Reklama
reklama

Bazény se musí zazimovat ještě před příchodem prvních mrazíků

Období koupání, sluníčka a rodinné pohody u bazénu je nenávratně pryč. Aby se stejné chvíle mohly opakovat i v příštím roce, musí hlavně bazén a bazénové vybavení bezproblémově fungovat. Proto je důležité každý venkovní bazén po skončení sezóny a ještě před příchodem prvních mrazíků správně zazimovat bazén a připravit na zimní období. „Doporučujeme využít profesionálně vyškolených techniků, kteří bazén a jeho technologii odborně zazimují a doplní chemické přípravky určené pro zazimování bazénové vody,“ radí Tomáš Horák ze společnosti Crystalpool.

Zazimování bazénu se provádí v okamžiku, kdy teplota bazénové vody poklesne pod 10°C. Teplota vzduchu v noci však nesmí klesnout pod nulu. Do té doby – v září a v říjnu – může bazén na úsporný režim fungovat třeba jako „dekorace“.

Úspěšně lze zazimovat bazén pouze tehdy, kdy je v bazénu voda čistá. V případě zelené vody je nutné nejdříve provést její vyčištění a upravit Ph. Ve správně chemicky upravené vodě a při teplotě pod 10 stupňů Celsia se na minimum snižují veškeré procesy množení bakterií, řas a mikroorganismů. Pokud na jaře spustí majitel bazén ihned po posledních silnějších mrazících, lze stávající vodu použít na další sezónu.

U nadzemních bazénů je při zazimování důležité odpojení a vyčištění filtrace. Všechny součásti filtrační jednotky musí být uloženy na suchém místě chráněném před mrazem. Dále musí dojít k odstranění nečistot ze dna i povrchu vody v bazénu. Je potřeba snížit hladinu vody přibližně 10 centimetrů pod skimmer, očistit stěny bazénu pod i nad hladinou, vyčistit skimmer, odpojit hadice a odstranit veškerou vodu z hadic. Voda se odstraňuje i ze všech desek solárního ohřevu. Případné zamrznutí vody v solárním ohřevu totiž může způsobit nenávratné poškození desky solárního ohřevu. Během podzimu také zakryjte bazén krycí plachtou. „Krycí plachta chrání bazén před padajícími nečistotami - listím a jehličím. Jakmile ale udeří mrazy a na hladině se začne tvořit ledová tříšť, plachtu z bazénu doporučujeme sundat, vysušit a uskladnit. Přes zimu se bazén nechává odkrytý,“ dodává Tomáš Horák ze společnosti Crystalpool.

Konstrukce bazénu jsou ve většině případů řešeny takovým způsobem, že ani při úplném zamrznutí vody v bazénu  nedojde k jejímu poškození. Není tedy nutné do bazénové vody vkládat PET lahve.

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře