Reklama
reklama

Skončila topná sezóna. Lidé už přemýšlí jak mohou v příštím roce ušetřit

Skončila topná sezóna, lidé vypínají kotle a začínají přemýšlet co udělat pro příští zimu, aby jim klesly náklady na vytápění. Rozhovor na toto téma poskytl Milan Kubíček ze společnosti Thermona.

Co tedy nyní po skončení sezóny musí lidé udělat?

Letošní zima byla opravdu specifická. Byla milosrdná k našim peněženkám, ale už příští zima taková být nemusí, a to by si lidé měli uvědomit. Měli by zhodnotit stav domu, či bytu, ve kterém žijí. Kde jim teplo uniká a těmto únikům zamezit. Další neméně důležitou stránkou, na kterou se však často zapomíná, je zhodnocení stavu kotle, topného systému. Prohlídka kotle a vyčištění včetně seřízení spalování servisním technikem je podmínkou efektivního provozu, zvláště pak jedná-li se o kotel kondenzační. Tyto úkony je potřeba provést v předstihu před začátkem topné sezóny, nejlépe v jarních měsících, kdy servisní technici nejsou zdaleka tak vytížení jako je tomu například na podzim, kdy mnohdy technici z nedostatku času, tyto preventivní prohlídky odmítají.

Na koho se mohou lidé obracet?

Každý výrobce či dovozce kotlů má na svých webových stránkách seznam autorizovaných servisních techniků. Je však dobré mít svého „dvorního“ servisáka, který chodí servisovat kotel pravidelně. Pokud pak vlastní zákazník kotel od nás, může se na nás směle obrátit a my mu poradíme, na koho se mohou v okolí svého bydliště obrátit. Máme totiž smluvní servisní organizace po celé České republice.

Jaké možnosti při snížení cen za topení mají lidé, kteří bydlí ve starších domech?

Zateplením snížit tepelné ztráty domu a udržovat topný systém a zdroj tepla v takovém stavu, aby morálně nezastaral. Ovšem neřestí mnohých dodavatelů a výrobců kotlů, zvláště pak ze zahraničí je to, že při prodeji nabídnou nízkou cenu zařízení a pak vydělávají na náhradních dílech. Naše společnost nabízí uživatelům našich výrobků prostřednictvím sítě autorizovaných servisních techniků kotlů nejnižší cenu náhradních dílů na trhu.

Co může nabídnout společnost Thermona ještě nabídnout?

Naší hlavní činností zůstává výroba kotlů. Vyrábíme plynové kotle, elektrokotle, dodáváme i velké množství příslušenství pro ohřev vody, vytápění jako jsou solární panely, zásobníky teplé vody, komponenty pro odtah spalin, regulace. Naše potenciální zákazníky by mohlo zajímat, že od 1. 4. 2014 jsme snížili ceníkové ceny kotlů až o 13%. Novou službou pro naše zákazníky je možnost výměny kotle na splátky. Jedná se o akci, která umožní topit našim novým zákazníkům v novém úsporném kotli bez potřebné hotovosti. Jsme schopni zasplátkovat nejen nové zařízení, ale také práce a příslušenství, které jsou s výměnou kotle spojeny. Jsme schopni takto financovat např. kotle na pevná paliva nebo solární systém.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře