Reklama
reklama

Bazény se musí zazimovat ještě před příchodem prvních mrazíků

Období koupání, sluníčka a rodinné pohody u bazénu je nenávratně pryč. Aby se stejné chvíle mohly opakovat i v příštím roce, musí hlavně bazén a bazénové vybavení bezproblémově fungovat. Proto je důležité každý venkovní bazén po skončení sezóny a ještě před příchodem prvních mrazíků správně zazimovat bazén a připravit na zimní období. „Doporučujeme využít profesionálně vyškolených techniků, kteří bazén a jeho technologii odborně zazimují a doplní chemické přípravky určené pro zazimování bazénové vody,“ radí Tomáš Horák ze společnosti Crystalpool.

Zazimování bazénu se provádí v okamžiku, kdy teplota bazénové vody poklesne pod 10°C. Teplota vzduchu v noci však nesmí klesnout pod nulu. Do té doby – v září a v říjnu – může bazén na úsporný režim fungovat třeba jako „dekorace“.

Úspěšně lze zazimovat bazén pouze tehdy, kdy je v bazénu voda čistá. V případě zelené vody je nutné nejdříve provést její vyčištění a upravit Ph. Ve správně chemicky upravené vodě a při teplotě pod 10 stupňů Celsia se na minimum snižují veškeré procesy množení bakterií, řas a mikroorganismů. Pokud na jaře spustí majitel bazén ihned po posledních silnějších mrazících, lze stávající vodu použít na další sezónu.

U nadzemních bazénů je při zazimování důležité odpojení a vyčištění filtrace. Všechny součásti filtrační jednotky musí být uloženy na suchém místě chráněném před mrazem. Dále musí dojít k odstranění nečistot ze dna i povrchu vody v bazénu. Je potřeba snížit hladinu vody přibližně 10 centimetrů pod skimmer, očistit stěny bazénu pod i nad hladinou, vyčistit skimmer, odpojit hadice a odstranit veškerou vodu z hadic. Voda se odstraňuje i ze všech desek solárního ohřevu. Případné zamrznutí vody v solárním ohřevu totiž může způsobit nenávratné poškození desky solárního ohřevu. Během podzimu také zakryjte bazén krycí plachtou. „Krycí plachta chrání bazén před padajícími nečistotami - listím a jehličím. Jakmile ale udeří mrazy a na hladině se začne tvořit ledová tříšť, plachtu z bazénu doporučujeme sundat, vysušit a uskladnit. Přes zimu se bazén nechává odkrytý,“ dodává Tomáš Horák ze společnosti Crystalpool.

Konstrukce bazénu jsou ve většině případů řešeny takovým způsobem, že ani při úplném zamrznutí vody v bazénu  nedojde k jejímu poškození. Není tedy nutné do bazénové vody vkládat PET lahve.

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře