Reklama
reklama

Nealkoholické víno má dobrý buket, laik nepozná, že v něm není alkohol

Už jste vyzkoušeli dealkoholizované víno? Pokud ano, tak víte, že chutná stejně dobře jako běžné víno, akorát neobsahuje alkohol, což ocení všichni, kdo alkohol nevyhledávají nebo nesmí. Nealko víno si můžete vychutnávat samotné, nebo si z něj připravit báječné osvěžující letní drinky.

Vinař Miloš Michlovský z Rakvic se pustil do výroby nealkoholického a nízkoalkoholického vína. Tento unikátní produkt pro mnohé na první pohled vypadá jako holý nesmysl, avšak experti se domnívají, že má u nás podobně slibnou budoucnost, jako třeba nealkoholické pivo. Taky mu dříve nikdo nevěřil a teď si obzvláště mezi řidiči nachází čím dál více příznivců.

Podle Miloše Michlovského jde o unikátní technologii zejména v tom, že sice bude z vína odstraněn alkohol, ale současně bude plně zachována jeho chuť. To vše díky speciální vakuové dvoufázové odparce, která dokáže aroma oddělit a v další fázi jej pak zase zpět vrátit.

"U piva také dříve nikdo nevěřil, že jeho nealkoholická verze může mít úspěch. Podobné víno může být stejně úspěšné, toto pole na trhu je určitě ještě nepokryté," uvedl Mojmír Baroň z katedry vinohradnictví a vinařství Mendelovy univerzity. "Buket je pro laika velice podobný. Chuťově tam samozřejmě chybí alkohol, ale komplexně by laik asi těžko odhadoval, kolik alkoholu to má, nebo jestli tam vůbec je," poznamenal po ochutnání akademik.

V Rakvicích se nyní  prodává rosé bez alkoholu. Má 0,45 procent alkoholu. „Nejdříve jsme naplnili dva tisíce lahví, nyní jich bude asi deset tisíc. Zatím děláme pološumivé a perlivé rosé, protože je po něm poptávka, ale chci zkusit i nealkoholické červené,“ dodal Michlovský.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře