Reklama
reklama

Ovocné modely mladých návrhářů bude hodnotit i oděvní designérka Liběna Rochová

V porotě prvního ročníku soutěže Hamé Sweet Fashion, jež je určená mladým návrhářům z Česka a Slovenska, zasedne pětice odborníků na slovo vzatých. Mezi těmi, kteří budou hodnotit ovocné modely mladých talentů, nebude chybět brněnská designérka Liběna Rochová, nebo oděvní výtvarník a stylista Česlav Jaroš.

Neobvyklá soutěž Hamé Sweet Fashion, kterou vyhlásila potravinářská společnost Hamé, je určená pro studenty oděvních a uměleckých středních, vyšších odborných a vysokých škol. Jejich úkolem je navrhnout modely, které připomínají ovoce ať již tvarem, barvou či příchutí, nebo sladké plody dokonce přímo obsahují.

„Hamé Sweet Fashion ukazuje, že umíme realizovat i odvážné a invenční projekty. Spojení ovoce a módy vnímám jako logické. Ovocné plody jsou úžasná potravina a jsou nejen velmi chutné a zdravé, ale také krásné na pohled. Proto jsme se rozhodli uskutečnit tuto kreativní soutěž o zajímavé ceny a dát šanci mladým českým a slovenským návrhářům, kteří tak mohou předvést, co v nich je,“ vysvětluje Martin Štrupl, generální ředitel společnosti Hamé. 

Mladí návrháři se mohli se svými návrhy hlásit do 14. srpna jako jednotlivci, ale také ve dvojicích a trojicích. Všechny přihlášené návrhy posoudí odborná porota v čele s přední českou oděvní designérkou Liběnou Rochovou, která pochází a pracuje v Brně, a vybere z nich ty nejlepší, které postoupí do finále.

Vybrané modely pak na začátku října na slavnostním galavečeru Hamé Sweet Fashion Show v Praze ve stylových prostorách národní kulturní památky Ekotechnického muzea předvedou mimo jiné finalistky letošního ročníku Miss Academia. Porota posílená mj. o známé celebrity z návrhů modelů na místě vybere tři nejlepší. Společnost Hamé pak vítěze odmění 50 tisíci korunami. Druhý v pořadí si odnese 25 tisíc a třetí 10 tisíc korun.

Garantem soutěže je oděvní designérka Zuzana Veselá, která sama v roce 2001 v Číně uspěla v soutěži mladých návrhářů s názvem Human Cup. „Oděvní soutěže jsou dle mého názoru velmi dobrým místem pro vzájemnou konfrontaci mladých designéru. S radostí jsem přivítala, že právě české firma Hamé chce podporovat nadějné tváře oděvního návrhářství,“ říká Veselá.

Velmi specificky zaměřenou soutěž hodnotí Veselá kladně. „Ovoce a móda to je velmi krásné spojení, ze kterého může vzejít mnoho sladkého, nebo také kyselého. Nikdy nevíte, do čeho si kousnete,“ dodává.

Podrobná pravidla celé soutěže Hamé Sweet Fashion a další informace naleznete na internetových stránkách sladkanerest.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Komentáře