Reklama
reklama

Čekání na jaro zkratí hyacinty a bylinky

Vpusťte si jaro do interiéru. A nejen otevřenými okny. Zkuste si třeba vypěstovat netradičně bylinky, dejte si kytky do pěkné vázy, při dekoracích myslete na krásné zářivé barvy.

Milujete jaro, ale chcete se vyhnout typické jarní dekoraci v podobě žlutých kuřátek, slepiček a pestrobarevných vajíček? Hledáte spíš něco jednoduššího? Naše rada: Natrhejte si květiny klidně do obyčejné sklenice. Jaro je ideálním obdobím změn. Otevíráme okna, zhluboka dýcháme, dovnitř necháváme proudit chladný vzduch, ale tvář už sem tam nastavujeme prvním jarním paprskům. Po dlouhé zimě potřebujeme změnu a především nový příval energie. Mnoho žen začíná tím, že mění prostředí, ve které žijí. Někteří se s odhodláním pustí do mytí oken nebo vymalování spíže, jiné do tepování koberců, někdo do přísné revize svého šatníku.

Stejně jako organismu, i našemu bytu prospěje očistná kúra. V čistějším interiéru bez zbytečných věcí se vám totiž bude mnohem lépe přemýšlet i žít. Jarní úklid určitě není hloupost, ale nemusíte to s ním přehánět. Můžete totiž jaro pozvat   i příjemnějším způsobem, než je uklízení: změnou interiéru a nákupem hezkých věcí. Určitě se nemusíte bát barev. „S jarem se pojí ty výrazné a optimistické, nejčastěji svěží zelená a žlutá. Parádu nadělají nejen v přírodě, ale i v interiéru, který se díky nim nádherně prozáří,“ říká mladá návrhářka interiérů Jana Kavková.

Můžete koupit i nové barevné svíčky, do koupelny pověsit ručníky veselých barev, prostřít nový ubrus, pověsit závěsy s květinovým motivem nebo na gauči vyměnit dekorativní polštářky. A potom? Jak ještě přivést jaro do interiéru? Kupte si, nebo natrhejte si, květiny První narcisy, hyacinty, modřence, tulipány, pryskyřníky, vrbové kočičky nebo jen obyčejné větvičky, které se ve váze zazelenají. Květiny nechte vyniknout nejlépe v čirých skleněných vázách, karafách, nebo třeba jen v zavařovacích sklenicích. Jestliže tíhnete k jednoduše laděnému interiéru, prosté jarní květiny se vám budou zamlouvat. Hyacinty už nyní koupíte v každém supermarketu. Vyjměte je z plastového obalu a vložte do obyčejné sklenice, nebo třeba nádobky od vypálené svíčky. Nemusíte čekat na květ, naopak si jejich krásu užívejte od samého počátku a nechte vyniknout kořenům a pučícím listům. Až vykvetou, můžete je i s listy seříznout a vložit do vyšší vázy. I vesele barevná prvosenka je posel, který zpříjemní čekání na jaro. Můžete ji pěstovat v květináčích a poté vysadit na zahradu. Není drahá a kvete od ledna až do května.

Netradiční dekoraci si můžete vytvořit i sami. Natrhejte jakékoliv větvičky, natřete nebo nastříkejte je obyčejnou bílou barvou a vložte do vázy nebo sklenice s vodou. Zanedlouho drobné zelené lístky dovedou tuto dekoraci k dokonalosti. Jaro do vašeho domova přinesou i bylinky v květináči. Nezáleží na tom, že bydlíte v paneláku, ani nevadí, že okna máte na jih a už vůbec ne, že váš byt je malý. Bylinkám můžete uvolnit místo na parapetu, mezi okny, na lednici nebo na kuchyňské lince. Také je můžete dát do závěsných květináčů na zeď. A najednou zjistíte, že mají i okrasnou funkci. A úplně nejjednodušší způsob, jak doma navodit svěží jarní atmosféru? Aroma difuzér ve svěžích barvách a elegantním designu vdechne domovu jemnou vůni lučních květin, svěžest jarního deště či třeba citrusů. Na rozdíl od květin můžete mít difuzér v interiéru celoročně a pouhou výměnou náplně měnit atmosféru bytu. Navíc je to vhodná varianta pro alergiky a ty, co nemají rádi řezané květiny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře