Reklama
reklama

Ovocné modely mladých návrhářů bude hodnotit i oděvní designérka Liběna Rochová

V porotě prvního ročníku soutěže Hamé Sweet Fashion, jež je určená mladým návrhářům z Česka a Slovenska, zasedne pětice odborníků na slovo vzatých. Mezi těmi, kteří budou hodnotit ovocné modely mladých talentů, nebude chybět brněnská designérka Liběna Rochová, nebo oděvní výtvarník a stylista Česlav Jaroš.

Neobvyklá soutěž Hamé Sweet Fashion, kterou vyhlásila potravinářská společnost Hamé, je určená pro studenty oděvních a uměleckých středních, vyšších odborných a vysokých škol. Jejich úkolem je navrhnout modely, které připomínají ovoce ať již tvarem, barvou či příchutí, nebo sladké plody dokonce přímo obsahují.

„Hamé Sweet Fashion ukazuje, že umíme realizovat i odvážné a invenční projekty. Spojení ovoce a módy vnímám jako logické. Ovocné plody jsou úžasná potravina a jsou nejen velmi chutné a zdravé, ale také krásné na pohled. Proto jsme se rozhodli uskutečnit tuto kreativní soutěž o zajímavé ceny a dát šanci mladým českým a slovenským návrhářům, kteří tak mohou předvést, co v nich je,“ vysvětluje Martin Štrupl, generální ředitel společnosti Hamé. 

Mladí návrháři se mohli se svými návrhy hlásit do 14. srpna jako jednotlivci, ale také ve dvojicích a trojicích. Všechny přihlášené návrhy posoudí odborná porota v čele s přední českou oděvní designérkou Liběnou Rochovou, která pochází a pracuje v Brně, a vybere z nich ty nejlepší, které postoupí do finále.

Vybrané modely pak na začátku října na slavnostním galavečeru Hamé Sweet Fashion Show v Praze ve stylových prostorách národní kulturní památky Ekotechnického muzea předvedou mimo jiné finalistky letošního ročníku Miss Academia. Porota posílená mj. o známé celebrity z návrhů modelů na místě vybere tři nejlepší. Společnost Hamé pak vítěze odmění 50 tisíci korunami. Druhý v pořadí si odnese 25 tisíc a třetí 10 tisíc korun.

Garantem soutěže je oděvní designérka Zuzana Veselá, která sama v roce 2001 v Číně uspěla v soutěži mladých návrhářů s názvem Human Cup. „Oděvní soutěže jsou dle mého názoru velmi dobrým místem pro vzájemnou konfrontaci mladých designéru. S radostí jsem přivítala, že právě české firma Hamé chce podporovat nadějné tváře oděvního návrhářství,“ říká Veselá.

Velmi specificky zaměřenou soutěž hodnotí Veselá kladně. „Ovoce a móda to je velmi krásné spojení, ze kterého může vzejít mnoho sladkého, nebo také kyselého. Nikdy nevíte, do čeho si kousnete,“ dodává.

Podrobná pravidla celé soutěže Hamé Sweet Fashion a další informace naleznete na internetových stránkách sladkanerest.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře