Reklama
reklama

Nejlepším vínem mikulovské podoblasti je Chardonnay. Bude i na vinobraní

Nejlepším vínem mikulovské vinařské podoblasti je Chardonnay Terroir, pozdní sběr 2011 z vinařské obce Dobré pole a viniční tratě Brodské Zámeckého vinařství Bzenec s. r. o. Víno uspělo v konkurenci 431 vzorků vín. Své vítěze v Národní soutěži vín už zná i slovácká podoblast a Čechy.

Vítězné Chardonnay Terroir, pozdní sběr 2011 se stalo na Mikulovsku kromě Šampiona také vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín s původem hroznů v mikulovské vinařské podoblasti. "Jsme velmi rádi a těší nás, že v tak tvrdé konkurenci uspělo právě naše Chardonnay, jež se představilo intenzivní vůni exotického ovoce a v plné a mohutné chuti jsou cítit tóny ananasu a banánu," uvedl Petr Ptáček, hlavní technolog Zámeckého vinařství Bzenec.

Do Národní soutěže vín z mikulovské podoblasti bylo přihlášeno 431 vzorků vín. Odborná komise na základě dosažených bodů udělila vedle titulů Šampiona a vítězů kategorií také 52 zlatých, 85 stříbrných a tři bronzové medaile a 331 nominací do Salonu vín.

Postupující vína z mikulovské vinařské podoblasti se v dalším kole sejdou s nejlepšími víny z velkopavlovické, slovácké a znojemské vinařské podoblasti a z vinařské oblasti Čechy. Celostátní výsledky Národní soutěže bývají známy na přelomu roku. "Klimatické podmínky Mikulovska tradičně přejí bílým vínům, která jsou odsud pověstná, ale v letošním ročníku soutěže porota velmi oceňovala také velmi vysokou kvalitu červených vín," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Výstava všech soutěžní vín z mikulovské podoblasti se uskuteční od 6. do 8. září v rámci Pálavského vinobraní na zámku v Mikulově.

Šampion a vítězové kategorií: Bílá vína suchá a polosuchá: Chardonnay Terroir, pozdní sběr 2011 - Zámecké vinařství Bzenec s. r. o. Bílá polosladká: Chardonnay, výběr z hroznů 2011 - Nové Vinařství, a. s. Sladká vína: Tramín červený, slámové víno 2010 - ZD Sedlec. Růžová vína: Zweigeltrebe rosé, pozdní sběr 2012 - Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické. Červená vína suchá a polosuchá: Frankovka, výběr z hroznů 2011 - VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a. s. Polosladká: Rulandské modré barrique, výběr z bobulí 2011 - Vinařství Štěpán Maňák. Sekty: Sekt Chardonnay & Ryzlink vlašský, jakostní šumivé víno 2010 - Tanzberg Mikulov, a. s. Nejlepší kolekce: Zámecké vinařství Bzenec s. r. o.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře