Reklama
reklama

Moravské vinařské stezky bojují o titul nejlepší destinace v České republice

Agentura CzechTourism odstartovala soutěž s názvem DestinaCZE 2013 o nejlepší turistickou destinaci České republiky. Do pěti finálových kategorií se dostalo celkem 25 destinací či nabídek. Do finále kategorie s názvem Trendy destinace byly nominovány i Moravské vinařské stezky, jejichž koordinátorem je Nadace Partnerství. Finálovými konkurenty jsou Lipno, Pivní stezky Plzeňského kraje, Broumovsko a síť singltrackových tras s názvem Rychlebské stezky. O vítězi rozhodne veřejné hlasování na oficiálních stránkách www.destinacze2013.cz.

„Do finálového kola navrhla Moravské vinařské stezky Centrála cestovního ruchu Jižní Morava a nás velmi těší, že poté odborná porota vybrala stezky do nejužšího výběru,“ říká koordinátor Moravských vinařských stezek Luboš Kala z Nadace Partnerství. 

Moravské vinařské stezky mají za sebou již třináct let existence, během kterých se staly jedním z nejoblíbenějších cykloturistických produktů u nás. „Vinařské stezky jsou super destinací s nečekanou rozmanitostí terénů i turistických atraktivit. Rovinaté Znojemsko, zvlněná krajina Modrých Hor kolem Velkých Pavlovic, strmé vinohrady na svazích Pálavy- všechny části mají ze sedla kola svoje kouzlo. K tomu všemu  patří jedinečná atmosféra vinných sklepů, setkání s vinaři a moravská vína. Málokoho by tato kombinace nenalákala,“ říká Luboš Kala.

Podle odborníka na vinařskou turistiku, ing. Juraje Flamika, lákají Moravské vinařské stezky zejména návštěvníky, kteří vyznávají aktivní způsob života a zároveň mají úctu k tradicím a historii. „Právě tyto dva aspekty totiž vinařské stezky propojují. Zároveň je velmi důležitý fakt, že se s počtem návštěvníkům rozšiřuje a zkvalitňuje i nabídka služeb,“ doplňuje Flamik a jeho slova potvrzuje například i počet zařízení s certifikací Cyklisté vítáni na jižní Moravě. Těch je tu v současné době více jak 200, což je nejvíce z celé České republiky.    

Soutěž DestinaCZE 2013 volně navazuje na ceny portálu Kudy z Nudy, které byly udělovány od roku 2009.

Hlasování probíhá na internetových stránkách www.destinacze2013.cz a každý hlasující má k dispozici 10 hlasů. Může je dát všechny jednomu svému favoritovi, nebo je rozdělit libovolně mezi více soutěžících subjektů v kterékoliv z 5 kategorií. Každý týden bude vylosováno pět hlasujících, kteří budou odměněni zajímavými výhrami. Navíc mají účastníci možnost zúčastnit se soutěže o hlavní výhru – voucher na pobyt u vítěze v kategorii „Cítit se jako doma“ v hodnotě 10 tisíc korun. Stačí odpovědět během registrace na tipovací otázku „Kolik lidí bude v soutěži DestinaCZe 2013 hlasovat?“ Vyhlášení výsledků proběhne během slavnostního večera při oslavách 20 let existence agentury CzechTourism v polovině prosince 2013.       

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře