Reklama
reklama

Timbex: chytré řešení při stavbě domu

I když se svět okolo neustále mění, jsou věci, které zůstávají stále stejné. Lidé odjakživa potřebují střechu nad hlavou, chtějí domov, kam se budou rádi vracet, kde budou relaxovat a trávit čas s rodinou.

S unikátní technologii Timbex získáte kvalitní, stabilní a ekonomicky výhodné bydlení, s nímž při promyšleném návrhu hravě dosáhnete i na řešení pasivních domů. Díky vzdušnosti interiéru a tenkým stěnám můžete také využít užitný prostor navíc. Nová technologie Timbex v sobě spojuje dřevo a beton, přičemž z obojího si vybírá jen ty nejlepší vlastnosti. Nosnou kostru stavby tvoří železobetonový skelet, opláštění včetně zastřešení je pak řešeno sendvičovou rámovou dřevostavbou. Proč sendvičovou? Protože se kromě ze dřeva skládá například také z několika druhů tepelné izolace, čímž zajistí příjemné podmínky v každé roční době a ušetří vám nemalé peníze.

Volnost nade vše

Prostorové řešení konstrukcí Timbex lze označit jedním slovem, které vypovídá za vše: volnost. Volnost v zařízení interiéru i volnost v řešení fasády. Uvnitř domu vás totiž nečekají žádné vnitřní nosné stěny, pouze pár subtilních sloupů. Máte tedy zcela volnou ruku a můžete buď sami, nebo ve spolupráci s bytovým architektem vyčarovat moderní, rustikální, atypický či jiný interiér. Kreativitě se v tomto případě meze nekladou. Kouzlit se dá i při řešení fasády, kdy materiál užijete při opláštění domu. Je libo dřevo, omítku, obklady? Můžete mít vše. Libovolné tvarové variace z dřevěných prvků na opláštění tak mohou být rájem pro kreativní, nekonvenční i zcela avantgardní návrháře.

Mráz není překážka

Každý, kdo někdy stavěl dům, ví, že na povětrnostních podmínkách záleží. Jakékoli extrémní teploty nedělají použitému stavebnímu materiálu dobře, proto se stavba musí často přerušit i na delší čas. Přelomová technologie Timbex se těmto problémům elegantně vyhýbá. Předchystané prefabrikované dílce –betonové i dřevěné konstrukce – umožňují vysoce přesnou suchou montáž, takže stavět můžete klidně i v zimě. A co víc, díky předchozí přípravě betonových dílců se vyhnete vlhkosti, kterou obvykle vysychání betonu způsobuje. „Mokrý proces“ proběhne ještě ve výrobně, k vám se dostane pouze materiál okamžitě připravený k použití. Po dostavbě se tedy můžete ihned nastěhovat beze strachu před plísní či poškozením nábytku. A obávat se nemusíte ani živlů. Železobeton v konstrukci zajišťuje vynikající pevnost a stabilitu domu, proto si na váš rodinný dům nepřijdou povodně, požáry ani zemětřesení.

Síla spojení

Spojení výhod dřeva a betonu přináší novou technologii pro chytrá a netradiční řešení při stavbě rodinných domů, přestavbách i přístavbách. Stavební systém Timbex je logickou, ekologickou i ekonomickou jedničkou na trhu a ideálním prostředkem k tomu, aby se z vašeho domu mohl stát skutečný domov.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře