Reklama
reklama

Ovocné modely mladých návrhářů bude hodnotit i oděvní designérka Liběna Rochová

V porotě prvního ročníku soutěže Hamé Sweet Fashion, jež je určená mladým návrhářům z Česka a Slovenska, zasedne pětice odborníků na slovo vzatých. Mezi těmi, kteří budou hodnotit ovocné modely mladých talentů, nebude chybět brněnská designérka Liběna Rochová, nebo oděvní výtvarník a stylista Česlav Jaroš.

Neobvyklá soutěž Hamé Sweet Fashion, kterou vyhlásila potravinářská společnost Hamé, je určená pro studenty oděvních a uměleckých středních, vyšších odborných a vysokých škol. Jejich úkolem je navrhnout modely, které připomínají ovoce ať již tvarem, barvou či příchutí, nebo sladké plody dokonce přímo obsahují.

„Hamé Sweet Fashion ukazuje, že umíme realizovat i odvážné a invenční projekty. Spojení ovoce a módy vnímám jako logické. Ovocné plody jsou úžasná potravina a jsou nejen velmi chutné a zdravé, ale také krásné na pohled. Proto jsme se rozhodli uskutečnit tuto kreativní soutěž o zajímavé ceny a dát šanci mladým českým a slovenským návrhářům, kteří tak mohou předvést, co v nich je,“ vysvětluje Martin Štrupl, generální ředitel společnosti Hamé. 

Mladí návrháři se mohli se svými návrhy hlásit do 14. srpna jako jednotlivci, ale také ve dvojicích a trojicích. Všechny přihlášené návrhy posoudí odborná porota v čele s přední českou oděvní designérkou Liběnou Rochovou, která pochází a pracuje v Brně, a vybere z nich ty nejlepší, které postoupí do finále.

Vybrané modely pak na začátku října na slavnostním galavečeru Hamé Sweet Fashion Show v Praze ve stylových prostorách národní kulturní památky Ekotechnického muzea předvedou mimo jiné finalistky letošního ročníku Miss Academia. Porota posílená mj. o známé celebrity z návrhů modelů na místě vybere tři nejlepší. Společnost Hamé pak vítěze odmění 50 tisíci korunami. Druhý v pořadí si odnese 25 tisíc a třetí 10 tisíc korun.

Garantem soutěže je oděvní designérka Zuzana Veselá, která sama v roce 2001 v Číně uspěla v soutěži mladých návrhářů s názvem Human Cup. „Oděvní soutěže jsou dle mého názoru velmi dobrým místem pro vzájemnou konfrontaci mladých designéru. S radostí jsem přivítala, že právě české firma Hamé chce podporovat nadějné tváře oděvního návrhářství,“ říká Veselá.

Velmi specificky zaměřenou soutěž hodnotí Veselá kladně. „Ovoce a móda to je velmi krásné spojení, ze kterého může vzejít mnoho sladkého, nebo také kyselého. Nikdy nevíte, do čeho si kousnete,“ dodává.

Podrobná pravidla celé soutěže Hamé Sweet Fashion a další informace naleznete na internetových stránkách sladkanerest.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře