Reklama
reklama

Nejlepším vínem mikulovské podoblasti je Chardonnay. Bude i na vinobraní

Nejlepším vínem mikulovské vinařské podoblasti je Chardonnay Terroir, pozdní sběr 2011 z vinařské obce Dobré pole a viniční tratě Brodské Zámeckého vinařství Bzenec s. r. o. Víno uspělo v konkurenci 431 vzorků vín. Své vítěze v Národní soutěži vín už zná i slovácká podoblast a Čechy.

Vítězné Chardonnay Terroir, pozdní sběr 2011 se stalo na Mikulovsku kromě Šampiona také vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín s původem hroznů v mikulovské vinařské podoblasti. "Jsme velmi rádi a těší nás, že v tak tvrdé konkurenci uspělo právě naše Chardonnay, jež se představilo intenzivní vůni exotického ovoce a v plné a mohutné chuti jsou cítit tóny ananasu a banánu," uvedl Petr Ptáček, hlavní technolog Zámeckého vinařství Bzenec.

Do Národní soutěže vín z mikulovské podoblasti bylo přihlášeno 431 vzorků vín. Odborná komise na základě dosažených bodů udělila vedle titulů Šampiona a vítězů kategorií také 52 zlatých, 85 stříbrných a tři bronzové medaile a 331 nominací do Salonu vín.

Postupující vína z mikulovské vinařské podoblasti se v dalším kole sejdou s nejlepšími víny z velkopavlovické, slovácké a znojemské vinařské podoblasti a z vinařské oblasti Čechy. Celostátní výsledky Národní soutěže bývají známy na přelomu roku. "Klimatické podmínky Mikulovska tradičně přejí bílým vínům, která jsou odsud pověstná, ale v letošním ročníku soutěže porota velmi oceňovala také velmi vysokou kvalitu červených vín," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Výstava všech soutěžní vín z mikulovské podoblasti se uskuteční od 6. do 8. září v rámci Pálavského vinobraní na zámku v Mikulově.

Šampion a vítězové kategorií: Bílá vína suchá a polosuchá: Chardonnay Terroir, pozdní sběr 2011 - Zámecké vinařství Bzenec s. r. o. Bílá polosladká: Chardonnay, výběr z hroznů 2011 - Nové Vinařství, a. s. Sladká vína: Tramín červený, slámové víno 2010 - ZD Sedlec. Růžová vína: Zweigeltrebe rosé, pozdní sběr 2012 - Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické. Červená vína suchá a polosuchá: Frankovka, výběr z hroznů 2011 - VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a. s. Polosladká: Rulandské modré barrique, výběr z bobulí 2011 - Vinařství Štěpán Maňák. Sekty: Sekt Chardonnay & Ryzlink vlašský, jakostní šumivé víno 2010 - Tanzberg Mikulov, a. s. Nejlepší kolekce: Zámecké vinařství Bzenec s. r. o.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře