Reklama
reklama

TOP vinařským cílem roku se stalo Vinařství Chateau Lednice - Valtické podzemí

Vítězem soutěžní ankety fanoušků tuzemské a hlavně vinařské turistiky o TOP vinařský cíl roku 2013 se stalo Vinařství Chateau Lednice a Valtické podzemí. Druhé místo obsadily Vinné sklepy Valtice, a. s. a bronz získalo Vinařství U Kapličky. Soutěž pořádá Vinařský institut, s.r.o. ve spolupráci s Národním vinařským centrem.

V září a říjnu návštěvníci moravských a českých vinařství a dalších poskytovatelů služeb vinařské turistiky hodnotili navštívené turistické cíle, a vybrali tak společně TOP vinařský cíl 2013. Konečné pořadí deseti nejlepších letošního prvního ročníku je následující:

1. Vinařství Chateau Lednice - Valtické podzemí

2. Vinné sklepy Valtice, a. s.

3. Vinařství U Kapličky

4. Tetur Vladimír

5. SONBERK, a.s.

6. Hotel Kraví hora

7. Vinařství Gotberg, a. s.

8. Bukovanský mlýn

9. Historický sklep Vinařství Lacina

10. Vinařství Petr Skoupil a.s. - Vinařský dům

Vítězné Valtické Podzemí bylo pro veřejnost bylo otevřeno 1. května 2008 a už dva roky na to oživilo starou legendu místních mnichů. V současnosti je zrekonstruováno a celoročně zpřístupněno více než 760 metrů historických podzemních sklepů a chodeb, kam se vejde k pohodlnému posezení či postání u vína více než 300 návštěvníků. Kromě vína nabízí Valtické Podzemí vlastní originální gastronomické speciality, nabízí možnost teplých rautů a speciálních enogastronomických programů.

„Těší mě, že si přední příčky rozdělily velmi různorodé možnosti vinařského vyžití od vinařství tradičních s historickými kořeny, po nová moderní s odvážnou architekturou. Ve výsledcích se mísí zábava, atrakce nebo gastronomie s vážností, klidem a ryzí estetikou. Je to dokladem rozdílného pohledu a požadavků turistů na právě ten jejich TOP vinařský cíl. Důležité je, že ať má turista kritéria jakákoli, najde si na vinařské Moravě a v Čechách bez obtíží to, co je mu nejbližší, “  říká Petr Psotka, ředitel Vinařského institutu, který soutěž pořádá.

Soutěž TOP vinařský cíl 2013 probíhá letos poprvé, ale už podle zájmu hlasujících je jasné, že zde vzniká nová tradice, jak může dát široká veřejnost najevo vinařům svou spokojenost s nabízenými službami a vybrat toho vůbec nejlepšího poskytovatele služeb vinařské turistiky v České republice.

Hlasování probíhalo od 19. 9. 2013 do 31. 10. 2013, tedy v období, kdy vrcholí vinobraní, otevřené sklepy a další vinařské akce, které na sebe váží velký zájem turistů. Letní zážitky z vinařství, sklepů a naučných vinařských atrakcí jsou navíc ještě v živé paměti návštěvníků.   Do soutěže bylo nominováno 103 vinařství a vinných sklepů, které splňují podmínky Certifikace vinařské turistiky Národního vinařského centra.

Slavnostní předání ceny pro TOP vinařský cíl 2013 proběhlo 28. listopadu ve Valtickém Podzemí.

Vinařská turistika v České republice zažívá v posledních několika letech nebývalý rozmach. Do vinařských oblastí České republiky míří každoročně miliony návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat víno přímo u vinaře, tedy tam, kde vzniká. Díky vysoké poptávce se také razantně zvýšila kvalita, množství i rozmanitost poskytovaných služeb, a tedy i potřeba lepší orientace v nabídce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře