Reklama
reklama

Výukové centrum Bioskop nabízí program na jarní prázdniny

Vědecké výukové centrum Masarykovy univerzity Bioskop připravilo program na jarní prázdniny pro žáky i učitele. Na týden od 23. února do 1. března nabízí čtyři jednodenní kurzy pro děti od 8 let a od 12 let a jeden kurz pro pedagogy.

Dětem kurzy umožní odhalit tajemství světa buněk a kurz pro pedagogy se zaměří na metodu PCR (polymerázová řetězová reakce) a její využití.

Pro děti od 12 let navíc centrum v březnu otevře nový vědecký kroužek. Děti se budou scházet pravidelně ve špičkově vybavené laboratoři přímo v Univerzitním kampusu Bohunice a tématem jejich bádání pod vedením zkušených lektorů bude člověk. Mezi další novinky pak patří speciální kurzy pro veřejnost, které si i přes tematické (např. velikonoční) zaměření zachovají vědecký charakter. Centrum dále plánuje kurzy pro firmy jako možnost teambuildingu.

Společným cílem všech aktivit Bioskopu je přitáhnout děti a mladé lidi ke studiu přírodovědných oborů. „Řídíme se čínským příslovím: Slyšet a zapomenout. Vidět a pamatovat si. Vyzkoušet a pochopit. Bioskop pomáhá vidět věci, o kterých jsme nevěděli, nebo nám umožní vnímat je pod jiným úhlem pohledu. Proto nabízíme žákům a studentům už od šesti let možnost prakticky si vyzkoušet věci, na které není ve škole čas, nebo jsou příliš náročné na pomůcky,“ uvedl předseda vědecké rady Bioskopu Lumír Krejčí.

Bioskop nabízí základním a středním školám kurzy zaměřené na různá témata z oblasti biologie a chemie s praktickou prací v laboratoři již od začátku školního roku 2013/14. Za dobu své existence centrum uskutečnilo přes 200 kurzů, kterými prošlo téměř 4000 účastníků. Kurzy jsou rozdělené do tří věkových kategorií od šesti, dvanácti a šestnácti let. Díky vlastní laboratoři se lekce konají prakticky denně, někdy dokonce dvakrát. Tým Bioskopu se rozrostl o nové odborníky, díky nimž může rozšířit svůj záběr o nové obory, jako je mikrobiologie, paleontologie nebo antropologie.

Kurzy jsou určené pro třídy o patnácti až třiceti žácích. Jejich délka je přizpůsobená věku účastníků, nejkratší má hodinu a půl a nejdelší trvají pět hodin. Třídě se věnují vždy dva lektoři a vybrané kurzy mohou od února studenti absolvovat i v anglickém jazyce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře