Marka Jana Štěpána. Samotná stavba přitom trvala stejně dlouho jako u ostatních typů. Řemeslníci Freedomek Z postavili za dva měsíce. Do dvou dnů pak dům osadili, napojili a nachystali k bydlení.
O tom, jak se ve Freedomku žije, se dozvěděli návštěvníci Mezinárodního veletrhu v Brně přímo z úst jeho obyvatele, fotografa Lukáše Pelecha. Na místě si pak mohli prohlédnout, jak vypadá modul M.

Freedomky jsou designově promyšlené domky z kvalitních materiálů. Splňují i ty největší nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše. Jsou jedinečné svým přístupem k myšlence moderního a svobodného bydlení, unikátním designem a použitými technologiemi. Právě v oblasti použitých materiálů a jejich zpracování jsou Freedomky na světové špičce. Získaly veškeré potřebné certifikáty kvality i použitých technologií. Díky nim nabízí uživateli téměř bezúdržbové a nízkonákladové bydlení a vyšší životnost stavby než u klasických dřevostaveb.

„Dům nepotřebuje téměř žádnou údržbu, šetří váš čas,“ podotýká Marek Jan Štěpán. Ani u větších modelů se přitom nemusí měnit difúzně otevřená stěna, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře