Reklama
reklama

Vyjeďte na Velkomoravské stezky

Milovníky cykloturistiky čeká další zajímavá akce, kterou pro ně připravilo město Břeclav a agentura Liechtenstein Area Agency. V sobotu 4. července se můžete vydat na putování vinařskými stezkami a po stopách slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.

Trasa Břeclav - Mikulčice - Pohansko měří 51 kilometrů. Volný start bude v rozmezí od 9.00 do 10.30 u Velo pavilonu (muzea bicyklů) v břeclavském parku. Na trase bude možné ochutnat vína v rámci Dne otevřených sklepů v Hruškách a v Rodinném vinařství Hana Bartoníková v Mikulčicích. Tam bude připravena i ochutnávka dalších zajímavých produktů - např. vinného želé nebo čokoládových pralinek.

Účastníci cykloakce mohou navštívit archeologickou expozici v Mikulčicích za poloviční vstupné. Po cestě zpět pak mohou navštívit obecní muzeum v Lanžhotě a rozhlédnout se z věže místního kostela. V cíli na Pohansku budou připraveny hry pro děti a o dobrou náladu se postará cimbálová muzika Notečka z Charvátské Nové Vsi. Také zde bude v tento den prohlídka expozice na zámečku za poloviční vstupné.

Cyklopasy s podrobnou mapou trasy získáte v místě startu za 20 Kč. Opravňují účastníky akce ke slevám v rámci programu na trase. Akce je součástí cykloturistického seriálu Krajem vína 2015.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře