Reklama
reklama

Nová vinařská atrakce láká do Pavlova

Už tuto sobotu se v Pavlově slavnostně otevře Pálavská galerie vín - výstava šedesáti nejlepších vín vypěstovaných výhradně na svazích Pálavy. 

Lidé tady budou moci po celý rok ochutnat vzorky od vinařů, jejichž vína pochází z jedné z 57 viničních tratí, které se rozkládají na území sedmi pálavských obcí. To vše pod jednou střechou v nově vybudovaném komplexu U Venuše. Kmotrem Pálavské galerie vín je herec Václav Postránecký.

Galerie bude v sezóně otevřena po celý týden. Lidé si tady budou moci vybrat z několika cenových typů volných degustací. Na místě jim s výběrem vína poradí zkušený sommelier. „Návštěvník si u nás zakoupí časově omezenou vstupenku a bude mít možnost ochutnat kterékoliv z vystavených vín. Lidé se mohou těšit na typické odrůdy Ryzlinku vlašského nebo Pálavy. Velkou výhodou je, že uložené lahve si u nás mohou rovnou zakoupit, a to za stejné ceny jako od vinařů,“ upřesnil vrchní sommelier David Filípek.  Součástí Pálavské galerie je stylový vinný bar, který nabízí místo pro posezení u vína s přáteli, ale také prostor pro pořádání oslav, koncertů, výstav a dalších kulturních akcí.

Pálavská galerie vín se nachází na památkově chráněné ulici Česká, přímo pod zříceninou hradu Děvičky, která je vyhledávaným centrem vinařské turistiky. Sklepní galerie je součástí nového komplexu U Venuše, který tady nahradil původně chátrající budovu. Stavba zahrnuje deset ubytovacích apartmánů a pět zrekonstruovaných sklepů většinou z 18. století. Architektonicky netradičně řešené prostory jsou určeny k soukromým účelům i rozmanitým formám podnikání. Investor si od projektu v hodnotě 40 milionů korun slibuje především posílení turismu, ale také příležitost pro nové podnikatelské záměry.

Oficiální otevření Pálavské galerie vín proběhne v sobotu v 11 hodin, kdy akademický sochař Arnold Bartůněk odhalí v prostorách historického sklepa symbolickou sochu Venuše. Galerii poté pokřtí herec Václav Postránecký. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře