Reklama
reklama

Timbex: chytré řešení při stavbě domu

I když se svět okolo neustále mění, jsou věci, které zůstávají stále stejné. Lidé odjakživa potřebují střechu nad hlavou, chtějí domov, kam se budou rádi vracet, kde budou relaxovat a trávit čas s rodinou.

S unikátní technologii Timbex získáte kvalitní, stabilní a ekonomicky výhodné bydlení, s nímž při promyšleném návrhu hravě dosáhnete i na řešení pasivních domů. Díky vzdušnosti interiéru a tenkým stěnám můžete také využít užitný prostor navíc. Nová technologie Timbex v sobě spojuje dřevo a beton, přičemž z obojího si vybírá jen ty nejlepší vlastnosti. Nosnou kostru stavby tvoří železobetonový skelet, opláštění včetně zastřešení je pak řešeno sendvičovou rámovou dřevostavbou. Proč sendvičovou? Protože se kromě ze dřeva skládá například také z několika druhů tepelné izolace, čímž zajistí příjemné podmínky v každé roční době a ušetří vám nemalé peníze.

Volnost nade vše

Prostorové řešení konstrukcí Timbex lze označit jedním slovem, které vypovídá za vše: volnost. Volnost v zařízení interiéru i volnost v řešení fasády. Uvnitř domu vás totiž nečekají žádné vnitřní nosné stěny, pouze pár subtilních sloupů. Máte tedy zcela volnou ruku a můžete buď sami, nebo ve spolupráci s bytovým architektem vyčarovat moderní, rustikální, atypický či jiný interiér. Kreativitě se v tomto případě meze nekladou. Kouzlit se dá i při řešení fasády, kdy materiál užijete při opláštění domu. Je libo dřevo, omítku, obklady? Můžete mít vše. Libovolné tvarové variace z dřevěných prvků na opláštění tak mohou být rájem pro kreativní, nekonvenční i zcela avantgardní návrháře.

Mráz není překážka

Každý, kdo někdy stavěl dům, ví, že na povětrnostních podmínkách záleží. Jakékoli extrémní teploty nedělají použitému stavebnímu materiálu dobře, proto se stavba musí často přerušit i na delší čas. Přelomová technologie Timbex se těmto problémům elegantně vyhýbá. Předchystané prefabrikované dílce –betonové i dřevěné konstrukce – umožňují vysoce přesnou suchou montáž, takže stavět můžete klidně i v zimě. A co víc, díky předchozí přípravě betonových dílců se vyhnete vlhkosti, kterou obvykle vysychání betonu způsobuje. „Mokrý proces“ proběhne ještě ve výrobně, k vám se dostane pouze materiál okamžitě připravený k použití. Po dostavbě se tedy můžete ihned nastěhovat beze strachu před plísní či poškozením nábytku. A obávat se nemusíte ani živlů. Železobeton v konstrukci zajišťuje vynikající pevnost a stabilitu domu, proto si na váš rodinný dům nepřijdou povodně, požáry ani zemětřesení.

Síla spojení

Spojení výhod dřeva a betonu přináší novou technologii pro chytrá a netradiční řešení při stavbě rodinných domů, přestavbách i přístavbách. Stavební systém Timbex je logickou, ekologickou i ekonomickou jedničkou na trhu a ideálním prostředkem k tomu, aby se z vašeho domu mohl stát skutečný domov.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře