Reklama
reklama

Nealkoholické víno má dobrý buket, laik nepozná, že v něm není alkohol

Už jste vyzkoušeli dealkoholizované víno? Pokud ano, tak víte, že chutná stejně dobře jako běžné víno, akorát neobsahuje alkohol, což ocení všichni, kdo alkohol nevyhledávají nebo nesmí. Nealko víno si můžete vychutnávat samotné, nebo si z něj připravit báječné osvěžující letní drinky.

Vinař Miloš Michlovský z Rakvic se pustil do výroby nealkoholického a nízkoalkoholického vína. Tento unikátní produkt pro mnohé na první pohled vypadá jako holý nesmysl, avšak experti se domnívají, že má u nás podobně slibnou budoucnost, jako třeba nealkoholické pivo. Taky mu dříve nikdo nevěřil a teď si obzvláště mezi řidiči nachází čím dál více příznivců.

Podle Miloše Michlovského jde o unikátní technologii zejména v tom, že sice bude z vína odstraněn alkohol, ale současně bude plně zachována jeho chuť. To vše díky speciální vakuové dvoufázové odparce, která dokáže aroma oddělit a v další fázi jej pak zase zpět vrátit.

"U piva také dříve nikdo nevěřil, že jeho nealkoholická verze může mít úspěch. Podobné víno může být stejně úspěšné, toto pole na trhu je určitě ještě nepokryté," uvedl Mojmír Baroň z katedry vinohradnictví a vinařství Mendelovy univerzity. "Buket je pro laika velice podobný. Chuťově tam samozřejmě chybí alkohol, ale komplexně by laik asi těžko odhadoval, kolik alkoholu to má, nebo jestli tam vůbec je," poznamenal po ochutnání akademik.

V Rakvicích se nyní  prodává rosé bez alkoholu. Má 0,45 procent alkoholu. „Nejdříve jsme naplnili dva tisíce lahví, nyní jich bude asi deset tisíc. Zatím děláme pološumivé a perlivé rosé, protože je po něm poptávka, ale chci zkusit i nealkoholické červené,“ dodal Michlovský.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře