Reklama
reklama

Studentkám z Brna dává rady pro finále návrhářka Liběna Rochová

Druhý ročník soutěže pro mladé návrháře Hamé Sweet Fashion už zná své finalisty. Z více než 300 přihlášených „ovocných“ modelů vybrala odborná porota desítku nejlepších kolekcí, které se představí na slavnostním finálovém galavečeru 5. listopadu v Praze. Do finále postoupila se svými návrhy i dvojice studentek z Brna Gabriela Samková a Michale Mathonová. Obě se ve čtvrtek 2. října zúčastnily konzultace s přední českou návrhářkou Liběnou Rochovou.

Ve finále se hosté se mohou těšit na oděvy připomínající dokonale nedokonalé borůvky, hříšné jablko, roztékající se jahody nebo sladkou meruňku. Vítěz kromě neopakovatelného zážitku získá také odměnu 50 tisíc korun a zajímavé ceny čekají i na další soutěžící.

Do soutěže Hamé Sweet Fashion se mohli od dubna hlásit všichni studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol z Česka i ze Slovenska. Jejich úkolem bylo navrhnout modely, které svým tvarem, barvou či příchutí připomínají ovoce, nebo tyto plody dokonce přímo obsahují. Soutěž již podruhé vyhlásila potravinářská společnost Hamé, přední český producent kvalitních džemů s vysokým podílem ovoce.

Do finále 2. ročníku soutěže Hamé Sweet Fashion postupují:

  • Milan Flíček, Obchodní akademie, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třeboň, kolekce „Mňamí“
  • Martin Franček, Technická univerzita v Liberci, kolekce „Hriešne ovocie“
  • Nikola Susová, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, kolekce „Strawberries Juicer“
  • Gabriela Samková, Střední škola umění a designu, stylu a mody a Vyšší odborná škola Brno, kolekce „Sladká a Svěží“
  • Michaela Mathonová, Střední škola umění a designu, stylu a mody a Vyšší odborná škola Brno, kolekce „Juicy Splash“
  • Zdeněk Janoušek, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kolekce „Tropické ovoce“
  • Petra Zákoucká, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kolekce „Struktury“
  • Valérie Jurčíková a Lucie Jašková, Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště, kolekce „Twisted Lime“
  • Pavol Dendis, Technická univerzita v Liberci, kolekce „Strange Fruits“
  • Linda Havrlíková, Technická univerzita v Liberci, kolekce „JAMMIN/ "džemování"

  

Gabriela Samková a Michaela Mathonova. Foto: PR Medea

Soutěžící hodnotila odborná porota vedená známou českou oděvní designérkou Liběnou Rochovou. „Vybírám adepty s kreativním myšlením, citem pro oděvní formu, kteří přináší osobitý pohled na oděv. I když mezi přihlášenými pracemi byly některé na nízké úrovni, jak kresebně tak návrhy modelů, bylo určitě z čeho vybírat. Mnozí soutěžící dodali zdařilé výtvarné prezentace s detailním popisem a vzorky látek a jsem zvědavá, jak své zajímavé nápady dokážou zrealizovat a vytvořit skutečný inspirativní oděvní model,“ shrnula proces volby finalistů Liběna Rochová, která se s finalisty již osobně setkala a poskytla jim cenné rady. Soutěž Hamé Sweet Fashion podle ní jen potvrdila, že je velký rozdíl mezi studenty uměleckých škol a těch neuměleckých.

Finále soutěže i s atraktivní módní přehlídkou pánských i dámských „sladce neřestných“ modelů proběhne 5. listopadu 2014 v Praze ve stylových prostorách národní kulturní památky Muzeum Stará Čistírna. Ve finálové porotě soutěže zasednou mimo jiné Česká Miss 2009 Iveta Vít Lutovská nebo biatlonová reprezentantka a dvojnásobná olympijská medailistka Gabriela Soukalová, mezi jejíž velké koníčky patří právě móda. Večerem bude provázet herec a moderátor Roman Vojtek.

Z desítky finalistů porota v průběhu finálového galavečera vybere tři nejlepší. Společnost Hamé pak vítěze odmění 50 tisíci korunami. Druhý v pořadí si odnese 25 tisíc a třetí 10 tisíc korun.

„Myslím, že se loňský premiérový ročník Hamé Sweet Fashion velmi povedl. Podpořili jsme rozvoj mladých nadějných osobností a umožnili vznik některých opravdu zajímavých modelů. Také letos chceme co nejvíce povzbudit kreativitu mladých a už teď se těším na finálový galavečer a na ovocné kolekce, se kterými přijdou soutěžící,“ řekl generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

Pro své favority mohou nyní hlasovat také fanoušci na facebookovém profilu Sladká neřest. Jeho prostřednictvím mezi finalisty vyberou vítěze speciální ceny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře