Reklama
reklama

TOP vinařským cílem roku se stalo Vinařství Chateau Lednice - Valtické podzemí

Vítězem soutěžní ankety fanoušků tuzemské a hlavně vinařské turistiky o TOP vinařský cíl roku 2013 se stalo Vinařství Chateau Lednice a Valtické podzemí. Druhé místo obsadily Vinné sklepy Valtice, a. s. a bronz získalo Vinařství U Kapličky. Soutěž pořádá Vinařský institut, s.r.o. ve spolupráci s Národním vinařským centrem.

V září a říjnu návštěvníci moravských a českých vinařství a dalších poskytovatelů služeb vinařské turistiky hodnotili navštívené turistické cíle, a vybrali tak společně TOP vinařský cíl 2013. Konečné pořadí deseti nejlepších letošního prvního ročníku je následující:

1. Vinařství Chateau Lednice - Valtické podzemí

2. Vinné sklepy Valtice, a. s.

3. Vinařství U Kapličky

4. Tetur Vladimír

5. SONBERK, a.s.

6. Hotel Kraví hora

7. Vinařství Gotberg, a. s.

8. Bukovanský mlýn

9. Historický sklep Vinařství Lacina

10. Vinařství Petr Skoupil a.s. - Vinařský dům

Vítězné Valtické Podzemí bylo pro veřejnost bylo otevřeno 1. května 2008 a už dva roky na to oživilo starou legendu místních mnichů. V současnosti je zrekonstruováno a celoročně zpřístupněno více než 760 metrů historických podzemních sklepů a chodeb, kam se vejde k pohodlnému posezení či postání u vína více než 300 návštěvníků. Kromě vína nabízí Valtické Podzemí vlastní originální gastronomické speciality, nabízí možnost teplých rautů a speciálních enogastronomických programů.

„Těší mě, že si přední příčky rozdělily velmi různorodé možnosti vinařského vyžití od vinařství tradičních s historickými kořeny, po nová moderní s odvážnou architekturou. Ve výsledcích se mísí zábava, atrakce nebo gastronomie s vážností, klidem a ryzí estetikou. Je to dokladem rozdílného pohledu a požadavků turistů na právě ten jejich TOP vinařský cíl. Důležité je, že ať má turista kritéria jakákoli, najde si na vinařské Moravě a v Čechách bez obtíží to, co je mu nejbližší, “  říká Petr Psotka, ředitel Vinařského institutu, který soutěž pořádá.

Soutěž TOP vinařský cíl 2013 probíhá letos poprvé, ale už podle zájmu hlasujících je jasné, že zde vzniká nová tradice, jak může dát široká veřejnost najevo vinařům svou spokojenost s nabízenými službami a vybrat toho vůbec nejlepšího poskytovatele služeb vinařské turistiky v České republice.

Hlasování probíhalo od 19. 9. 2013 do 31. 10. 2013, tedy v období, kdy vrcholí vinobraní, otevřené sklepy a další vinařské akce, které na sebe váží velký zájem turistů. Letní zážitky z vinařství, sklepů a naučných vinařských atrakcí jsou navíc ještě v živé paměti návštěvníků.   Do soutěže bylo nominováno 103 vinařství a vinných sklepů, které splňují podmínky Certifikace vinařské turistiky Národního vinařského centra.

Slavnostní předání ceny pro TOP vinařský cíl 2013 proběhlo 28. listopadu ve Valtickém Podzemí.

Vinařská turistika v České republice zažívá v posledních několika letech nebývalý rozmach. Do vinařských oblastí České republiky míří každoročně miliony návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat víno přímo u vinaře, tedy tam, kde vzniká. Díky vysoké poptávce se také razantně zvýšila kvalita, množství i rozmanitost poskytovaných služeb, a tedy i potřeba lepší orientace v nabídce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře