Reklama
reklama

Skončila topná sezóna. Lidé už přemýšlí jak mohou v příštím roce ušetřit

Skončila topná sezóna, lidé vypínají kotle a začínají přemýšlet co udělat pro příští zimu, aby jim klesly náklady na vytápění. Rozhovor na toto téma poskytl Milan Kubíček ze společnosti Thermona.

Co tedy nyní po skončení sezóny musí lidé udělat?

Letošní zima byla opravdu specifická. Byla milosrdná k našim peněženkám, ale už příští zima taková být nemusí, a to by si lidé měli uvědomit. Měli by zhodnotit stav domu, či bytu, ve kterém žijí. Kde jim teplo uniká a těmto únikům zamezit. Další neméně důležitou stránkou, na kterou se však často zapomíná, je zhodnocení stavu kotle, topného systému. Prohlídka kotle a vyčištění včetně seřízení spalování servisním technikem je podmínkou efektivního provozu, zvláště pak jedná-li se o kotel kondenzační. Tyto úkony je potřeba provést v předstihu před začátkem topné sezóny, nejlépe v jarních měsících, kdy servisní technici nejsou zdaleka tak vytížení jako je tomu například na podzim, kdy mnohdy technici z nedostatku času, tyto preventivní prohlídky odmítají.

Na koho se mohou lidé obracet?

Každý výrobce či dovozce kotlů má na svých webových stránkách seznam autorizovaných servisních techniků. Je však dobré mít svého „dvorního“ servisáka, který chodí servisovat kotel pravidelně. Pokud pak vlastní zákazník kotel od nás, může se na nás směle obrátit a my mu poradíme, na koho se mohou v okolí svého bydliště obrátit. Máme totiž smluvní servisní organizace po celé České republice.

Jaké možnosti při snížení cen za topení mají lidé, kteří bydlí ve starších domech?

Zateplením snížit tepelné ztráty domu a udržovat topný systém a zdroj tepla v takovém stavu, aby morálně nezastaral. Ovšem neřestí mnohých dodavatelů a výrobců kotlů, zvláště pak ze zahraničí je to, že při prodeji nabídnou nízkou cenu zařízení a pak vydělávají na náhradních dílech. Naše společnost nabízí uživatelům našich výrobků prostřednictvím sítě autorizovaných servisních techniků kotlů nejnižší cenu náhradních dílů na trhu.

Co může nabídnout společnost Thermona ještě nabídnout?

Naší hlavní činností zůstává výroba kotlů. Vyrábíme plynové kotle, elektrokotle, dodáváme i velké množství příslušenství pro ohřev vody, vytápění jako jsou solární panely, zásobníky teplé vody, komponenty pro odtah spalin, regulace. Naše potenciální zákazníky by mohlo zajímat, že od 1. 4. 2014 jsme snížili ceníkové ceny kotlů až o 13%. Novou službou pro naše zákazníky je možnost výměny kotle na splátky. Jedná se o akci, která umožní topit našim novým zákazníkům v novém úsporném kotli bez potřebné hotovosti. Jsme schopni zasplátkovat nejen nové zařízení, ale také práce a příslušenství, které jsou s výměnou kotle spojeny. Jsme schopni takto financovat např. kotle na pevná paliva nebo solární systém.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře