Reklama
reklama

Moravské vinařské stezky bojují o titul nejlepší destinace v České republice

Agentura CzechTourism odstartovala soutěž s názvem DestinaCZE 2013 o nejlepší turistickou destinaci České republiky. Do pěti finálových kategorií se dostalo celkem 25 destinací či nabídek. Do finále kategorie s názvem Trendy destinace byly nominovány i Moravské vinařské stezky, jejichž koordinátorem je Nadace Partnerství. Finálovými konkurenty jsou Lipno, Pivní stezky Plzeňského kraje, Broumovsko a síť singltrackových tras s názvem Rychlebské stezky. O vítězi rozhodne veřejné hlasování na oficiálních stránkách www.destinacze2013.cz.

„Do finálového kola navrhla Moravské vinařské stezky Centrála cestovního ruchu Jižní Morava a nás velmi těší, že poté odborná porota vybrala stezky do nejužšího výběru,“ říká koordinátor Moravských vinařských stezek Luboš Kala z Nadace Partnerství. 

Moravské vinařské stezky mají za sebou již třináct let existence, během kterých se staly jedním z nejoblíbenějších cykloturistických produktů u nás. „Vinařské stezky jsou super destinací s nečekanou rozmanitostí terénů i turistických atraktivit. Rovinaté Znojemsko, zvlněná krajina Modrých Hor kolem Velkých Pavlovic, strmé vinohrady na svazích Pálavy- všechny části mají ze sedla kola svoje kouzlo. K tomu všemu  patří jedinečná atmosféra vinných sklepů, setkání s vinaři a moravská vína. Málokoho by tato kombinace nenalákala,“ říká Luboš Kala.

Podle odborníka na vinařskou turistiku, ing. Juraje Flamika, lákají Moravské vinařské stezky zejména návštěvníky, kteří vyznávají aktivní způsob života a zároveň mají úctu k tradicím a historii. „Právě tyto dva aspekty totiž vinařské stezky propojují. Zároveň je velmi důležitý fakt, že se s počtem návštěvníkům rozšiřuje a zkvalitňuje i nabídka služeb,“ doplňuje Flamik a jeho slova potvrzuje například i počet zařízení s certifikací Cyklisté vítáni na jižní Moravě. Těch je tu v současné době více jak 200, což je nejvíce z celé České republiky.    

Soutěž DestinaCZE 2013 volně navazuje na ceny portálu Kudy z Nudy, které byly udělovány od roku 2009.

Hlasování probíhá na internetových stránkách www.destinacze2013.cz a každý hlasující má k dispozici 10 hlasů. Může je dát všechny jednomu svému favoritovi, nebo je rozdělit libovolně mezi více soutěžících subjektů v kterékoliv z 5 kategorií. Každý týden bude vylosováno pět hlasujících, kteří budou odměněni zajímavými výhrami. Navíc mají účastníci možnost zúčastnit se soutěže o hlavní výhru – voucher na pobyt u vítěze v kategorii „Cítit se jako doma“ v hodnotě 10 tisíc korun. Stačí odpovědět během registrace na tipovací otázku „Kolik lidí bude v soutěži DestinaCZe 2013 hlasovat?“ Vyhlášení výsledků proběhne během slavnostního večera při oslavách 20 let existence agentury CzechTourism v polovině prosince 2013.       

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře